شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

خانه عامری های کاشان بسته شد

خانه عامری های کاشان که سال ۸۹ به منظور بهره برداری و مرمت به بخش خصوصی واگذار شد، تا کنون نه تنها طبق وعده داده شده، به هتل تبدیل نشده بلکه در این خانه تاریخی از سال گذشته تا کنون به بهانه مرمت به روی گردشگران بسته است.

سال ۸۵ این خانه با نظارت طرح پردیسان سازمان میراث فرهنگی درحال مرمت بود و معاون سابق میراث فرهنگی در کاشان گفته بود که این مجموعه در دو مرحله به اقامتگاه تبدیل می شود که شامل ۴۵ سوئیت بوده و بخش دیگر برای بازدید گردشگران مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین فاز اول مرمت شامل ۷۰ درصد از مجموعه، در صورت اعتبار تا پایان خرداد سال آینده (سال ۸۶) به بهره برداری می رسد و برای تبدیل شدن به هتل در اختیار بخش خصوصی قرار خواهد گرفت.

تا اینکه در سال ۸۹ و در دوران مدیریت بقایی درسازمان میراث فرهنگی این خانه تاریخی به همره کاروانسرای وکیل در کرمان و عمارت مسعودیه به دلیل هزینه های مرمتی و حفاظتی و به به منظور بهره بهتر اقتصادی به بخش خصوصی واگذار شد.

دوباره بعد از واگذاری، مرمت های آن ادامه پیدا کرد و قول تبدیل آن به هتل در سال ۹۱ توسط یک شرکت خصوصی داده شد اما اکنون در سال ۹۲ نه تنها این خانه به هتل تبدیل نشد، بلکه در آن به روی گردشگران بسته است آن هم در این روزها که گردشگران زیادی برای شرکت در جشنواره گلابگیری به سمت کاشان می روند و می خواهند در کنار این برنامه از خانه های تاریخی این شهر نیز دیدن کنند.

در این بین همیشه خانه تاریخی عامری ها به دلیل اینکه بزرگترین خانه تاریخی ایران بوده است، از استقبال زیادی برخوردار بوده با این حال شرکت خصوصی که قصد تغییر کاربری این خانه را دارد هنوز پاسخگوی خبرنگار مهر درباره اقدامات مرمتی خود در این خانه و عمارت های دیگری که به آنها واگذار شده، نیست. خانه عامری های کاشان نه هزار متر مربع عرصه و ۱۲ هزار عیانی دارد و با داشتن ۸۵ اتاق و هفت حیاط بزرگترین خانه تاریخی ایران است.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)