شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: ShahrsaziOnline@Gmail.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Soroush: @shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

برنامه مادورو برای مسکن ونزوئلا

نیکولاس مادورو رییس جمهوری جدید ونزوئلا از برنامه خود برای ساخت دو میلیون و ۶۵۰ هزار واحد مسکونی برای مردم کشورش در قالب ماموریت بزرگ مسکن خبر داد که مشابه مسکن مهر در ایران است.

مادورو در مراسم تحویل کلید ۱۱۹۶ واحد مسکونی ساخت دولت به مردم در حومه جنوبی کاراکاس – پایتخت- که بطور مستقیم از رادیو و تلویزیون دولتی ونزوئلا پخش شد، گفت:ˈما متعهد شده ایم میزان خانه های ساخت دولت بولیواری را برای مردم به رقم سه میلیون برسانیم و به این رقم خواهیم رسید.

ساخت مسکن مهر در ونزوئلا در قالب برنامه ای به نام ماموریت بزرگ مسکن صورت می گیرد و در آن، شماری از شرکتهای بخش خصوصی ایران نیز مشارکت دارند.

از سال ۲۰۱۱ میلادی – دو سال پیش- تاکنون تعداد ۳۷۴ هزار و ۷۸۱ خانوار در این کشور در قالب طرح ماموریت بزرگ مسکن صاحب خانه شده اند و مادورو برای ساخت دو میلیون و ۶۵۰ هزار واحد دیگر در دوره ریاست جمهوری خود (۲۰۱۳ – ۲۰۱۹) برنامه ریزی کرده است.

رییس جمهوری ونزوئلا در مراسم تحویل کلید خانه ها تصریح کرد: این دولت، دولت شما و دولت مردم و در خدمت مردم است. من یک رییس جمهوری کارگری هستم که در چنین محله هایی بزرگ شده ام.

وی افزود: مردم در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴ آوریل – ۲۵ فروردین- اعتماد خود را به دولت بولیواری برای تداوم برنامه میهن مورد تاکید قرار دادند و از پیشبرد برنامه های توسعه اجتماعی و تولیدی ضروری برای کشور دفاع کردند.

برنامه میهن، یک طرح گسترده برای توسعه ونزوئلا در همه ابعاد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است که از دوران هوگو چاوز رییس جمهوری فقید ونزوئلا که اسفندماه گذشته بر اثر بیماری مشکوک سرطان درگذشت، در چارچوب انقلاب بولیواری او به اجرا گذاشته شده است.

مادورو که نامزد هواداران چاوز در انتخابات دو هفته پیش این کشور بود، تصریح کرد: ملت به تعهدش عمل کرد و حالا ما یک مسئولیت عظیم بر دوش داریم. من پیشاپیش دولت برای مردم کار خواهم کرد و هیچکس نخواهد توانست ما را از مسیری که در پیش گرفته ایم، باز دارد.

بر اساس این گزارش، واحدهای مسکونی که عصر دیروز کلید آنها از سوی رییس جمهوری ونزوئلا تحویل مردم شد، آپارتمانهای سه خوابه، با حمام و دستشویی، سالن، اتاق غذاخوری، آب آشامیدنی، برق، گاز ، آب گرم و دیگر خدمات موردنیاز است.

دولت ونزوئلا برای سال جاری میلادی تصمیم دارد ۳۸۰ هزار واحد مسکونی را در همه کشور در قالب ماموریت بزرگ مسکن برای اقشار ضعیف جامعه که فاقد مسکن هستند، بسازد.

مادورو در مراسم یادشده، همچنین از توافق دولتهای ونزوئلا و پرتغال برای تشکیل یک کمیسیون مختلط همکاری اقتصادی و آغاز جشن آسفالت خیابانهای کاراکاس با اختصاص بودجه ای ۶۳۰ میلیون بولیواری (حدود ۱۰۳ میلیون دلار) خبر داد.

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

 • طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷

  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران) افزایش شهرنشینی، توسعۀ بی‌رویه شهرها و ضعف مدیریت در بسیاری از موارد باعث کاهش شدید کیفیت زندگی و به‌خصوص افزایش مسائل زیست‌محیطی و همچنین، تضعیف بنیان‌های اکولوژیکی داخل و پیرامون آن‌ها شده است. استفاده از اتومبیل‌ نیز با توسعۀ شهرها و سبک زندگی نسبت مستقیم دارد که از این حیث مسیرهای ارتباطی اهمیت ویژه‌ای دارند. مسیرهای ارتباطی در داخل بافت‌های شهری برای فراهم‌کردن امکان عبورومرور در شهرها ایجاد شده‌اند. این مسیرها در مجاورت و در ارتباط با بافت‌های شهری شکل‌گرفته‌اند و در این بین بزرگراه‌ها، به‌عنوان گونه‌ای از…

  فایل
  دانلود
 • ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها فرسودگی در پهنۀ وسیعی از تهران یکی از معضلات جدی تلقی می‌شود که تبعات گسترده‌ای در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و... دارد. بنابراین، برای ارتقای کیفیت زندگی، طرح‌های بهسازی و نوسازی در این بافت‌ها پیشنهاد شده است؛ اما نامشخص‌بودن میزان موفقیت اجتماعی و اقتصادي این طرح‌ها، ضرورت ارزیابی طرح‌هاي نوسازي و بهسازي را اجتناب‌ناپذیر می‌کند. در این راستا این پژوهش، به ارزیابی میزان موفقیت طرح نوسازي و بهسازي محلۀ خوب‌بخت پرداخته است. نتایج حاصل از مطالعات نظری نشان می‌دهد، چهار بعد ارتباطی، اقتصادی و اجتماعی،…

  فایل
  دانلود
 • تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران الگوهای تغییرات محله‌ای، برایند رابطۀ درهم‌تنیدۀ بین دو عرصۀ نسبتاً متفاوت ساختار اجتماعی ـ اقتصادی (نیروها و مکانیسم‌ها) و ساختار فضایی (زمینۀ تجربی، تاریخی ـ جغرافیایی) است. کشف این رابطۀ مشروط، فهم بهتر فرایند و سازوکار شکل‌گیری محله‌ها و پیامدها و تفاوت‌های فضایی ناشی از آن را امکان‌پذیر می‌کند. این رساله از ابتدا مبتنی بر این ایده شکل گرفت که «تغییرات محله‌ای نه در خلأ، بلکه در متن شرایط محیطی رخ می‌دهد و تنها حاصل یک ضرورت ساختاری غیرقابل‌اجتناب و غیرقابل‌تغییر نیست و فرایندهای آن از یک الگوی خطی تبعیت نمی‌کند». با عنایت…

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان زنجان
  نقشه جی ای اس استان زنجان
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۷

  دانلود نقشه جی ای اس استان زنجان- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان یزد
  نقشه جی ای اس استان یزد
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان یزد- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان تهران
  نقشه جی ای اس استان تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان تهران- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان قم
  نقشه جی ای اس استان قم
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان قم- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود