شهرسازی آنلاین

شهرسازی آنلاین

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

شهرسازی آنلاین
شهرسازی آنلاین

سخن سردبیر

شهرسازی آنلاین پایگاه تخصصی شهرسازی ایران می باشد که به زمینه های شهرسازی,برنامه ریزی شهری و طراحی شهری، مدیریت شهری، منظر شهری و معماری می پردازد.[تماس با ما]
نوشته شده در تاریخ اردیبهشت ۸, ۱۳۹۲

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲

ساعت : ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰

مکان : فرهنگسرای نیاوران

برای دریافت فرم ثبت نام اینجا را کلیک نمایید.

تهران به عنوان مرکز سیاسی و اقتصادی ایران، بخش مهمی از تولید ناخالص ملی را به خود اختصاص میدهد. گستردگی شهر، جمعیت روزافزون آن و مسائلی همچون معضل ترافیک و آلودگی هوا، ناپایداری و عدم ایمنی بناها، ناهنجاریهای زیست محیطی و عدم توازن و نارسایی در ارائه خدمات شهری، مدیریت پایدار شهری را بیش از پیش در جستجوی اتخاذ راهکارهای کارآمد، ملزم می سازد.
واقعیت این است که کلان شهر تهران را دیگر نمیتوان صرفاً از راه صدور بخشنامه ها و دستورالعمل های موردی، اداره و راهبری نمود. در حال حاضر مدیریت شهر تهران با معضلات تعدد مأموریت های متداخل حوزه های مختلف، فقدان هماهنگی و نظارت بین حوزه ها، رقابت بین حوزه ها برای تصدی گری و فقدان تعامل و ارتباط منطقی بین صف و ستاد روبرو است. ساختار مدیریت کلان شهر نیاز به تحول اساسی در سطوح خرد و کلان دارد. از طرفی امروزه دستاوردهای جهانی در مواجهه با مسائل شهرهای بزرگ میتواند راهگشا باشد. همچنین حرکت به سمت «شهروند مداری» و حاکمیت شهروندان در مدیریت شهری، امری بسیار ضروری است که الزامات زیر را در پی خواهد داشت:

  •  باز مهندسی ساختار و سوق دادن کلیه سیاستها در عرصه شهر به سوی تمرکززدایی و تقلیل سطوح مدیریت شهر به گستره های خردتر مانند مدیریتهای ناحیه ای و محله ای در برنامه ریزی ها که عملاً زمینه ساز حضور بیشتر در سطوح مختلف تصمیم گیری تا اجراست.
  •  برقراری جریان آزاد اطلاعات در عرصه مدیریت شهر تهران
  •  روان سازی امور و ارتقاء کیفیت خدمات رسانی در امور شهری از طریق مکانیزه کردن مراحل گردش کار اداری و پاسخگویی فعال به شهرمندان.

نشست علمی – تخصصی «ارائه ساختار تشکیلاتی جدید شهرداری تهران» که برگرفته از یافته ها و نتایج پروژه «بازنگری، اصلاح و بهبود ساختار تشکیلاتی شهرداری تهران» است، ضمن تبیین ویژگیهای ساختار مطلوب و بررسی وضعیت موجود، ساختار نمودار سازمانی شهرداری تهران را در چارچوب اختیارات موجود مورد بازنگری قرار میدهد و نسبت به تدوین تشکیلات تفصیلی شهرداری متناسب با تغییرات ایجاد شده اقدام میکند. انتظار می‌رود با کاربست ساختار پیشنهادی شهرداری تهران، ساختار سازمانی شهرداری تهران، هم سو با سیاستها و اهداف متخذه و با رویکرد فرآیندی بتواند در چارچوب طرح مدیریت استراتژیک سازمان، نقش خود را به خوبی ایفاء نماید.

 1x1.trans ارائه ساختار تشکیلاتی جدید شهرداری تهران

nev

درباره نویسنده / اشکان کامرانی

شهرسازی آنلاین با هدف ارتقاء سطح علمی شهرسازان ایران و یاری رساندن به دوستانی که تازه وارد جامعه شهرسازی ایران شده اند شروع به کار کرد و تا به آلان توانسته است همراه شما عزیزان باشد و خدا را شکر می کنیم که با وجود مشکلات زیادی که بر سر راه ما وجود داشت توانستیم مشکلات را کنار بگذاریم و افتخار خدمت به تک تک شهرسازان ایران را داشته باشیم.همراه شما خواهیم ماند ... هدف کمک و همراهی شماست.. تیم شهرسازی آنلاین

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

بیشتر از ما بدانید

سایت برتر شهرسازی از نظر سایت تارنمایان ایران(درگاه ایران)
دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی-سامانه
دارای دیتاسنتر اختصاصی در کنار سایت های ملی ایران
دارای پشتیبانی گروهک
دارای تیم فعال در عرصه شهرسازی ایران
ثبت شده در مرکز فناوری های دیجیتال ایران

اطلاعات تماس

ایمیل : Info@Shahrsazionline.com
پیامک : 30007546323232
صفحه فیسبوک : shahrsazionline
ارسال تیکت پشتیبانی
کانال تلگرام شهرسازی آنلاین

qr-shahrsazionline