همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

انتقال کامل کارخانه کوکاکولای مشهد

شهردار منطقه ۹ مشهد گفت: عملیات انتقال کارخانه کوکاکولا به خارج از شهر در چند روز آینده و همزمان با میلاد حضرت فاطمه زهرا (ع) آغاز می شود و حداکثر تا شش ماه آینده به اتمام می‌رسد.

حسین طاهری‌پور در نشست خبری شهردار منطقه ۹ شهرداری مشهد که در سالن جلسات شهرداری منطقه ۹ مشهد برگزار شد، اظهار کرد: در واقع همجوار کارخانه کوکاکولا با بافت مسکونی منطقه کوثر مشکلات زیادی را برای شهروندان به وجود آورده است و سبب بروز نارضایتی در شهروندان شده است.

وی تصریح کرد: با وجود عدم سنخیت به وجود آمده در این بافت تمایلات همواره برای جابه جایی این مکان صنعتی بوده است و در حال حاضر با تفاهمات انجام شده با متولیان و صاحبان کارخانه عملیات جابه جایی و انتقال این کارخانه به خارج از شهر همزمان با میلاد حضرت زهرا (ع) آغاز می‌شود.

شهردار منطقه ۹ مشهد ادامه داد: این عملیات که در راستای بالا بردن رضایت شهروندان ساکن محدوده بلوار کوثر است حداکثر تا شش ماه بعد از شروع عملیات به پایان می‌رسد.

طاهری‌پور با بیان اینکه باید طرحی مناسب برای جایگزینی کارخانه برنامه‌ریزی شود، ادامه داد: در حال حاضر مشاور مشغول بررسی برای نقشه ادامه بولوار کوثر است و بعد از انجام بررسی‌های لازم طرح ابلاغ شده و اقدامات لازم در این زمینه اجرایی می‌شود.

وی در ارتباط با اقدامات دیگری که در محدوده شهرداری منطقه ۹ برای رفاه حال ساکنان در حال انجام است، خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات انجام شده اجرای پارک خطی فکوری است که تا دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

شهردار منطقه ۹ مشهد افزود: همچنین پارک‌هایی در خاقانی و تقاطع صیاد شیرازی در حال اجرا هستند همچنین تعداد چهار سالن ورزشی نیز در سطح منطقه ۹ شهرداری مشهد ساخته شده و به بهره‌برداری رسیده‌اند.

شهردار منطقه ۹ مشهد با اشاره به اهمیت نهادینه کردن ورزش در تمامی اقشار اضافه کرد: این سالن‌های ورزشی همگی دارای امکانات ورزشی برای بانوان بوده که می‌توانند با هزینه‌های پایین از آنها استفاده کنند.

طاهری‌پور در ارتباط با اقدامات عمرانی دیگری که در سطح شهرداری منطقه ۹ مشهد در حال اجرا است، یادآور شد: پروژه بلوار نماز وارد فاز بعدی اجرایی شده است و امید می‌رود که پروژه در موعد مقرر به اتمام برسد.

وی با بیان اینکه ساخت و ساز در محدوده شهرداری منطقه ۹ زیاد است، گفت: به دلیل ارزش افزوده‌ای که در این محدوده وجود دارد بیشتر تخلفات ساختمانی در محدوده شهرداری منطقه ۹ تخلفات زیربنایی است.

شهردار منطقه ۹ مشهد ادامه داد: با این حال با شرایطی که در منطقه ۹ وجود دارد و اکثر زمین‌ها سنددار هستند نظارت بر روی ساخت و ساز آنها راحت‌تر و امکان پایین آوردن تخلفات بیشتر است.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

ارزیابی عوامل موثر بر مدیریت ناتوانی شهر مشهد

ارزیابی عوامل موثر بر مدیریت ناتوانی شهر مشهد

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ مهر ۲۴, ۱۳۹۸ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است
بررسی تطبیقی وضعیت اختلاط کاربری ها در مناطق شهر مشهد

بررسی تطبیقی وضعیت اختلاط کاربری ها در مناطق شهر مشهد

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ خرداد ۸, ۱۳۹۵ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است بررسی تطبیقی وضعیت اختلاط کاربری ها در مناطق شهر مشهد
تحليل ارتباط ميان ساختار فضايي و توسعه يافتگي محلات شهري به روش چيدمان فضا (مطالعه موردي: شهر مشهد)

تحلیل ارتباط میان ساختار فضایی و توسعه یافتگی محلات شهری به روش چیدمان فضا (مطالعه موردی: شهر مشهد)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۴, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چکیده توسعه یافتگی به عنوان یکی از شاخ ص های مهم در برنامه ریزی شهری، تغییرات اقتصادی، اجتماع ی، فرهنگی، زیربنایی، رفاهی را در سطح ...
one script

تصویب طرح جامع شهر مشهد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است کلیات طرح جامع شهر مشهد که از سوی کارگروه تخصصی امور زیر بنایی پیشنهاد شده بود، به تصویب رسید و راهی شورای عالی شهر سازی ...
تهیه طرح جامع و تفضیلی شهر مشهد

تهیه طرح جامع و تفضیلی شهر مشهد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ تیر ۳۱, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است رئیس شورای اسلامی مشهد گفت: طرح جامع و تفضیلی مشهد به زودی تصویب و اعلام می شود. عباس شیرمحمدی، در جلسه علنی شورای شهر مشهد ...
شهرهای تاریخی جهان اسلام: مشهد

شهرهای تاریخی جهان اسلام: مشهد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ تیر ۳, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است مشهد که به طور مرسوم مِشهِد (Meshhed) یا مِشِد (Meshed) نیز تلفظ می شود، شهری در شمال شرقی ایران ، مرکز اداری استان خراسان و ...