شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

تغییر کاربری اراضی ناهارخوران گرگان

عبدالرضا چراغعلی در حاشیه نشست تخصصی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان گفت: به مدیران شهری گرگان اخطار می کنم تا از تغییر کاربری اراضی این محور گردشی و تفریحی پرهیز کنند و دست از سر ناهارخوران گرگان بردارند.

چراغعلی افزود: شهرداری گرگان مسیر تغییر کاربری برخی از اراضی محور ناهارخوران را هموار کرده است که این تغییر کاربری مغایر با فرمایشات و تاکیدهای مقام معظم رهبری است زیرا ایشان به جلوگیری از تغییر کاربری اراضی اطراف شهرها و حفاظت از منابع ملی تاکید داشته اند. وی خاطرنشان کرد: محور ناهارخوران موجب حیات و تنفس مردم مرکز استان گلستان محسوب می شود و برای صیانت از آن باید همه دست به دست همدیگر بدهیم.

سه عامل موجب ساخت و ساز در روستاها است

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گلستان در مورد دلایل روی آوردن مردم به ساخت و ساز در روستاها تصریح کرد: دلایل متعددی برای این موضوع وجود دارد که از جمله آن می توان به عدم آسایش مردم زندگی شهری، زیاده خواهی و مسائل اقتصادی مرتبط با ساخت و ساز اشاره کرد.

چراغعلی تصریح کرد: زیاده خواهی بعضی افراد کاملاً نمایان است و دستگاه های نظارتی باید بدون هیچ گذشتی از منابع ملی صیانت و با عاملان ساخت و ساز به طور جدی برخورد کند. این موضوعی است که قانون آن را مشخص کرده اما برخی افراد خاص مانع از اجرای آن شده اند.

وی با اعلام اینکه هویت روستایی را نیز از ما گرفته اند بیان کرد: زنگ بحران حوادث غیرمترقبه به صدا در آمده و پیشنهاد می کنم نظام مهندسی ساختمان به سرعت به این ماجرا وارد شود و بدون جهت گیری خاص نشست های تخصصی در این زمینه برگزار کند.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

one script

تشدید تغییر کاربری اراضی کشاورزی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ تیر ۱۳, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است به دلیل اینکه تغییر کاربری اراضی کشاورزی باعث افزایش درآمد کشاورزان می‌شود طی دو دهه اخیر تغییر کاربری اراضی کشاورزی شدت گرفته که ضرورت دارد ...
one script

منع تغییر کاربری اراضی جهت باغشهر

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ تیر ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است طرح ممنوعیت تفکیک و تغییر کاربری اراضی زراعی جهت احداث باغشهر و باغ ویلا به هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تقدیم شد. محسن علیمردانی با ...
تغییر کاربری اراضی میدان ونک

تغییر کاربری اراضی میدان ونک

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است شورای عالی شهرسازی و معماری ضمن لغو مصوبه شماره ۴۸۴ کمیسیون ماده ۵ شهر تهران در زمینه تغییر کاربری پلاک های ثبتی واقع در شمال ...
تغییر کاربری برخی از مدارس به تجاری

تغییر کاربری برخی از مدارس به تجاری

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۲۸, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است وزیر آموزش و پرورش گفت: طبق احکام در بودجه ۹۳ بعضی از مدارس که در موقعیت تجاری قرار دارند، با تغییر کاربری قانونی به واحدهای ...