شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

خدمات به سکونتگاهای غیررسمی

ایران در عرضه خدمات ساکنان سکونتگاهای غیر رسمی و بافت‌های فرسوده پیشرو است.

مدیرکل مطالعات و ترویج شرکت عمران و بهسازی وزارت راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از دبیرخانه ستاد دائمی توانمندسازی شهرستان سبزوار گفت: شرکت عمران و بهسازی وزارت راه و شهرسازی با بیش از ۲۰ سال تولیت ساماندهی بافت‌های فرسوده اقدامات خوبی را در حوزه توانمندسازی سکونت‌گاه‌های غیر رسمی انجام داده اما رویکرد وزارتخانه امسال به سمت برنامه‌ریزی برای بسترسازی در این حوزه پیش رفته است.
منا عرفانیان سلیم گفت: دستگاه‌های اجرایی در شهرستان‌ها باید در حوزه توانمندسازی به سمت آسیب‌شناسی بروند تا از بروز هرگونه خطایی جلوگیری شود. وی افزود : در هر یک از محله‌هایی که با عنوان سکونت‌گاه غیر رسمی شناخته می‌شود شاهد بروز استعدادهای درخشانی هستیم، و سرمایه‌های انسانی بسیار خوبی در این مناطق وجود دارد که باید از آن برای توانمندسازی همین محله‌ها بهره گرفت.
مدیرکل مطالعات و ترویج شرکت عمران و بهسازی وزارت راه و شهرسازی گفت: باید از ظرفیت‌های دانشجویی برای توانمندسازی این محله‌ها استفاده کرد و گروه‌های داوطلبی برای ایجاد بسترسازی‌های مناسب آموزشی می‌توانند در این زمینه بسیار مؤثر واقع شوند.
عرفانیان سلیم با تأکید براینکه اجرای هرگونه کاری در حوزه حاشیه‌نشینی بدون برنامه‌ریزی و هماهنگی اعضای ستاد دائمی توانمندسازی غیر ممکن است، افزود: دغدغه ما اجرای یک طرح مناسب و ویژه برای بافت فرسوده است . وی گفت: سبزوار قابلیت تبدیل شدن به شهر پایلوت و تشکیل ستاد و اجرای سند ملی توانمندسازی سکونت‌گاه‌های غیررسمی را داراست.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)