همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

کارگاه آموزشی تبیین انجام پژوهش در حوزه مناطق

۱ خرداد ۱۳۹۲

 ساعت : ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰

مکان : فرهنگسرای نیاوران

آموزش یک وظیفه اساسی در سازمان ها و یک فرآیند مداوم و همیشگی است و امری موقت و تمام شدنی نمی‌باشد. کارکنان در هر سطحی از سطوح سازمان، اعم از مشاغل ساده یا مشاغل پیچیده محتاج آموزش و یادگیری و کسب دانش و مهارت های جدید هستند و باید همواره برای بهتر انجام دادن کار خود از هر نوع که باشد، روش ها و اطلاعات جدیدی کسب نمایند. موفقیت سیستم آموزشی یک سازمان در گرو انجام صحیح نیاز سنجی آموزشی است. شالوده افزایش بهره‌وری در سازمان‌ها تاکید بر نیروی انسانی از نظر کیفی و ممانعت از نابهنگام شدن افراد در حرفه‌شان می‌باشد. بنا به تعریف، نابهنگامی در حرفه عبارت است از تقلیل کارآیی در انجام کار در طول زمان و فقدان دانش یا مهارت نوین است. این مسئله باعث می‌شود که فرد به دلایل مختلف از لحاظ حرفه‌ای فرسوده شود و قادر به انجام وظایف و تکالیف سازمانی نباشد. اگر چه تمامی عوامل ایجاد‌کننده نابهنگامی در حرفه را نمی‌توان از طریق آموزش برطرف ساخت، اما بدون شک آموزش ضمن خدمت کارکنان از طریق بهسازی و نوسازی دانش و توانایی افراد، نقش مهمی در بهنگام‌سازی آنان دارد.

   برنامه‌های آموزش کارکنان در یک سازمان می‌تواند نیاز به نیروی انسانی متخصص در آینده را نیز رفع کند و تضمینی برای حل مشکلات کارکنان باشد. بنابراین چنانچه کارکنان یک سازمان خوب آموزش ببینند بهتر می‌توانند در ارتقاء سطح کارایی سازمان سهیم باشند و سرپرستان و مدیران به نظارت زیاد در مورد زیردستان خود نیاز نخواهند داشت. در عین حال می‌توانند کارکنان را برای احراز مشاغل بالاتر و پرمسئولیت آماده سازند، زیرا کارکنان در پرتو آموزش صحیح است که می‌توانند وظایف خود را به نحو مطلوب انجام دهند.

   مدیریت پژوهشی مطالعات و برنامه­ریزی امور مناطق به عنوان یکی از مدیریت­های پژوهشی  مرکز مطالعات و برنامه­ریزی شهر تهران، ضمن انجام فعالیت­های مطالعاتی از قبیل تهیه و تدوین گزارشات، برگزاری نشست­های تخصصی و حل مسائل جاری مناطق از طریق تعریف پروژه­های مطالعاتی کوچک و متوسط مقیاس، در تعامل با معاونت امور مناطق شهرداری تهران، وظیفه نیازسنجی، هماهنگی، برنامه­ریزی و نظارت بر امور مربوط به نیازهای پژوهشی مناطق ۲۲گانه شهرداری تهران را بر عهده دارد. با توجه به اینکه توسعه هدفمند ارتباطات و تعاملات با سایر سازمان­های شهرداری تهران، یکی از اهداف اصلی مرکز محسوب می­گردد و از طرف دیگر برنامه­ریزی فعالیت­های این مدیریت در جهتی عمل می نماید که امور مربوط به فعالیت­های پژوهشی مناطق با همیاری مسئولین تحقیق و توسعه از انسجام بیشتری برخوردار گردد و انعکاس نیازهای پژوهشی مناطق به عنوان ابزاری مفید در جهت سیاستگذاری بهتر قرار گیرد. لذا افزایش توان علمی-پژوهشی مسئولین تحقیق و توسعه مناطق از طریق برگزاری کارگاه های آموزشی همواره مدنظر این مدیریت بوده است. کارگاه آموزشی تبیین انجام پژوهش در حوزه مناطق با هدف دانش افزایی و آگاهی مسئولین تحقیق و توسعه مناطق از فرایندهای انجام پژوهش در مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در دستور کار این مدیریت قرار گرفته است.

 13920301

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)