همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

ساماندهی و مرمت میدان و برج آزادی

نشست مشترک مسئولان بنیاد رودکی ، شهرداری تهران ، شورای اسلامی شهر تهران و میراث فرهنگی به منظور ساماندهی و مرمت میدان و برج آزادی ، صبح امروز یکشنبه ۳۰ تیرماه درکتابخانه برج آزادی برگزار شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در نشست مشترک شورای اسلامی شهر تهران ، بنیاد رودکی ، میراث فرهنگی و شهرداری تهران جهت ساماندهی میدان و برج آزادی با تاکید بر سه هدف تست هویت، سبک زندگی و مدیریت تغییرات فرهنگی در شهر تهران گفت: میدان آزادی وعده گاه انقلابی بوده است که بزرگترین تجمع در دهه فجر در آن رخ می دهد و از این منظر دارای هویت ملی نیز است.

حجت الاسلام میثم امرودی در این نشست با تاکید بر عزم راسخ شهرداری برای ایجاد مدیریت یکپارچه شهری در این برج گفت: امیدواریم به واسطه تفاهم نامه موجود میان میراث و وزارت ارشاد و شهرداری تهران شاهد تحقق اهداف اجتماعی درخصوص این برج باشیم .

بهرام جمالی، مدیرعامل بنیاد رودکی نیز با بیان اینکه از نظر کالبدی برج آزادی باید بستر فعالیت های غرب تهران باشد گفت: به دلیل مشکلات عمرانی موجود انجام فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در برج آزادی با بحران مواجه شده است این درحالی است که اگر تعامل لازم صورت بگیرد، برج آزادی به قطب فرهنگی در غرب تبدیل می شود.
جمالی با اشاره به ظرفیت تاریخی و فرهنگی برج آزادی اظهارداشت: اگر مشکل دسترسی شهروندان به برج حل شود ،این برج می تواند به قطب گردشگری و فرهنگی تبدیل شود .

غلامحسین شاه علی، رییس برج آزادی با اشاره به اینکه سه سال است مدیریت این برج را برعهده دارد ، در این نشست گفت: مهمترین معضل برج آبریزش آن است که تا کنون ۳۰۰ گزارش در رسانه ها در این باره تهیه شده است.

وی مشکلات عمده برج آزادی را بحث تاسیسات، آبریزش و قدمت بنا عنوان وتصریح کرد: با توجه به مرکزیت فرهنگی برج آزادی مساله دسترسی به برج تبدیل به یک معضل شده است اما با توجه به اهمیت این مرکز فاخر و تاثیرگذار فرهنگی نیازمند تعامل در عرصه مدیریت شهر برای حل مشکلات آن هستیم. شاه علی موضوع زمان را در حل مشکلات برج آزادی مهم توصیف کرد و افزود : تعمیرات سال ۸۶ فایده نکرده است و آبریزش ها بیشتر شده است.

رییس برج آزادی بااشاره به اینکه هم اکنون روزانه ۸۰۰ بازدید کننده از برج آزادی داریم تاکیدکرد: اگر هم افزایی و تعامل جدی باشد و خروجی ها از روی کاغذ به عمل تبدیل شود، تعداد بازدیدکننده در این برج به ۲ هزار نفر افزایش می یابد.

رییس برج آزادی از تفاهم نامه ای با میراث فرهنگی خبر داد و گفت: براساس آن برج آزادی به مرکز موزه های کشور تبدیل می شود به طوری که از هر موزه مهم کشور یک ویترین در برج آزادی قرار می گیرد تا گردشگران بتوانند با بازدید از برج آزادی نمای کلی از میراث موزه ای ایران پیدا کنند .

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است محققان راهی برای استخراج طلا و سایر فلزات ارزشمند از فاضلاب یافته‌اند. گروهی از دانشمندان طرحی برای استخراج طلا و فلزاتی نظیر نقره و پلاتین ...
نقاشی هایی که باید زیر باران دید

نقاشی هایی که باید زیر باران دید

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است فیلم نقاشی هایی که باید زیر باران دید یک هنرمند اهل سیاتل طراحی های زیبایی از هنر خیابانی را در سطح شهر انجام می دهد ...
مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است تا چند سال آینده مردم سراسر جهان و به ویژه اروپا شاهد ساخته شدن مرتفع‌ترین بنای قاره سبز در نقطه‌ای غیرمتعارف خواهند بود: یک دهکده! ...
بزرگراه لندن - نیویورک:ایده بزرگ

بزرگراه لندن – نیویورک:ایده بزرگ

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است روسیه قصد دارد با ایجاد یک شبکه بزرگراهی، لندن را به مسکو و سپس به نیویورک متصل کند که البته بودجه فراوانی می خواهد و ...
فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۱۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است دکتر پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: فقدان و نارسایی قوانین، ضوابط، مقررات و ساز و کارهای اجرایی مانع از ...
اجرای کمپین "آسمان آبی و زمین پاک"

اجرای کمپین “آسمان آبی و زمین پاک”

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۹, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: یکی از ویژگی‌های شهرهای مدرن حضور مستمر شهروندان و بهره گیری از ایده‌های آنان در راستای ساخت شهری بهتر ...