شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

برج سازی در زاغه های قاهره

دهه های متمادی است که دولت و شرکتهای ساختمان سازی تلاش می کنند تا با بیرون کردن زاغه نشیننان زمینهایشان را تصاحب کنند و در آن برج بسازند.

زاغه نشینان قاهره حاضر نیستند محل زندگی خود را تخلیه کنند. در مصر شاید کمتر جایی مثل رملت بولاغ نشان دهنده شکاف شدید طبقاتی و توزیع ناعادلانه ثروت در قاهره پایخت این کشور باشد. ساکنان این منطقه که یکی از قدیمی ترین اقوام قاهره هستند، هم اکنون در زاغه هایی فقیرنشین زیر سایه برجهای سر به فلک کشیده شهر نیل زندگی می کنند.

ساکنان این منطقه می گویند دهه های متمادی است که دولت و شرکتهای ساختمان سازی تلاش می کنند تا با بیرون کردن آنها زمینهایشان را که در منطقه ای مهم و استراتژیک قرار دارد تصاحب کنند و در آن برج بسازند. البته به نظر می رسد به تدریج این ساکنان حاضر شوند خانه های خود را ترک کنند زیرا دولت پیشنهاد کرده است برجهای مسکونی بسازد و آنها را در این برجها اسکان دهد. البته به علت بی اعتمادی مردم به دولت، آینده تغییر در این محل را در هاله ای از ابهام فروبرده است و هنوز بسیاری حاضر نیستند این محل را تخلیه کنند.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

چالش زاغه - گزارش جهانی اسکان بشر 2003

چالش زاغه – گزارش جهانی اسکان بشر ۲۰۰۳

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ آبان ۲۴, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چالش زاغه – گزارش جهانی اسکان بشر ۲۰۰۳ لینک دانلود مستقیم چالش زاغه – گزارش جهانی اسکان بشر ۲۰۰۳