شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

شهرسازی و معماری نماد هویت ملی

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: نماد فکر و هویت یک ملت، نوع شهرسازی و معماری است.

آیت‌الله اسدالله ایمانی در دیدار مدیران شهرداری و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز اظهار داشت: در قرآن مجید، روایات دینی و منابع اسلامی به ساخت و ساز اشاره فراوان شده و آن را نماد امنیت، آسایش، اطلاع‌رسانی و عبودیت پروردگار دانسته‌اند.

وی با اشاره به اینکه معماری شیراز باید اسلامی ایرانی باشد، افزود: دشمن روی ساخت و ساز توجه ویژه دارد از این‌رو کشورهای اسلامی باید معماری شهرهای خود را بر اساس فرهنگ دینی احداث کنند.

نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: شهر شیراز یکی از شهرهایی است که در ساخت و ساز آن مباحث فنی و مهندسی رعایت شده و بر اساس محاسبات نجومی در قرن دوم هجری زمان در بنای این شهر مورد توجه قرار گرفته و به عنوان پناه‌گاه اسلام معرفی شده است.

نماینده ولی فقیه در فارس بیان داشت: مسجد جامع عتیق با عمر یک‌هزار ساله و نیز قبرستان دارالسلام این شهر بعد از قبرستان بقیع و ابطح که در مکه و مدینه قرار دارند، قدیمی‌ترین در جهان اسلام است.

ایمانی اضافه کرد: باید معماری اسلامی و ایرانی را جدی گرفت و اعضای شورای شهر، شهرداری و دیگر مسئولان اجرایی نسبت به معماری این شهر توجه ویژ‌ه‌ای داشته باشند و نباید اجازه دهند که هیاهوی نمادهای غربی و زندگی آپارتمان‌نشینی بر فرهنگ و معماری اسلامی و ایرانی تاثیرگذار باشد.

وی با تاکید بر اینکه مهاجرت به شیراز باید در راستای ورود افراد فرهیخته و دانشگاهی باشد، افزود: در گذشته افرادی مانند فیض کاشانی، خواجوی کرمانی، جرجانی و دیگر فضلا و دانشمندان وارد این شهر شده‌اند و آن را تبدیل به یکی از شهرهای مهم ایران اسلامی کردند.

نماینده ولی فقیه در فارس در ادامه سخنان خود در مورد اهمیت شورای اسلامی که یکی از محسنات جمهوری اسلامی است ابراز داشت: نمایندگان شوراهای اسلامی شهر و روستای دور چهارم باید بال و پر مسئولان، یار و مددکار مجریان و آرامش دهنده مردم، نقطه اتکای شهروندان، پل ارتباطی مدیران اجرایی و مسائل شهری و پاسخگوی نیازها باشند.

ایمانی ابراز داشت: نمایندگان شورای چهارم باید در چهار سال عمر آن به گونه‌ای عمل کنند که بودجه و اعتبار شهر افزایش یابد. وی خاطرنشان کرد: مردم نباید به شخص بلکه باید به برنامه رای دهند تا افرادی اصلح وارد این دوره از انتخابات شوند.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

هویت بخشی منظر تاریخی شهر(نمونه موردی طراحی محور تاریخی شاه عباسی کرج)

هویت بخشی منظر تاریخی شهر(نمونه موردی طراحی محور تاریخی شاه عباسی کرج)

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ مرداد ۲۶, ۱۳۹۸ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است
بررسی معماری ایران در دورۀ افشار و زند

بررسی معماری ایران در دورۀ افشار و زند

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ مرداد ۲۵, ۱۳۹۸ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است
بررسی چالش و عملکرد توسعه صنعت در شهرها (نمونه موردی استان یزد)

بررسی چالش و عملکرد توسعه صنعت در شهرها (نمونه موردی استان یزد)

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است
دسته بندی و تحلیل عملکرد نماهای دو پوسته

دسته بندی و تحلیل عملکرد نماهای دو پوسته

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ بهمن ۱۱, ۱۳۹۷ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است دسته بندی و تحلیل عملکرد نماهای دو پوسته
شناساییو ارزیابی مولفه های تاثیرگذار بر تعاملات اجتماعی در فضای درمانی با رویکرد معماری دانش بنیان

شناساییو ارزیابی مولفه های تاثیرگذار بر تعاملات اجتماعی در فضای درمانی با رویکرد معماری دانش بنیان

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است شناساییو ارزیابی مولفه های تاثیرگذار بر تعاملات اجتماعی در فضای درمانی با رویکرد معماری دانش بنیان
بررسی شاخصه های کیفیت و کمیت در مسکن معاصر

بررسی شاخصه های کیفیت و کمیت در مسکن معاصر

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است بررسی شاخصه های کیفیت و کمیت در مسکن معاصر