شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

شهرسازی و معماری نماد هویت ملی

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: نماد فکر و هویت یک ملت، نوع شهرسازی و معماری است.

آیت‌الله اسدالله ایمانی در دیدار مدیران شهرداری و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز اظهار داشت: در قرآن مجید، روایات دینی و منابع اسلامی به ساخت و ساز اشاره فراوان شده و آن را نماد امنیت، آسایش، اطلاع‌رسانی و عبودیت پروردگار دانسته‌اند.

وی با اشاره به اینکه معماری شیراز باید اسلامی ایرانی باشد، افزود: دشمن روی ساخت و ساز توجه ویژه دارد از این‌رو کشورهای اسلامی باید معماری شهرهای خود را بر اساس فرهنگ دینی احداث کنند.

نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: شهر شیراز یکی از شهرهایی است که در ساخت و ساز آن مباحث فنی و مهندسی رعایت شده و بر اساس محاسبات نجومی در قرن دوم هجری زمان در بنای این شهر مورد توجه قرار گرفته و به عنوان پناه‌گاه اسلام معرفی شده است.

نماینده ولی فقیه در فارس بیان داشت: مسجد جامع عتیق با عمر یک‌هزار ساله و نیز قبرستان دارالسلام این شهر بعد از قبرستان بقیع و ابطح که در مکه و مدینه قرار دارند، قدیمی‌ترین در جهان اسلام است.

ایمانی اضافه کرد: باید معماری اسلامی و ایرانی را جدی گرفت و اعضای شورای شهر، شهرداری و دیگر مسئولان اجرایی نسبت به معماری این شهر توجه ویژ‌ه‌ای داشته باشند و نباید اجازه دهند که هیاهوی نمادهای غربی و زندگی آپارتمان‌نشینی بر فرهنگ و معماری اسلامی و ایرانی تاثیرگذار باشد.

وی با تاکید بر اینکه مهاجرت به شیراز باید در راستای ورود افراد فرهیخته و دانشگاهی باشد، افزود: در گذشته افرادی مانند فیض کاشانی، خواجوی کرمانی، جرجانی و دیگر فضلا و دانشمندان وارد این شهر شده‌اند و آن را تبدیل به یکی از شهرهای مهم ایران اسلامی کردند.

نماینده ولی فقیه در فارس در ادامه سخنان خود در مورد اهمیت شورای اسلامی که یکی از محسنات جمهوری اسلامی است ابراز داشت: نمایندگان شوراهای اسلامی شهر و روستای دور چهارم باید بال و پر مسئولان، یار و مددکار مجریان و آرامش دهنده مردم، نقطه اتکای شهروندان، پل ارتباطی مدیران اجرایی و مسائل شهری و پاسخگوی نیازها باشند.

ایمانی ابراز داشت: نمایندگان شورای چهارم باید در چهار سال عمر آن به گونه‌ای عمل کنند که بودجه و اعتبار شهر افزایش یابد. وی خاطرنشان کرد: مردم نباید به شخص بلکه باید به برنامه رای دهند تا افرادی اصلح وارد این دوره از انتخابات شوند.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

تحلیل عنصر ورودی در معماری اسلامی با توجه به مقوله هویت اسلامی

تحلیل عنصر ورودی در معماری اسلامی با توجه به مقوله هویت اسلامی

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ آذر ۲۲, ۱۳۹۷ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است تحلیل عنصر ورودی در معماری اسلامی با توجه به مقوله هویت اسلامی
ساخت آینه و آینه کاری در معماری بناهای ایرانی و بازتاب آن در تزئینات و طراحی داخلی امروز

ساخت آینه و آینه کاری در معماری بناهای ایرانی و بازتاب آن در تزئینات و طراحی داخلی امروز

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است ساخت آینه و آینه کاری در معماری بناهای ایرانی و بازتاب آن در تزئینات و طراحی داخلی امروز
بررسی فضای باز و نیمه باز در آثار فرهنگی کامران دیبا

بررسی فضای باز و نیمه باز در آثار فرهنگی کامران دیبا

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است بررسی فضای باز و نیمه باز در آثار فرهنگی کامران دیبا
تأثیر عوامل محیطی بریادگیری کودکان

تأثیر عوامل محیطی بریادگیری کودکان

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است تأثیر عوامل محیطی بریادگیری کودکان
جایگاه تزئینات و نقوش کاشیکاری در مساجد

جایگاه تزئینات و نقوش کاشیکاری در مساجد

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است جایگاه تزئینات و نقوش کاشیکاری در مساجد
آفرینش کالبد فکری پویا به منظور بازآفرینی هویت گمشده انسان و جامعه معاصر در راستای معماری هویت گرا و دانش بنیان

آفرینش کالبد فکری پویا به منظور بازآفرینی هویت گمشده انسان و جامعه معاصر در راستای معماری هویت گرا و دانش بنیان

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است آفرینش کالبد فکری پویا به منظور بازآفرینی هویت گمشده انسان و جامعه معاصر در راستای معماری هویت گرا و دانش بنیان