شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

ساماندهی بافت تاریخی شهر شیراز

تهیه سند بلند مدت چشم انداز و استراتژی توسعه شهری شیراز با مشارکت وزارت راه و شهرسازی و شهرداری شیراز در مدت حداکثر دو سال از جمله مهمترین مقدمات ساماندهی بافت تاریخی شیراز می باشد.

تفاهم نامه ساماندهی بافت تاریخی شهر شیراز امضا شد. به گزارش شاسا این تفام نامه که به امضای معاون شهرسازی و معماری، مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری و معاون مسکن و ساختمان و معاون سازمان میراث فرهنگی، معاون عمرانی استانداری، مدیرکل راه و شهرسازی، مدیرکل میراث فرهنگی استان، شهردار شیراز و رئیس شورای اسلامی شیراز رسیده است بر تهیه سند بلند مدت چشم انداز و استراتژی توسعه شهری شیراز با مشارکت وزارت راه و شهرسازی و شهرداری شیراز در مدت حداکثر دو سال تاکید کرده است.

در این تفاهم نامه آمده است: تسریع در تصویب طرح تفضیلی بافت تاریخی و فرهنگی شیراز توسط شورای عالی معماری و شهرسازی ایران و تهیه و تصویب طرح تجدید نظر حریم بناهای تاریخی منطقه تاریخی شهر شیراز توسط سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بنابر این گزارش استقرار مجدد دبیرخانه مقررات ملی ساختمان در شیراز و برگزاری همایش دوسالانه مقررات ملی ساختمان و اجرای پروژه های حمل و نقل و ترافیک در محدوده بافت تاریخی فرهنگی شیراز با مشارکت وزارت راه و شهرسازی ( شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایرانشهرداری شیراز و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از مفاد این تفاهم نامه است.

در این تفاهم نامه آمده است: با مشارکت وزارت راه و شهرسازی (شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران) و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و شهرداری شیراز با زنده سازی و احیاء سه محور تاریخی و مراکز محلات آنها واقع در منطقه تاریخی فرهنگی شیراز، مرمت و تملک خانه های تاریخی واقع در محدوده های ذکر شده در تفاهم نامه و زمینه سازی برای بهره برداری از آنها در جهت ایجاد جریان زندگی در بافت، حفاظت، مرمت و احیاء بازار وکیل شیراز با کمک و مشارکت هیئت امناء بازار و حفاظت، مرمت و ساماندهی مجموعه تاریخی زندیه شیراز در راستای ثبت جهانی اقدام لازم صورت گیرد.

بند چهارم این تفاهم نامه اذعان دارد: اجرای پروژه زندیه و احیاء میدان توپخانه با مشارکت وزارت راه و شهرسازی (شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران) و شهرداری شیراز و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در چار چوب توافقنامه ظرف مدت سه سال و تعهد به تملک عرصه و اعیان بانک ملی توسط شهرداری شیراز و وزارت راه و شهرسازی (شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران) به صورت بالمناصفه و تملک ساختمان مخابرات توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ظرف مدت یکسال انجام پذیرد.

همچنین در بند پنجم تفاهم نامه ذکر شده بر تقویت در جهت بسترسازی و اعتمادسازی و حمایت از دفاتر تسهیل گری خدمات نوسازی محلات هدف توسط وزارت راه و شهرسازی (شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران) و شهرداریهای استان فارس و پرداخت تسهیلات اسکان موقت به مالکان املاک واقع در پروژهای نمونه ( سالانه ۲۵۰۰پلاک) بر اساس اولویت های دفاتر خدمات گری و نوسازی و پرداخت تسهیلات ساخت و ساز در بافتهای فرسوده شهری در پروژه های نمونه و دفاتر خدمات نوساز وزارت راه و شهرسازی (شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران) تاکید شد.

تدوین برنامه های ساماندهی سکونت گاههای غیر رسمی و فعال سازی ستاد استانی و شهرستانی مربوطه در ارتباط با محلات و بافتهای هدف توانمندسازی و تامین زمین و هزینه های ساخت خانه محلات توسط وزارت راه و شهرسازی ( شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران) و شهرداریهای شیراز، مرودشت، کازرون به صورت بالمناصفه از دیگر مفاد این تفاهم نامه است.

در بند دیگری از تفاهم نامه امضا شده توسط سه تن از معاونان وزیر راه وشهرسازی برای اجرایی کردن تفاهم نامه حاضر مقرر شد کمیته ای مرکب از معاونی از استانداری فارس، نمایندگان استانی دستگاههای ملی و شهردار شیراز و رئیس شورای شهر شیراز تشکیل و نسبت به راهبری موضوعات تفاهم نامه اقدامات لازم به عمل آورند.

امضاکنندگان این تفاهم نامه عبارتند از:

حناچی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی، طالبیان معاون سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور، ایزدی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران، مظاهریان معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، رضائیان معاون امور عمرانی استانداری فارس، عشایری مدیرکل راه و شهرسازی فارس، امیری مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان فارس، پاک فطرت شهردار شیراز و حق دل رئیس شورای اسلامی شهر شیراز.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است محققان راهی برای استخراج طلا و سایر فلزات ارزشمند از فاضلاب یافته‌اند. گروهی از دانشمندان طرحی برای استخراج طلا و فلزاتی نظیر نقره و پلاتین ...
نقاشی هایی که باید زیر باران دید

نقاشی هایی که باید زیر باران دید

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است فیلم نقاشی هایی که باید زیر باران دید یک هنرمند اهل سیاتل طراحی های زیبایی از هنر خیابانی را در سطح شهر انجام می دهد ...
مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است تا چند سال آینده مردم سراسر جهان و به ویژه اروپا شاهد ساخته شدن مرتفع‌ترین بنای قاره سبز در نقطه‌ای غیرمتعارف خواهند بود: یک دهکده! ...
بزرگراه لندن - نیویورک:ایده بزرگ

بزرگراه لندن – نیویورک:ایده بزرگ

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است روسیه قصد دارد با ایجاد یک شبکه بزرگراهی، لندن را به مسکو و سپس به نیویورک متصل کند که البته بودجه فراوانی می خواهد و ...
فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۱۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است دکتر پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: فقدان و نارسایی قوانین، ضوابط، مقررات و ساز و کارهای اجرایی مانع از ...
اجرای کمپین "آسمان آبی و زمین پاک"

اجرای کمپین “آسمان آبی و زمین پاک”

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۹, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: یکی از ویژگی‌های شهرهای مدرن حضور مستمر شهروندان و بهره گیری از ایده‌های آنان در راستای ساخت شهری بهتر ...