همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

انتقال پادگان لشکر ۷۷ از شهر مشهد

شهردار مشهد گفت: امروز نخستین گام آماده‌سازی اراضی میدان تیر لشکر ۷۷ ثامن‌الائمه انجام می‌شود که امیدواریم با این اقدام مابقی مراحل انتقال به سرعت انجام شود.

محمد پژمان در مراسم آغاز عملیات عظیم آماده‌سازی اراضی میدان تیر لشکر ۷۷ ثامن‌الائمه(ع)، اظهار کرد: امروز شاهد اتفاقات بزرگی در مشهد هستیم که به توسعه و آبادانی این شهر کمک فراوانی می‌کند.

وی ادامه داد: زمانی که پادگان و لشکر ۷۷ در این مکان احداث و فعالیت‌های ارتش آغاز شد، مشهد بسیار کوچک و تمامی مکان‌هایی که یک کیلومتر از حرم فاصله داشتند بیرون از مشهد ارزیابی می‌شدند.

پژمان گفت: امروز مشهد شاهد توسعه و پیشرفت چشمگیری است، از سال ۸۵ تاکنون جمعیت مشهد ۵ برابر شده که نشان از توسعه و افزایش نیازهای شهروندی در این شهر دارد.

شهردار مشهد خاطرنشان کرد: با نگاه بلند مقام معظم رهبری و فرماندهی کل ارتش جمهوری اسلامی ایران به سبب توسعه شهر و قرار گرفتن این پادگان در محدوده فضای شهری، بر آن شدیم که با همکاری ارتش جمهوری اسلامی ایران بتوانیم این پادگان را به محل جدید که در حال احداث است منتقل کنیم و از این فضا برای توسعه فضاسازی شهری استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: این فضا به شهرداری مشهد این امکان را می‌دهد تا علاوه براینکه اقدام به فضاسازی شهری در این منطقه می‌کند، با خیابان‌کشی و احداث راه از محدوده زکریا، بسیاری از بارهای ترافیکی مشهد را از بین ببرد.

پژمان اظهار کرد: امروز نخستین گام آماده‌سازی اراضی میدان تیر لشکر ۷۷ ثامن‌الائمه انجام می‌شود که امیدواریم با این اقدام مابقی مراحل انتقال به سرعت انجام شود.

شهردار مشهد عنوان کرد: یکی از اقدامات مهم در این فضا پس از انتقال کامل، امکان دسترسی جاده شهید کلانتری به این مسیر می‌شود که می‌تواند بار ترافیکی بسیاری را در مشهد کاهش دهد.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

ارزیابی عوامل موثر بر مدیریت ناتوانی شهر مشهد

ارزیابی عوامل موثر بر مدیریت ناتوانی شهر مشهد

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ مهر ۲۴, ۱۳۹۸ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است
بررسی تطبیقی وضعیت اختلاط کاربری ها در مناطق شهر مشهد

بررسی تطبیقی وضعیت اختلاط کاربری ها در مناطق شهر مشهد

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ خرداد ۸, ۱۳۹۵ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است بررسی تطبیقی وضعیت اختلاط کاربری ها در مناطق شهر مشهد
تحليل ارتباط ميان ساختار فضايي و توسعه يافتگي محلات شهري به روش چيدمان فضا (مطالعه موردي: شهر مشهد)

تحلیل ارتباط میان ساختار فضایی و توسعه یافتگی محلات شهری به روش چیدمان فضا (مطالعه موردی: شهر مشهد)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۴, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چکیده توسعه یافتگی به عنوان یکی از شاخ ص های مهم در برنامه ریزی شهری، تغییرات اقتصادی، اجتماع ی، فرهنگی، زیربنایی، رفاهی را در سطح ...
one script

تصویب طرح جامع شهر مشهد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است کلیات طرح جامع شهر مشهد که از سوی کارگروه تخصصی امور زیر بنایی پیشنهاد شده بود، به تصویب رسید و راهی شورای عالی شهر سازی ...
تهیه طرح جامع و تفضیلی شهر مشهد

تهیه طرح جامع و تفضیلی شهر مشهد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ تیر ۳۱, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است رئیس شورای اسلامی مشهد گفت: طرح جامع و تفضیلی مشهد به زودی تصویب و اعلام می شود. عباس شیرمحمدی، در جلسه علنی شورای شهر مشهد ...
شهرهای تاریخی جهان اسلام: مشهد

شهرهای تاریخی جهان اسلام: مشهد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ تیر ۳, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است مشهد که به طور مرسوم مِشهِد (Meshhed) یا مِشِد (Meshed) نیز تلفظ می شود، شهری در شمال شرقی ایران ، مرکز اداری استان خراسان و ...