همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

بلندمرتبه‌سازی نیازمند زیرساخت‌ شهری

مدیر کل اداره راه و شهرسازی استان تهران گفت: برای ساخت ساختمان‌ها بلند ابتدا باید امکانات شهری برای این جمعیت در نظر گرفته شود چراکه در غیر این صورت به بافت شهری آسیب می‌رسد.

مدیر کل اداره راه و شهرسازی استان تهران بلند مرتبه‌سازی و افزایش ساخت ساختمان‌های با تراکم بالا را بسته به نیاز محله و منطقه شهری دانست و گفت: برای ساخت این ساختمان‌ها ابتدا باید امکانات شهری برای این جمعیت در نظر گرفته شود چراکه در غیر این صورت به بافت شهری آسیب می‌رسد.

فریبرز واحدی درباره افزایش ساخت و سازها و بلندمرتبه‌سازی‌ها در استان تهران به عنوان پایتخت کشور بیان کرد: باید بلند مرتبه‌سازی و برج‌سازی‌ها در شهر تهران بسته به محله، منطقه و امکانات شهری اجرا شود.

وی افزود: برای ساخت و ساز متراکم و بلند مرتبه‌سازی، ابتدا باید امکانات شهری مورد نیاز همچون معابر شهری، پارکینگ و فضای مناسب شهری، مجموعه‌های فرهنگی و … پیش‌بینی شود و اگر امکان ایجاد این فضاها باشد می‌توان بلند مرتبه‌سازی را برای محله‌های شناسایی شده تجویز کرد. به گفته واحدی اگر بلند مرتبه‌سازی‌ها بدون در نظر گرفتن این عوامل انجام شوند، به بافت شهری آسیب می‌زنند که دراین موارد شهرداری تهران برخورد می‌کند.

افزایش جمعیت و روند رو به رشد مهاجرت به شهر تهران در چندسال اخیر، برج‌سازان و انبوه‌سازان را به فکر بلند مرتبه‌سازی انداخته تا افزایش واحدهای مسکونی پاسخگوی بخشی از نیاز مسکن در نقاط پرجمعیت شهر باشد اما ساخت و ساز این ساختمان‌ها برای معابر شهری و در برخی محله‌ها چندان مناسب نبوده و برای برخی دیگر از مناطق نیاز جدی محسوب می‌شود.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

چارچوب سرمایه گذاری زیر ساخت های شهری آفریقای جنوبی

چارچوب سرمایه گذاری زیر ساخت های شهری آفریقای جنوبی

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ آذر ۱۴, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چارچوب سرمایه گذاری زیر ساخت های شهری آفریقای جنوبی – پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم چارچوب سرمایه گذاری زیرساخت های شهری آفریقای ...
کتاب هندبوک زیرساخت‌های شهری حیاتی

کتاب هندبوک زیرساخت‌های شهری حیاتی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۲۰, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است این کتاب، معرف وضعیت هنر در مهندسی تاسیسات شهری است. طناب نجات شهر در خاک نهاده شده و یا سیستم‌های شبکه‌ای در بالای سطح زمین ...