شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

تصویب قانون حمایت از احیاء و نوسازی بافت های فرسوده

امسال اولین سامانه جامع مدیریت عمران و بهسازی شهری با محوریت حسابداری اراضی و املاک در شرکت عمران و بهسازی شهری ایران راه اندازی شد با راه اندازی این سامانه کلیه امور مربوط به املاک و اراضی در بستر GIS در حال پیاده سازی است.

معاون وزیر راه و شهر سازی و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری از تصویب قانون حمایت از احیاء، بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری و همچنین پیشرفت ۵۲ درصدی طرح عظیم بهسازی و نوسازی بافت فرسوده پیرامون حرم امام رضا (ع) خبرداد.

مجید کیانپور در گفت و گو با خبرنگار ایلنا اظهارداشت: در پایان سال گذشته توانستیم مفاد قانون حمایت از احیاء، بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری بویژه مواد ۴ و ۹ آن اجرایی کنیم، همچنین توانستیم آئین نامه‌ها و دستور العمل‌های مربوطه را توسط شرکت مادر تدوین کنیم.

وی افزود: با تصویب مقررات مزبور، موانع عمده ای که بر سرراه نوسازی واحدهای مسکونی در بافت فرسوده وجود داشت، رفع خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهر سازی همچنین از طرح نوسازی پیشرفت ۵۲ درصدی طرح عظیم بهسازی و نوسازی بافت فرسوده پیرامون حرم امام رضا (ع) خبر داد و گفت: بافت فرسوده پیرامون حرم امام رضا (ع) یکی از بزرگترین طرح‌های نوسازی و بهسازی است که به منظور ارائه خدمات بهتر به زایرین و مجاورین توسط سازمان مجری طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی (شرکت عمران و مسکن سازان ثامن) در حال اجراست که تاکنون این پروژه ۵۲ درصد رشد فیزیکی داشته است.

وی خاطر نشان کرد: در این طرح تا کنون بیش از ۳۲ پروژه به اتمام رسیده و تا پایان اسفند ماه گذشته ۳۳/۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری اجرا شد.

راه اندازی اولین سامانه جامع در نوروز ۹۲

کیانپور ادامه داد: امسال اولین سامانه جامع مدیریت عمران و بهسازی شهری با محوریت حسابداری اراضی و املاک در شرکت عمران و بهسازی شهری ایران راه اندازی شد با راه اندازی این سامانه کلیه امور مربوط به املاک و اراضی در بستر GIS در حال پیاده سازی است.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری گفت: با استفاده از این سامانه اتصال شرکت‌های عمران و مسکن سازان استان‌ها و ادارات بافت فرسوده به مرکز در خصوص املاک و مستغلات، ایجاد بانک اطلاعات جامع و به روز بودن آن، تسریع و تسهیل در انجام فرایندهای مختلف سازمانی و… به راحتی انجام خواهد شد و عملا مدیریت فرایندهای طرح‌های عمران و بهسازی شهری ایران دراختیار این سامانه خواهد بود.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

بررسی تطبیقی مداخله در پهنه های فرسوده و ارائه راهبردهای مبتنی بر مشارکت مردم

بررسی تطبیقی مداخله در پهنه های فرسوده و ارائه راهبردهای مبتنی بر مشارکت مردم

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ دی ۲۸, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است بررسی تطبیقی مداخله در پهنه های فرسوده و ارائه راهبردهای مبتنی بر مشارکت مردم – پخش از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم بررسی تطبیقی مداخله ...
بررسی نظام مداخله بهینه برای بهسازی و نوسازی پهنه های فرسوده شهر تهران

بررسی نظام مداخله بهینه برای بهسازی و نوسازی پهنه های فرسوده شهر تهران

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ دی ۲۶, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است بررسی نظام مداخله بهینه برای بهسازی و نوسازی پهنه های فرسوده شهر تهران – پخش از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم بررسی نظام مداخله بهینه ...
مشاركت مردمي در مقاوم سازي و استحكام بخشي بافتهاي تاريخي

مشارکت مردمی در مقاوم سازی و استحکام بخشی بافتهای تاریخی

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ آذر ۱۸, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است مشارکت مردمی در مقاوم سازی و استحکام بخشی بافتهای تاریخی حسن احمدی * منیرالسادات شهابی **    چکیده یکی از معضلاتی که بافتهای تاریخی شهرها ...
تعامل با مردم؛ کلید حل مشکلاتِ بافت فرسوده کرج

تعامل با مردم؛ کلید حل مشکلاتِ بافت فرسوده کرج

این مطلب را نسترن کیوانپور در تاریخ تیر ۳۰, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است عضو شورای شهر کرج: در جذبِ سرمایه‌گذار، ضعیف عمل کرده‌ایم پرداختن به مقوله‌‌ی بافتِ فرسوده مدتی است در صدرِ مسائلِ موردِ توجهِ مسئولان استان قرار ...
بررسی نوسازي و بهسازي بافت فرسوده محله شهيد خوب بخت (تهران)

بررسی نوسازی و بهسازی بافت فرسوده محله شهید خوب بخت (تهران)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ اسفند ۶, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است بررسی نوسازی و بهسازی بافت فرسوده محله شهید خوب بخت (تهران) چکیده شهر تهران، به عنوان یک کلانشهر و هم به عنوان مرکز کشور، از ...
بررسي و طبقه بندي انواع بافت هاي فرسوده شهري كلانشهر تهران و راهكارهاي مداخله در آن

بررسی و طبقه بندی انواع بافت های فرسوده شهری کلانشهر تهران و راهکارهای مداخله در آن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است بررسی و طبقه بندی انواع بافت های فرسوده شهری کلانشهر تهران و راهکارهای مداخله در آن چکیده بافت های فرسوده شهری، محدوده آسیبپذیر شهر از ...