شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

تصویب طرح جامع مبلمان شهری اراک

رئیس شورای اسلامی شهر اراک از تصویب طرح جامع مبلمان شهری اراک خبر داد و گفت: این طرح در آینده‌ای نزدیک برای اجرا به شهرداری ابلاغ می‌شود.

کیومرث محمودی در ششمین نشست ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی گفت: زیباسازی شهری کاری مشارکتی است که با همکاری مردم و دستگاه‌های اجرایی محقق خواهد شد همچنین این مهم نیازمند عزم جدی مسئولین استانی است.

وی عنوان کرد: ۹۹ درصد از آسفالت تهیه شده در شهرداری اراک بر اساس استاندارهای کشور تامین می‌شود و بروز مشکل در سطح پوشش خیابان‌ها بر اثر عدم پخش صحیح آن است.

رئیس شورای اسلامی شهر اراک با بیان اینکه طرح جامع توسعه فضای سبز اراک نیز در ماه‌های آینده به تصویب نهایی می‌رسد، ادامه داد: در این طرح علاوه بر ساماندهی فضای سبز شمال و شرق شهر اراک به ایجاد فضای سبز در مناطق غرب و جنوب نیز تاکید شده است. محمودی تصریح کرد: گل‌آرایی در بلوارها نیز از دیگر برنامه‌های تدوین شده در این طرح به شمار می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح ساماندهی پایانه‌های مسافربری، کاهش میزان ترافیک در شهر را به دنبال داشته که با خرید وسایل نقلیه جدید وارد مرحله‌ای دیگر از طرح خواهیم شد.

رئیس شورای اسلامی شهر اراک با تاکید بر لزوم ساماندهی شبکه توزیع برق و تلفن و استفاده از شبکه‌های زیرزمینی اظهار کرد: طرح جامع مبلمان و زیباسازی شهری به عنوان پایلوت در خیابان امام خمینی (ره) شهر اراک اجرا می‌شود.

وی گفت: در راستای کاهش ترافیک میدان شهدا عملیات احداث پارکینگی در هشت طبقه و در ۲۴ هزار متر مربع با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال در این محدوده شهری در دست اقدام است. محمودی عنوان کرد: در ماه آینده نیز خط معاینه فنی موتورسیکلت‌ها در مرکز معاینه فنی خودرو افتتاح می‌شود.

وی بر لزوم انتقال مطب پزشکان به صورت واحد در حاشیه شهر تاکید کرد و افزود: در صورت درخواست انتقال توسط پزشکان، مجوزهای لازم صادر و پزشکان از تخفیف در پرداخت عوارض برخوردار می‌شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر اراک تصریح کرد: با توجه به کم شدن ظرفیت آرامستان اراک بیش از ۳۱۰ هزار متر مربع به این مکان اختصاص داده شده است که در حال حاضر ۲۰ هکتار از این مقدار زمین مراحل صدور سند را پشت سر گذاشته‌اند.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است محققان راهی برای استخراج طلا و سایر فلزات ارزشمند از فاضلاب یافته‌اند. گروهی از دانشمندان طرحی برای استخراج طلا و فلزاتی نظیر نقره و پلاتین ...
نقاشی هایی که باید زیر باران دید

نقاشی هایی که باید زیر باران دید

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است فیلم نقاشی هایی که باید زیر باران دید یک هنرمند اهل سیاتل طراحی های زیبایی از هنر خیابانی را در سطح شهر انجام می دهد ...
مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است تا چند سال آینده مردم سراسر جهان و به ویژه اروپا شاهد ساخته شدن مرتفع‌ترین بنای قاره سبز در نقطه‌ای غیرمتعارف خواهند بود: یک دهکده! ...
بزرگراه لندن - نیویورک:ایده بزرگ

بزرگراه لندن – نیویورک:ایده بزرگ

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است روسیه قصد دارد با ایجاد یک شبکه بزرگراهی، لندن را به مسکو و سپس به نیویورک متصل کند که البته بودجه فراوانی می خواهد و ...
فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۱۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است دکتر پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: فقدان و نارسایی قوانین، ضوابط، مقررات و ساز و کارهای اجرایی مانع از ...
اجرای کمپین "آسمان آبی و زمین پاک"

اجرای کمپین “آسمان آبی و زمین پاک”

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۹, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: یکی از ویژگی‌های شهرهای مدرن حضور مستمر شهروندان و بهره گیری از ایده‌های آنان در راستای ساخت شهری بهتر ...