همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: Info@Shahrsazionline.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Googel+ : shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

یکپارچگی طرح جامع حمل نقل شهری

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مشکلات زیست محیطی که کلانشهر اصفهان با آن‌ها روبرو است تاکید کرد: برای هدفگذاری آینده اصفهان نیاز به یک بازنگری داریم.

عباس آخوندی که به اصفهان سفر کرده است در دیدار با اعضای هیات علمی دانشگاه این شهر تصریح کرد:‌ متاسفانه به تدریج بسیاری از کلانشهرهای ایران غیرقابل زندگی می‌شوند، آلودگی هوا و مشکل تامین آب در شهرهایی مانند تهران، اصفهان و اهواز جزو مسائل جدی کشور است و باید برنامه‌ریزی‌هایی صورت گیرد تا بتوانیم بار دیگر شهرهایمان را قابل زندگی کنیم.

وی با اشاره به سه مولفه اصلی دراین حوزه اظهار کرد:‌ اقتصاد راهبردی، مشارکت اجتماعی و همچنین پیشرفت در فناوری سه حوزه اصلی هستند که در توسعه شهرها از اهمیت بالایی برخوردارند اما متاسفانه شهرهای ایران عمدتا کالبد محورند و در بسیاری از آن‌ها ما بدون این‌که به نتایج طرح‌هایمان فکر کنیم فقط پروژه‌های عمرانی اجرا کرده‌ایم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تعلق خاطر بالای مردم اصفهان به شهرشان عنوان کرد: متاسفانه این شهر بزرگ در حال حاضر از نظر آب و هوا و مسائل زیست محیطی مشکلات بسیاری دارد؛ در دهه ۷۰ بحث بر سر این بود که شهر اصفهان ظرفیت یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت را دارد اما امروز بر طبق آمارها در اصفهان جمعیتی بالغ بر یک میلیون و ۷۰۰ هزار تا دو میلیون نفر زندگی می‌کنند.

آخوندی افزود: وقتی جمعیت شهری از حد آستانه تحمل آن بالاتر می رود قطعا مشکلات خاصی را نیز به همراه دارد که این مسائل چه از نظر طبیعی و چه از نظر اقتصادی و اجتماعی مشکلاتی را به وجود می‌آورد. به گفته وی، برای آینده اصفهان باید بسیاری از مقوله‌ها بازتعریف شوند؛ این مسائل نه سیاسی است و نه در حوزه‌های دیگر معنی می‌شود بلکه تنها به زندگی اصفهانی‌ها مرتبط است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تلاشهای وزارت راه برای استفاده از نظر کارشناسان در این حوزه، اظهار کرد:‌ در این سفر نخستین دفتر منطقه‌ای مرکز تحقیقات راه و شهرسازی در اصفهان افتتاح خواهد شد که امیدواریم بتواند به عنوان یک محور ارتباطی مناسب ارتباط اساتید دانشگاه‌ها و کارشناسان را با ساختار اجرایی مجموعه وزارتخانه مهیا کند.

آخوندی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به لزوم ارزیابی ایمنی محورها اظهار کرد: در وزارت راه بحث آموزش و ایمنی از اهمیت بالایی برخوردار است در کنار آن به دنبال روشهایی نیز هستیم که در بحث راهداری کم هزینه‌تر بوده و مانند طرح‌هایی چون بتن غلتکی کم هزینه باشد. وی در پایان با تاکید بر لزوم یکپارچگی در طرح جامع حمل و نقل و توسعه شهری خاطرنشان کرد: این یکپارچگی به پیشبرد اهداف توسعه محور مناطق مختلف کشور کمک می‌کند و البته در صورت نبود آن در بحث‌های ایمنی مشکلات و معضلاتی را نیز به وجود می‌آورد.

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

 • کتاب منطقه خلاق و پایداری (نگاهی به شکل گیری عملی)
  کتاب منطقه خلاق و پایداری (نگاهی به شکل گیری عملی)
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | تیر ۱۸, ۱۳۹۶

  کتاب منطقه خلاق و پایداری (نگاهی به شکل گیری عملی) به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، این کتاب که در زمینه‌ی برنامه‌ریزی منطقه‌ای و مسائل آن به نگارش درآمده است، به تئوری‌های منطقه‌ی خلاق و چگونگی کاربست آنها در ساحت عمل نگاهی تازه و متفاوت افکنده است. نویسنده در فصل نخست به ارائه تبیینی دقیق از مفاهیم و تئوری‌های منطقه خلاق می‌پردازد و در فصل دو، ضمن بیان دیدگاه‌های اندیشمندان مطرح حوزه پایداری، این مفهوم را در ارتباط با محیط‌زیست مورد بحث و بررسی قرار می‌‌دهد.فصل سوم و پایانی کتاب نیزبه نحوه عینی‌سازی این نظریات و مفاهیم در مطالعه…

  فایل
  دانلود
 • کتاب معرفی مهمترین ماهواره های سنجش از دور در منابع زمینی
  کتاب معرفی مهمترین ماهواره های سنجش از دور در منابع زمینی
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۵

  کتاب معرفی مهمترین ماهواره های سنجش از دور در منابع زمینی

  فایل
  دانلود
 • کتاب نمونه ای از طراحی شهری
  کتاب نمونه ای از طراحی شهری
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اسفند ۲۰, ۱۳۹۴

  کتاب نمونه ای از طراحی شهری

  فایل
  دانلود
 • کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست
  کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۴, ۱۳۹۴

  کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین    لینک دانلود مستقیم کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود
 • کتاب خوشه ها و جهانی شدن
  کتاب خوشه ها و جهانی شدن
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۳, ۱۳۹۴

  کتاب خوشه ها و جهانی شدن - توسعه شهری و اقتصاد منطقه ای - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب خوشه ها و جهانی شدن - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود
 • کتاب فضاهای امید
  کتاب فضاهای امید
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۲, ۱۳۹۴

  کتاب فضاهای امید - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب فضاهای امید - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود
 • کتاب دلیل طراحی شهر
  کتاب دلیل طراحی شهر
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۱, ۱۳۹۴

  کتاب دلیل طراحی شهر - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب دلیل طراحی شهر - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود