همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

مسکن روستایی کشور بازسازی می‌شود

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: طرح هادی و بهسازی مساکن روستایی به قوت ادامه پیدا می کند به طوری که در بخش بهسازی مسکن روستایی امسال ۲۰۰ هزار واحد مورد مرمت و بازسازی قرار می‌گیرد.

علیرضا تابش در حاشیه همایش توسعه پایدار روستایی اظهار کرد: مهاجرت روستاییان به شهرها برخلاف برخی فضاسازی ها شیب تندی ندارد و به شکل معمولی در سال های اخیر انجام شده است که عمده مهاجرت ها مربوط به سکونتگاه های روستایی در نزدیکی شهرهاست که در سرشماری سال ۹۰ نیز این آمار جمعیتی بر روی آمار جمعیتی شهر محسوب شده و ما شاهد ارائه آمار مهاجرت بالا از مناطق روستایی به شهرها هستیم در حالی که ایجاد این سکونتگاه ها به واسطه توسعه شهرهاست.

وی با بیان اینکه بسیاری از روستاها امروز در کشور به دلیل توسعه یافتگی شهرها در آستانه الحاق و پیوستن به منظومه های شهری هستند، گفت: اگر مهاجرتی نیز انجام می شود ناشی از بی توجهی به تامین زیرساخت های رفاهی و آسایشی در مناطق روستایی است که مشکلات جدی را به وجود آورده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تشریح اینکه امسال طرح هادی و بهسازی مساکن روستایی به قوت ادامه پیدا می کند، افزود: در بخش بهسازی مسکن روستایی امسال ۲۰۰ هزار واحد مورد مرمت و بازسازی قرار می گیرد و در طرح های امسال ۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تامین اعتبار شده است.

تابش تصریح کرد: افزایش اعتبار این حوزه امسال قابل توجه است که امیدواریم با تخصیص ۱۰۰ درصد اعتبار ما بتوانیم هم در حوزه تهیه و هم اجرای طرح هادی موفق عمل کنیم.

وی با بیان اینکه خروجی همایش توسعه پایدار روستایی اردبیل می تواند به شکل عملیاتی به تحقق اصول پیشرو بودن روستاها در امر تولید و توسعه همه جانبه منجر شود، گفت: ما امروز به رویکردهای جدید در حوزه پژوهشی و تحقیقی نیاز داریم تا بتوانیم به سرعت خلاء ها را در این حوزه برطرف کنیم.

تابش بیان کرد: قصد و هدف ما از برگزاری این همایش تنها نشستن ها و برخواستن ها نبود بلکه این همایش با این فلسفه شکل گرفت که ما ابزارهایی به کار گیریم تا در برنامه ششم، توسعه پایداری در این بخش را رقم بزنیم.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار کرد: کشور ما امروز در جنبه های مختلف به توسعه یافتگی حقیقی رسیده و در این مسیر تلاش ها بر این است تا همچنان یک الگوی مناسب در برنامه ششم توسعه ارائه شود تا فرایند این امر تسهیل شود.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است گفتگو از علی رنجی‌پور علی رنجی‌پور: دکتر جهانشاه پاکزاد، استاد دانشگاه شهید بهشتی، یکی از اساتید خوشنام و پیشرو در حوزه طراحی شهری است. بسیاری ...
Price Discovery between Private and Public Housing Markets

Price Discovery between Private and Public Housing Markets

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Price Discovery between Private and Public Housing Markets Seow-Eng Ong and Tien-Foo Sing [Paper Žrst received, September 2000; in Ž nal form, April 2001] Summary. ...
Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Bridging Urban Digital Divides? UrbanPolarisation and Information and Communications Technologies (ICTs) Stephen Graham [Paper Žrst received, November 2000; in Ž nal form, June 2001] Summary. ...
شيز: تحليلي تاريخي و كالبدي؛ و بررسي انطباق مكاني آن با تخت سليمان

شیز: تحلیلی تاریخی و کالبدی؛ و بررسی انطباق مکانی آن با تخت سلیمان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چکیده:  شیز به عنوان یک شهر مهم مذهبی در دوران قبل از اسلام مطرح است. تخت سلیمان نیز محل آثار باقیمانده ای از همان دوران ...
از محله گرايي تا جهاني شدن

از محله گرایی تا جهانی شدن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است هویت یک معیار رشد است. به عبارتی دیگر وقتی یک شهر یا جامعه رشد می‌کند، بخشی از صفات هویتش در جریان رشد تغییر می‌کند و ...
شهر، هنر و مجسمه

شهر، هنر و مجسمه

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نویسنده: کامبیز مشتاق گوهری (معمار)   مقایسه تطبیقی تجربه تاریخی ما و غربی ها این مطلب گزارشی است تحلیلی با محوریت مرور تجربه اروپایی ها ...