همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

یکپارچگی طرح جامع حمل نقل شهری

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مشکلات زیست محیطی که کلانشهر اصفهان با آن‌ها روبرو است تاکید کرد: برای هدفگذاری آینده اصفهان نیاز به یک بازنگری داریم.

عباس آخوندی که به اصفهان سفر کرده است در دیدار با اعضای هیات علمی دانشگاه این شهر تصریح کرد:‌ متاسفانه به تدریج بسیاری از کلانشهرهای ایران غیرقابل زندگی می‌شوند، آلودگی هوا و مشکل تامین آب در شهرهایی مانند تهران، اصفهان و اهواز جزو مسائل جدی کشور است و باید برنامه‌ریزی‌هایی صورت گیرد تا بتوانیم بار دیگر شهرهایمان را قابل زندگی کنیم.

وی با اشاره به سه مولفه اصلی دراین حوزه اظهار کرد:‌ اقتصاد راهبردی، مشارکت اجتماعی و همچنین پیشرفت در فناوری سه حوزه اصلی هستند که در توسعه شهرها از اهمیت بالایی برخوردارند اما متاسفانه شهرهای ایران عمدتا کالبد محورند و در بسیاری از آن‌ها ما بدون این‌که به نتایج طرح‌هایمان فکر کنیم فقط پروژه‌های عمرانی اجرا کرده‌ایم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تعلق خاطر بالای مردم اصفهان به شهرشان عنوان کرد: متاسفانه این شهر بزرگ در حال حاضر از نظر آب و هوا و مسائل زیست محیطی مشکلات بسیاری دارد؛ در دهه ۷۰ بحث بر سر این بود که شهر اصفهان ظرفیت یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت را دارد اما امروز بر طبق آمارها در اصفهان جمعیتی بالغ بر یک میلیون و ۷۰۰ هزار تا دو میلیون نفر زندگی می‌کنند.

آخوندی افزود: وقتی جمعیت شهری از حد آستانه تحمل آن بالاتر می رود قطعا مشکلات خاصی را نیز به همراه دارد که این مسائل چه از نظر طبیعی و چه از نظر اقتصادی و اجتماعی مشکلاتی را به وجود می‌آورد. به گفته وی، برای آینده اصفهان باید بسیاری از مقوله‌ها بازتعریف شوند؛ این مسائل نه سیاسی است و نه در حوزه‌های دیگر معنی می‌شود بلکه تنها به زندگی اصفهانی‌ها مرتبط است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تلاشهای وزارت راه برای استفاده از نظر کارشناسان در این حوزه، اظهار کرد:‌ در این سفر نخستین دفتر منطقه‌ای مرکز تحقیقات راه و شهرسازی در اصفهان افتتاح خواهد شد که امیدواریم بتواند به عنوان یک محور ارتباطی مناسب ارتباط اساتید دانشگاه‌ها و کارشناسان را با ساختار اجرایی مجموعه وزارتخانه مهیا کند.

آخوندی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به لزوم ارزیابی ایمنی محورها اظهار کرد: در وزارت راه بحث آموزش و ایمنی از اهمیت بالایی برخوردار است در کنار آن به دنبال روشهایی نیز هستیم که در بحث راهداری کم هزینه‌تر بوده و مانند طرح‌هایی چون بتن غلتکی کم هزینه باشد. وی در پایان با تاکید بر لزوم یکپارچگی در طرح جامع حمل و نقل و توسعه شهری خاطرنشان کرد: این یکپارچگی به پیشبرد اهداف توسعه محور مناطق مختلف کشور کمک می‌کند و البته در صورت نبود آن در بحث‌های ایمنی مشکلات و معضلاتی را نیز به وجود می‌آورد.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)