شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

تغییرکاربری زمین های کشاورزی گیلان

تغییرکاربری زمین های کشاورزی در گیلان در حال افزایش است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی از تغییر کاربری زمین های کشاورزی انتقاد کرد و گفت : گیلان ۴۳۰ هزار هکتار زمین زراعی و باغی دارد که سالانه از این زمین ها حدود ۲میلیون و ۵۰۰ هزار تن محصول کشاورزی تولید می شود. ایرج بنیادی افزود: از آنجایی که گیلان استانی کشاورزی است تغییر کاربری هر هکتار زمین کشاورزی در گیلان موجب نابودی حدود ۶ تن محصول کشاورزی
می شود.
علی اکبر برجسته مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی گیلان هم با بیان اینکه بر اساس قانون حفظ کاربری ها روستاییان می توانند برای یکبار تا ۵۰۰ مترمربع از زمین کشاورزی شان را برای ساخت وسازهای مسکونی تغییر کاربری دهند گفت : اگرچه سازمان جهاد کشاورزی گیلان بطور میانگین سالانه با حدود ۱۳۰ هکتار تغییرکاربری زمین های زراعی به مسکونی موافقت می کند اما بر اساس قانون مسئولیت نظارت بر تغییر کاربری ها بر عهده مراجع قضایی است .
احمد آقایی معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان هم با اشاره به اینکه براساس قانون با متخلفان برخورد می شود، افزود : کسانیکه به صورت غیرقانونی زمین های کشاورزی را تغییرکاربری دهند برای اولین بار ۱ تا ۳ برابر قیمت زمین جریمه نقدی ، قلع وقمع همه مستثنیات و در صورت تکرار تا ۹ ماه زندانی می شوند .

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)