شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

تامین امنیت اماکن و تاسیسات کشور

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب ماده یک لایحه تامین حریم حفاظتی اماکن و تاسیسات کشور، مقرر کردند تامین حفاظت و امنیت اماکن و تاسیسات طبقه بندی کشور اعم از …

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب ماده یک لایحه تامین حریم حفاظتی اماکن و تاسیسات کشور، مقرر کردند تامین حفاظت و امنیت اماکن و تاسیسات طبقه بندی کشور اعم از نظامی، انتظامی، امنیتی و کشوری و رعایت حریم آنها بر اساس مفاد این قانون لازم الاجراست.

بررسی لایحه تامین حریم حفاظتی اماکن و تاسیسات کشور در دستور کار روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی قرار دارد. نمایندگان با تصویب ماده یک این لایحه مقرر کردند تامین حفاظت و امنیت اماکن و تاسیسات طبقه بندی کشور اعم از نظامی، انتظامی، امنیتی و کشوری و رعایت حریم آنها بر اساس مفاد این قانون لازم الاجراست.

وکلای ملت همچنین با تصویب ماده ۲ این لایحه مسئولیت تعریف و تعیین رده های حفاظتی برای اماکن و تاسیسات کشور و تعیین محدوده آنها را بر عهده شورای عالی امنیت ملی گذاشته است. شورای عالی امنیت ملی می تواند این مسئولیت را حسب تعلق اماکن و تاسیسات به بخش لشکری به ستاد کل نیروهای مسلح یا کشوری به شورای امنیت کشور، محول نماید.

نمایندگان مجلس با تصویب ماده ۳ این لایحه کلیه دستگاه های اجرایی را موظف کردند در هنگام احداث اماکن و تاسیسات مشمول این قانون حریم حفاظتی لازم را داخل اراضی طرح یا پیرامون آن پیش بینی نمایند. اجرای طرح های عمرانی نظیر شبکه های انتقال و توزیع آب و فاضلاب، برق، گاز، مخابرات و راه در اراضی واقع در حریم های حفاظتی و امنیتی به شرطی مجاز است که به تشخیص شورای عالی امنیت ملی ناقض امنیت این اماکن نباشد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین با تصویب ماده ۴ این لایحه، مقرر کردند در مواردی که ایجاد حریم امنیتی مصوب مستلزم ساخت و ساز یا اعمال برخی محدودیت ها در استفاده از زمین و تراکم های ساختمانی باشد موضوع برای اصلاح و تصدیق ضوابط و اعمال آن حسب مورد به مرجع ذیربط قانونی ارجاع شود.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)