شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: ShahrsaziOnline@Gmail.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Soroush: @shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

بررسی بودجه راه و شهرسازی سال ۹۲

رییس کمیسیون عمران مجلس با بیان تعیین بودجه ۴۰ هزار میلیارد تومانی برای بخش عمران، اعلام کرد: اختصاص ۵۰۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۲ به عنوان بودجه عمومی بخش راه و شهرسازی در حال بررسی است.

علی‌اکبر آقایی در سومین همایش صنعت ریلی که در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، به آغاز بررسی بخش هزینه‌ای بودجه سال ۹۲ در مجلس شورای اسلامی از امروز، گفت: بودجه عمومی دولت ۱۹۲ هزار میلیارد تومان است که ۴۰ هزار میلیارد تومان آن به بودجه عمرانی اختصاص یافته است. از این رقم بیش از ۵۰۰۰ میلیارد تومان بودجه عمومی در بخش راه و شهرسازی در نظر گرفته شده است.

وی با تاکید بر توجه ویژه به بخش ریلی در روند تصویب بودجه سال جاری گفت: الزامات قانون برنامه‌ی پنجم توسعه و اولویت بخش ریلی نسبت به سایر بخش‌های حمل‌ و نقل الزاماتی برای وزارت راه و شهرسازی ایجاد کرده است که از آن جمله ایجاد یک بانک اطلاعاتی در بخش حمل‌ و نقل است تا با استفاده از آن، نیاز‌ها، سوانح و تحقیقات در این بخش متمرکز شود.

آقایی با بیان این‌که تا پایان سال سوم برنامه‌ی پنجم توسعه یعنی امسال، باید طرح جامع حمل‌ و نقل توسط وزارت راه و شهرسازی مدون شود و به تصویب دولت برسد، گفت: طرح جامع حمل‌ و نقل می‌تواند مبنای قانون‌گذاری مجلس باشد. رییس کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: در الزامات قانون برنامه‌ی پنجم توسعه و تخصیص منابع در سال جاری با شرایط ویژه‌ای از جمله تحریم‌های ظالمانه روبه‌رو هستیم و در این راستا تدوین بودجه باید با تعریف مناسب در بخش توسعه و زیرساخت‌ها همراه باشد تا در روند توسعه به مشکل برنخوریم.

وی با تاکید بر رسیدن به شعار امسال یعنی “حماسه سیاسی و اقتصادی” با در نظر گرفتن اولویت‌ها به صندوق توسعه ملی اشاره و اظهار کرد: صندوق توسعه ملی یکی از منابعی است که با توجه به ظرفیت بالا و جذب ۲۶٫۵ درصد از درآمد سالیانه نفت به انجام اقدامات بخش خصوصی در عمران کمک بزرگی است. آقایی خاطر نشان کرد: با ۵۰ میلیارد دلار اعتبار امسال صندوق توسعه ملی می‌توانیم بخش زیرساخت‌ها را پوشش دهیم.

رییس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر نقش بخش خصوصی در توسعه‌ی حمل‌ و نقل کشور گفت: با توجه به گستردگی کشور از توسعه‌ی قابل قبولی در بخش حمل‌ و نقل ریلی برخوردار نشده‌ایم هرچند وزارت راه گام خوبی در این زمینه برداشته است. به گفته وی با توجه به اقدامات انجام شده می‌توانیم در سال ۱۴۰۴، ۲۵ هزار کیلومتر راه‌آهن در کشور داشته باشیم که متناسب با آن باید ظرفیت‌های ناوگان را افزایش دهیم و امکانات موجود را بهبود بخشیم.

آقایی با بیان این‌که در بودجه در حال بررسی به بهره‌وری توجه ویژه‌ای شده است، گفت: باید به ظرفیت و امکانات موجود در بخش ریلی نگاه ویژه داشت تا در میدان رقابت با کشور‌های منطقه در این بخش قرار بگیریم. رییس کمیسیون عمران مجلس اقدام به تمدید قانون مدیریت مصرف سوخت را که زمینه‌ساز هدفمندی یارانه‌ها بود، مناسب دانست و افزود: اجرای قانون و انجام اقدامات لازم می‌تواند ما را به افزایش ظرفیت جابه‌جایی مسافر در بخش ریلی به ۱۸ درصد و جابه‌جایی بار به ۳۰ درصد برساند.

وی گفت: در مصوبه‌ دیروز مجلس ضمن آنکه ۱۱۰۰ میلیارد تومان به بخش حمل‌ و نقل درون شهری اختصاص یافت، ۱۶۰۰ میلیارد تومان نیز در بخش اوراق مشارکت شهرداری‌ها مصوب شد و بهره‌برداری دو میلیارد دلاری از صندوق ذخیره ارزی در حمل‌ و نقل شهری را ممکن ساخت. آقایی اظهار کرد: برای افزایش سرعت حمل‌ و نقل برون‌شهری پنج میلیارد دلار فاینانس مصوب شد تا ۵۰۰۰ کیلومتر از خطوط ریلی کشور به سرعت بالای ۲۰۰ کیلومتر برسند.

رییس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به پیش رو بودن اجرای فاز بعدی هدفمندسازی یارانه‌ها، گفت: مجلس انتظار داشت سال گذشته دولت به ترتیبی که اعلام کرده بود، درآمد یارانه‌ها را ۵۰ درصد در بخش شخصی، ۳۰ درصد در بخش تولید و ۲۰ درصد در تولید و عمران توزیع کند که متاسفانه این امر محقق نشد. وی اعلام کرد: ۱۲۰ هزار میلیارد تومان درآمد از محل هدفمندسازی یارانه‌ها را با توجه به تورم به ۵۰ هزار میلیارد تومان کاهش دادیم اما در بخش عمران امیدواریم بتوانیم این موضوع را جبران کنیم.

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

کاهش اعتبارات شهرسازی در بودجه 92

کاهش اعتبارات شهرسازی در بودجه ۹۲

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۳۰, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نماینده مردم آذربایجان غربی اظهار داشت: طبق جدول اعلامی معاونت برنامه ریزی از ۲۸۷۰ طرح قانونی مصوب تنها ۸۲ طرح به اتمام رسیده و باقی ...
 • طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷

  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران) افزایش شهرنشینی، توسعۀ بی‌رویه شهرها و ضعف مدیریت در بسیاری از موارد باعث کاهش شدید کیفیت زندگی و به‌خصوص افزایش مسائل زیست‌محیطی و همچنین، تضعیف بنیان‌های اکولوژیکی داخل و پیرامون آن‌ها شده است. استفاده از اتومبیل‌ نیز با توسعۀ شهرها و سبک زندگی نسبت مستقیم دارد که از این حیث مسیرهای ارتباطی اهمیت ویژه‌ای دارند. مسیرهای ارتباطی در داخل بافت‌های شهری برای فراهم‌کردن امکان عبورومرور در شهرها ایجاد شده‌اند. این مسیرها در مجاورت و در ارتباط با بافت‌های شهری شکل‌گرفته‌اند و در این بین بزرگراه‌ها، به‌عنوان گونه‌ای از…

  فایل
  دانلود
 • ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها فرسودگی در پهنۀ وسیعی از تهران یکی از معضلات جدی تلقی می‌شود که تبعات گسترده‌ای در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و... دارد. بنابراین، برای ارتقای کیفیت زندگی، طرح‌های بهسازی و نوسازی در این بافت‌ها پیشنهاد شده است؛ اما نامشخص‌بودن میزان موفقیت اجتماعی و اقتصادي این طرح‌ها، ضرورت ارزیابی طرح‌هاي نوسازي و بهسازي را اجتناب‌ناپذیر می‌کند. در این راستا این پژوهش، به ارزیابی میزان موفقیت طرح نوسازي و بهسازي محلۀ خوب‌بخت پرداخته است. نتایج حاصل از مطالعات نظری نشان می‌دهد، چهار بعد ارتباطی، اقتصادی و اجتماعی،…

  فایل
  دانلود
 • تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران الگوهای تغییرات محله‌ای، برایند رابطۀ درهم‌تنیدۀ بین دو عرصۀ نسبتاً متفاوت ساختار اجتماعی ـ اقتصادی (نیروها و مکانیسم‌ها) و ساختار فضایی (زمینۀ تجربی، تاریخی ـ جغرافیایی) است. کشف این رابطۀ مشروط، فهم بهتر فرایند و سازوکار شکل‌گیری محله‌ها و پیامدها و تفاوت‌های فضایی ناشی از آن را امکان‌پذیر می‌کند. این رساله از ابتدا مبتنی بر این ایده شکل گرفت که «تغییرات محله‌ای نه در خلأ، بلکه در متن شرایط محیطی رخ می‌دهد و تنها حاصل یک ضرورت ساختاری غیرقابل‌اجتناب و غیرقابل‌تغییر نیست و فرایندهای آن از یک الگوی خطی تبعیت نمی‌کند». با عنایت…

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان زنجان
  نقشه جی ای اس استان زنجان
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۷

  دانلود نقشه جی ای اس استان زنجان- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان یزد
  نقشه جی ای اس استان یزد
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان یزد- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان تهران
  نقشه جی ای اس استان تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان تهران- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان قم
  نقشه جی ای اس استان قم
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان قم- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود