همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

تمدن: پادگان‌ها برای خروج از تهران مقاومت می‌کنند

به گفته استاندار تهران، چندین نقطه در اطراف تهران برای انتقال پادگان‌ها جایابی شده است، اما برای خروج مقاومت می‌کنند در حالی که باید این اراده و خواست از طرف مسوولان ذیربط باشد.

استاندار تهران با بیان اینکه انتقال پایتخت اداری، وزارتخانه‌ها، کارخانجات و پادگان‌ها و برخی از صنوف از تهران امری شدنی است، تاکید کرد: چندین نقطه در اطراف تهران برای انتقال پادگان‌ها جایابی شده است، اما برای خروج مقاومت می‌کنند.

مرتضی تمدن در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، ادامه داد: معتقدم تمام پادگانها نیز باید از شهر خارج شوند و برنامه مکان یابی برای انتقال پادگان‌ها نیز انجام شده است و همانند انتقال زندان که در یکی از شهرستان‌های اطراف تهران جایابی و اقدامات انتقال در حال انجام است، پادگان‌ها نیز باید منتقل شوند.

به گفته استاندار تهران، چندین نقطه در اطراف تهران برای انتقال پادگان‌ها جایابی شده است، اما برای خروج مقاومت می‌کنند در حالی که باید این اراده و خواست از طرف مسوولان ذیربط باشد.

تمدن با تاکید بر اینکه انتقال پایتخت اداری، وزارتخانه‌ها، کارخانجات و پادگان‌ها و برخی از صنوف از تهران امری شدنی است، اضافه کرد: هیچ ضرورتی وجود ندارد برخی از صنوف در شهر فعالیت کنند.

وی با بیان اینکه خروج کارخانجات از تهران باید با جدیت دنبال شود، عنوان کرد: به علت نقشی که این واحدها در امر تولید و اشتغال دارند تا کنون با آنها مدارا شده است، اما برای کاهش آلایندگی هوا باید تا آخرین تعداد، این کارخانجات از تهران خارج شوند.

وی با اشاره به مکان یابی صورت گرفته برای انتقال این واحدها از تهران اظهار کرد: زیرساختها و مکانهای انتقال این واحدها مطالعه و مشخص شده و امکانات برای انتقال کارخانجات در شهرهای صنعتی شمس آباد، اطراف پرند و ملارد و پیشوا تامین شده است.

سرمایه گذاری ۸۵۰ میلیارد تومانی برای انتقال کارخانجات از تهران

استاندار تهران تصریح کرد: طی سالهای اخیرحدود ۸۵۰ میلیارد تومان برای انتقال و تامین زیرساختهای کارخانجات و واحدهای صنعتی از تهران سرمایه گذاری شده است، لذا دلیلی برای ادامه فعالیت کارخانجات در داخل شهر تهران وجود ندارد.

ایجاد شهرهای سلامت، فرش و اتومبیل در تهران

وی شهر فرش، شهر سلامت و شهر اتومبیل را سه پیشنهاد برای کاهش حجم تردد در تهران عنوان کرد و گفت: برای هر سه پیشنهاد مکان یابی مناسب صورت گرفته است، اما برای اجرای این اقدامات باید همه دست به دست هم بدهند که بخشی از اجرای این عملیات بر عهده دولت، بخشی مربوط به نیروهای مسلح، بخشی مربوط شهرداری و شورای شهر تهران است تا بار تهران را سبک کنند و معتقدم که این کار شدنی و رویا نیست.

به گفته استاندار تهران، ایجا شهرسلامت، اتومبیل و فرش نه تنها باعث کاهش جمعیت پایتخت می‌شود، بلکه می تواند تبدیل به جاذبه‌های اقتصادی و طبیعی برای مردم تهران شوند.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

one script

معماری یزد جلوه تمدن اسلامی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ دی ۵, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نخستین نشست شرکت توسعه احیای بافت خشت‌خام ایرانیان «تابا» با حضور متخصصان معماری و مرمت، استاندار یزد، شهردار، تعدادی از اعضای شورای شهر و سرمایه‌گذاران ...
پیدایش تمدن یونان

پیدایش تمدن یونان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ تیر ۴, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است تمدن یونان مستقیماً به دنبال تمدن های میسینی و مینوسی که به ترتیب در سرزمین اصلی یونان و جزیره کرت بودند به وجود آمد.بدین ترتیب: ...
تمدن هاراپا

تمدن هاراپا

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است شهر هاراپا به فاصله ۴۰۰ مایلی شمال شرقی˛ در سرزمین پنجاب و بر کرانه راوی یکی از شاخه های سند واقع بود. هر چند که ...
سیر تحولات شهر سازی در دنیا-تمدن سومری

سیر تحولات شهر سازی در دنیا-تمدن سومری

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ خرداد ۲۶, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است اورکلدانیان نتیجه حفاری های انجام شده در خرابه های دوره ایزین-لارسا که به خوبی در برابر فرسایش حفاظت شده˛ و از آثار باستانی مربوط به ...
شهر، شهروند، تمدن شهری

شهر، شهروند، تمدن شهری

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ خرداد ۱۴, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است اداره شهرها در عصر کنونی اهمیتی ویژه یافته و برنامه مدیریت تحولات اجتماعی (most) که به ابتکار یونسکو از دهه ۹۰ آغاز شده شامل تحقیقات ...
مقاله ميدان نقش‌جهان: بخشي از هويت تمدّن

مقاله میدان نقش‌جهان: بخشی از هویت تمدّن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ اردیبهشت ۱, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است مقاله میدان نقش‌جهان: بخشی از هویت تمدّن ایرانی توسط دکتر محمّد نقی‌زاده تهیه شده است. چکیده مقاله: “هویّت” از موضوعات و مفاهیم بنیادینی است که ...