شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

افتتاح سبزترین ساختمان جهان

به مناسبت روز زمین، سبزترین ساختمان تجاری جهان در سیاتل افتتاح شد.

مرکز Bullitt با اندازه ۴۶۴۵ مترمربع شامل فهرستی از ویژگیهای دوستدار محیط زیست از جمله توالتهای کامپوستی، سیستم‌های جمع‌آوری آب باران و مواد سازگار با محیط زیست است.

جالبتر از همه اینکه، این ساختمان به طور کلی انرژی خود را با نور خورشید تامین می کند که در شرایط همیشه ابری سیاتل یک دستاورد بزرگ محسوب می‌شود.

مرکز Bullitt نه تنها قصد دارد که سبزترین فضای تجاری جهان باشد بلکه با امید به این که دیگران از این ایده و فناوریهای آن تقلید کرده و شیوه طراحی ساختمانها در آینده را با تغییر روبرو کند، ساخته شده است.

این ساختمان دوستدار محیط زیست با ترکیب فناوریهای جدید و مجموعه ای از شیوه‌های امتحان شده سبز قصد دارد به جهان نشان می‌دهد که می تواند همیشه با شیوه‌های سازگار با محیط زیست کار کند.

گفته می‌شود که سایبان عظیم خورشیدی که بر روی پیش‌آمدگی بام این ساختمان آویزان شده، می‌تواند انرژی کافی برای تامین نیروی شش طبقه از ادارات را حتی در روزهای بارانی تامین کند. بارندگی کافی در سیاتل نیز نقش مهمی را در عملکرد روزانه ساختمان ایفا می کند چرا که همه آب مورد نیاز این مرکز با جمع‌آوری آب باران تامین می‌شود.

شاید این ایده خیلی افراطی به نظر برسد اما در سیاتل که اکثر روزهای سال بارندگی است، جمع‌آوری آب باران می‌تواند منبع کافی برای ۱۰۰ روز بی باران را تامین کند.

توالتهای کامپوستی داخلی، چاههای زمین حرارتی برای گرما و چارچوب چوبی تائید شده ساختمان از دیگر ویژگیهای این سازه تجاری دوستدار محیط زیست است.

سازندگان این ساختمان امیدوارند بتوانند به مکانهای آفتابی‌تر مانند لس‌آنجلس نشان دهند که اگر یک ساختمان خورشیدی بتواند در سیاتل پیشرفت کند، می‌توان ساخت آنها را در شهرهای دیگر نیز ادامه داد.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

نگاهی به کیفیت زندگی شهری در ایران و جهان

نگاهی به کیفیت زندگی شهری در ایران و جهان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ دی ۲۸, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است سالار کاشانی رشد شهری در قرن بیستم سهم جمعیت شهرنشین را به شدت افزایش داد و شهرنشینی را به شیوه‌ی غالب زندگی تبدیل کرد. اگرچه ...
سیر رشد جمعیت در ایران و جهان

سیر رشد جمعیت در ایران و جهان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ دی ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است سیر رشد جمعیت جهان برمبنای بررسی تاریخی جمعیت جهان، حدود ۸-۶ هزار سال قبل از میلاد مسیح جمعیت جهان بین ۱۰-۵ میلیون نفر (یعنی تنها ...
one script

نیم نگاهی به روند تکامل حمل و نقل در ایران و جهان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ دی ۸, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است صنعت امروزی حمل و نقل، فرآیند تکامل تدریجی و تغییرات بنیادی زندگی انسان و دگرگونی‌های اساسی در امر تولید، توزیع، مصرف و پیشرفت‌های فنی است ...
one script

طولانی ترین مسیرهای حمل و نقل جهان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ دی ۸, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است کشورهای ارمنستان و سوئیس به واسطه ساخت و راه اندازی دو خط از طولانی ترین مسیرهای حمل و نقل جهان، طولانی ترین تونل خط راه ...
one script

تاریخ شهر و شهرنشینی ایران و جهان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ دی ۱, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است قاجاریه•شارمفهوم کهن خود را از دست داده و به شهر تبدیل می شود. تقابل شهر با روستا می شود.•سال۱۱۶۵ شمسی بر مبنای تفکر متمرکز صفوی ...
one script

نگاه کارشناسان به رشد شهر‌نشینی درجهان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ آذر ۲۵, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است هانک دیتمار در آمریکا، کارشناس حمل‌ونقل است و سرپرستی بنیاد «پرینس برای فضاهای شهری» را به‌عهده دارد. این بنیاد توسط پرنس چارلز، ولیعهد بریتانیا، برای ...