همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

الزام به استفاده از انرژی خورشیدی

نمایندگان طرحی را تهیه کرده‌اند که براساس آن می‌توان در یک بازه زمانی ۲ الی ۳ ساله از محل صرفه جویی‌ها و اختصاص بودجه سالیانه در لایحه بودجه تمام سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی را ملزم به استفاده از انرژی خورشیدی کرد.

طرح الزام سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی و مؤسسات عمومی غیر دولتی به استفاده از انرژی خورشیدی که به امضای ۱۹ نفر از نمایندگان مجلس رسیده ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ در صحن علنی مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.

بر اساس این طرح می‌توان در یک بازه زمانی ۲ الی ۳ ساله از محل صرفه جویی‌ها و اختصاص بودجه سالیانه در لایحه بودجه تمام سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی را ملزم به استفاده از انرژی خورشیدی کرد.

متن این طرح بدین شرح است:

مقدمه (دلایل توجیهی):

باتوجه به اینکه دولت برای تهیه برق مصرفی کشور هزینه گزافی پرداخت می‌کند و با عنایت به بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص اقتصاد مقاومتی و لزوم صرفه‌جویی در تمامی عرصه‌های اقتصادی و برآورده شدن منویات معظم له می‌بایست از تمام ظرفیت‌های کشور در جهت استقلال اقتصادی و سیاسی و خنثی نمودن توطئه‌های دشمنان نظام و انقلاب به نحو احسن استفاده نموده و از آنجایی که الطاف خداوند بر کشور ما ساری و جاری است اما تاکنون نتوانسته‌ایم از تمام این مواهب خدادادی به نحو شایسته‌ای استفاده نماییم. حال با توجه به اینکه تکنولوژی استفاده از نور خورشید قابل بهره‌برداری می‌باشد و اکثر مناطق کشور از این موهبت خدایی بهره‌مند هستند می توان در یک بازه زمانی ۲ الی ۳ ساله از محل صرفه جویی‌ها و اختصاص بودجه سالیانه در لایحه بودجه تمام سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی را ملزم به استفاده از انرژی خورشیدی نمود.

این کار علاوه بر این که باعث می‌شود نیاز دستگا‌ه‌ها به برق مصرفی برطرف شود بلکه مبالغ قابل توجهی از بودجه جاری آنها ذخیره می‌گردد و از طرف دیگر باعث افزایش ظرفیت برق کشور می‌شود که با فروش ارز آن ارز قابل توجهی وارد کشور می‌گردد.

عنوان طرح: الزام سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی و مؤسسات عمومی غیر دولتی به استفاده از انرژی خورشیدی

ماده واحده:‌از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون وزارت نیرو اجازه دارد سازوکارهای لازم را جهت استفاده از انرژی خورشیدی در سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی و مؤسسات غیر دولتی و روستاهایی که امکان اقتصادی بهره‌برداری از شبکه برق رسانی برای آنها وجود دارد فراهم نماید.

تبصره یک- این دستگاه‌ها موظفند در جهت نصب و راه‌اندازی تجهیزات لازم با وزارت نیرو همکاری نمایند.

تبصره دو- دولت مکلف است منابع لازم جهت راه‌‌اندازی سیستم مذکور را از محل سوخت صرفه‌جویی شده و پیش بینی در بودجه سالیانه تأمین نماید.

اسامی پیشنهاد دهندگان طرح:

ابراهیم کارخانه‌ای نماینده همدان، ناصر سودانی نماینده اهواز، محمدرضا خانمحمدی نماینده ابهر، شهباز حسن پور نماینده سیرجان، داریوش اسماعیلی نماینده خرامه، سید هادی حسینی نماینده قائم شهر، سید سعید حیدری طیب نماینده کرمانشاه، محمد حسن آصفری نماینده اراک، عثمان احمدی نماینده مهاباد، روح‌الله عباسپور نماینده بویین زهرا، عبدالکریم جمیری نماینده گناوه، میر قسمت موسوی اصل نماینده مغان، الهویردی دهقانی نماینده ورزقان، احمد سالک نماینده اصفهان، احمد امیر آبادی نماینده قم، سید ناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان، حسن کامران نماینده اصفهان، فتح‌الله حسینی نماینده قصر شیرین و محمد صالح جوکار نماینده یزد.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است گفتگو از علی رنجی‌پور علی رنجی‌پور: دکتر جهانشاه پاکزاد، استاد دانشگاه شهید بهشتی، یکی از اساتید خوشنام و پیشرو در حوزه طراحی شهری است. بسیاری ...
Price Discovery between Private and Public Housing Markets

Price Discovery between Private and Public Housing Markets

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Price Discovery between Private and Public Housing Markets Seow-Eng Ong and Tien-Foo Sing [Paper Žrst received, September 2000; in Ž nal form, April 2001] Summary. ...
Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Bridging Urban Digital Divides? UrbanPolarisation and Information and Communications Technologies (ICTs) Stephen Graham [Paper Žrst received, November 2000; in Ž nal form, June 2001] Summary. ...
شيز: تحليلي تاريخي و كالبدي؛ و بررسي انطباق مكاني آن با تخت سليمان

شیز: تحلیلی تاریخی و کالبدی؛ و بررسی انطباق مکانی آن با تخت سلیمان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چکیده:  شیز به عنوان یک شهر مهم مذهبی در دوران قبل از اسلام مطرح است. تخت سلیمان نیز محل آثار باقیمانده ای از همان دوران ...
از محله گرايي تا جهاني شدن

از محله گرایی تا جهانی شدن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است هویت یک معیار رشد است. به عبارتی دیگر وقتی یک شهر یا جامعه رشد می‌کند، بخشی از صفات هویتش در جریان رشد تغییر می‌کند و ...
شهر، هنر و مجسمه

شهر، هنر و مجسمه

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نویسنده: کامبیز مشتاق گوهری (معمار)   مقایسه تطبیقی تجربه تاریخی ما و غربی ها این مطلب گزارشی است تحلیلی با محوریت مرور تجربه اروپایی ها ...