شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

تصفیه فاضلاب مجتمع‌های ساختمانی

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: بازچرخانی فاضلاب موضوع مهمی در افزایش بهره وری و استفاده درست از آب است که تاکنون در کشور ما به آن توجه کافی نشده است.

رحیم میدانی اظهار داشت:‌ در برخی کشورهای پیشرفته دنیا تصفیه خانه های کوچک فاضلاب برای مجتمع های مسکونی احداث شده به طوری که فاضلاب آن مجتمع را تصفیه می کند و از پساب تصفیه شده آن در آبیاری فضای سبز، فلش تانک ها و حتی برای شستشوها استفاده می شود. وی افزود: این مسئله را شخصا از نزدیک دیده ام و امکان پیاده سازی آن در ایران وجود دارد.

معاون وزیر نیرو در امور آب و ابفا با بیان اینکه آب نعمتی است که به جز تصفیه آنچه هست و بازچرخانی آن در طبیعت، قابل تولید دوباره نیست، گفت: بازچرخانی فاضلاب موضوع مهمی در افزایش بهره وری و استفاده درست از آب است که تاکنون در کشور ما به آن توجه کافی نشده است.

وی ادامه داد: در صورت احداث تصفیه خانه های کوچک برای هر مجتمع مسکونی، حداقل دیگر ده ها لیتر آب شرب در فلش تانک ها مستقیما به فاضلاب ریخته نمی شود و می تواند با تصفیه فاضلاب آن مجتمع در حد استانداردهای بهداشتی، از فاضلاب بازچرخانی شده در فلش تانک ها استفاده کرد.

میدانی با بیان اینکه باید از این پس به بازچرخانی فاضلاب و افزایش بهره وری استفاده از آب در کشور توجه بیشتری کنیم که در این راستا در آینده هر مجتمع ساختمانی باید یک تصفیه خانه کوچک فاضلاب داشته باشد.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

کتاب تصفیه فاضلاب

کتاب تصفیه فاضلاب

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ اسفند ۱۸, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است تالاب در طول تاریخ نادیده گرفته می‌شد تا آن زمانی که انسان فهمید همین تالاب‌ها می‌توانند از لحاظ اقتصادی باارزش بوده و در زندگی انسان‌ها ...