شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

بازگشایی معابر بافت فرسوده تهران

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران گفت: هدف شورای اسلامی شهر تهران از قرار دادن تبصره چهل و هشت در قانون بودجه شهرداری تهران درسال جاری، بازگشایی معابر در بافت های فرسوده شهر تهران بود.

به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، اواخر سال گذشته بود که شورای اسلامی شهر تهران در بررسی لایحه بودجه سال ۹۳ شهرداری تهران تصمیم گرفت تا برای حل مشکل معابر در محدوده بافت های فرسوده تبصره ای را قرار دهد. در تبصره چهل و هشتم قانون بودجه امسال شهرداری تهران، شورای شهر مصوب کرده است: «شهرداری تهران مکلف است در راستای نوسازی و به سازی بافت های فرسوده شهر نسبت به بستر سازی لازم و تهیه زیرساخت های شهری در این بافت ها با اولویت بازگشایی معابر از ردیف بودجه املاک شهرداری هزینه کند. ضروری است فعالیت های مورد نظر با هماهنگی سازمان نوسازی شهر تهران انجام پذیرد.»
محمد سالاری با اشاره به این تبصره از قانون بودجه سال ۹۳ شهرداری تهران، گفت: قرار دادن این تبصره با تاکید کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران انجام شد. در واقع در نظر داشتیم تا مناطق با محوریت تملک بافت فرسوده زیر نظر سازمان نوسازی شهر تهران اقدام لازم را در جهت بازگشایی معابر نفوذناپذیر در این محدوده انجام دهند.
وی با اشاره به اهداف این تبصره در نوسازی و بهسازی بافت فرسوده شهر تهران، افزود: هدف اصلی این بود تا شهرداران مناطق با تملک بافت فرسوده بتوانند مشکل محدودیت معابر را که متاسفانه برای امداد رسانی و در شرایط بحرانی غیر قابل نفوذ است؛ رفع کنند.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه تملک ها باید در محدوده هایی انجام شود که شهرداری تهران بتواند معابر را در این بافت های فرسوده تعریض کند، ادامه داد: پیش بینی ما بر این است که اگر شهرداری تهران بتواند از یک سو با کمک دولت نسبت به بازگشایی معابر غیر قابل نفوذ در بافت های فرسوده شهر تهران اقدام کند و از سوی دیگر پروژه های محرک توسعه را در محله های دارای بافت فرسوده اجرایی کند، سرمایه گذاران و بخش خصوصی به راحتی می توانند در جهت به سازی این بافت ها وارد عمل شوند.
به گزارش شاسا سالاری با بیان اینکه یکی از مشکلات ساکنان بافت های فرسوده و سرمایه گذاران برای احیا و بهسازی بافت های ناپایدار و فرسوده شهر تهران معابر غیر قابل نفوذ در این محدوده هاست، بیان کرد: در حال حاضر گذرگاه ها و معابر نفوذناپذیر باعث شده تا نه مردم تمایل به نوسازی داشته و نه سرمایه گذاران تمایلی به سرمایه گذاری برای نوسازی این بافت ها داشته باشند. چرا که مالک یک بافت فرسوده بعد از نوسازی نمی تواند مشتری مناسبی برای ملک خود به دلیل معابر نفوذناپذیر پیدا کند.
وی با بیان اینکه بازگشایی معابر در این محدوده ها ارزش افزوده را بالا خواهد برد، یادآور شد: اگر دولت و شهرداری تهران اقدام به رفع این مشکل کنند مشکلات ساکنان بافت های فرسوده در نوسازی رفع خواهد شد. همچنین در صورت بروز حادثه امکان امداد رسانی به این محدوده ها بیشتر خواهد شد.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه هم اکنون شهرداری تهران با اجرای بسته های تشویقی و عدم دریافت عوارض شهری در جهت توسعه فرهنگ نوسازی در بافت های فرسوده شهر تهران اقدام کرده است، گفت: کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران نیز در جلسه ای که با سازمان نظام مهندسی شهر تهران برگزار کرد، از این سازمان درخواست کرد تا مهندسان ناظر بابت نظارت بر روند نوسازی و گود برداری املاک فرسوده در هنگام ساخت هزینه ای را از مالکان دریافت نکنند. همچنین طبق آخرین جلسه ای که با نمایندگان مجلس نیز داشتیم از آنها خواستیم تا قانونی را مصوب کنند تا هزینه بیمه تامین اجتماعی در هنگام ساخت از سازندگان بافت های فرسوده حذف شود تا بدین وسیله بتوانیم شاهد صدور پروانه سبز در محدوده بافت فرسوده شهر تهران باشیم.
محمد سالاری در ادامه صحبت های خود با تاکید بر اینکه اعضای شورای شهر در بازدیدهای دوره ای خود از مناطق شهر تهران چگونگی اجرای این تبصره را رصد خواهند کرد، افزود: با توجه به اینکه شورای اسلامی شهر تهران بازدیدهای دوره ای خودرا از مناطق ۲۲گانه شهر تهران شروع کرده اند حتما بررسی می کنیم که آیا شهرداران مناطق نسبت به انجام این وظیفه خود برابر قانون بودجه امسال شهرداری تهران اقدامات لازم را انجام داده اند، یا خیر!

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است محققان راهی برای استخراج طلا و سایر فلزات ارزشمند از فاضلاب یافته‌اند. گروهی از دانشمندان طرحی برای استخراج طلا و فلزاتی نظیر نقره و پلاتین ...
نقاشی هایی که باید زیر باران دید

نقاشی هایی که باید زیر باران دید

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است فیلم نقاشی هایی که باید زیر باران دید یک هنرمند اهل سیاتل طراحی های زیبایی از هنر خیابانی را در سطح شهر انجام می دهد ...
مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است تا چند سال آینده مردم سراسر جهان و به ویژه اروپا شاهد ساخته شدن مرتفع‌ترین بنای قاره سبز در نقطه‌ای غیرمتعارف خواهند بود: یک دهکده! ...
بزرگراه لندن - نیویورک:ایده بزرگ

بزرگراه لندن – نیویورک:ایده بزرگ

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است روسیه قصد دارد با ایجاد یک شبکه بزرگراهی، لندن را به مسکو و سپس به نیویورک متصل کند که البته بودجه فراوانی می خواهد و ...
فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۱۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است دکتر پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: فقدان و نارسایی قوانین، ضوابط، مقررات و ساز و کارهای اجرایی مانع از ...
اجرای کمپین "آسمان آبی و زمین پاک"

اجرای کمپین “آسمان آبی و زمین پاک”

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۹, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: یکی از ویژگی‌های شهرهای مدرن حضور مستمر شهروندان و بهره گیری از ایده‌های آنان در راستای ساخت شهری بهتر ...