شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: ShahrsaziOnline@Gmail.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Soroush: @shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

رزرو اراضی هم‌جوار آرامستان

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری کرج از موافقت دولت با رزرو ۵۰۰ هکتار از اراضی هم‌جوار محل احداث آرامستان جامع استان بمنظور اجرای طرح‌های توسعه‌ای در آینده خبر داد.

«مجتبی اسکندری» گفت: احداث آرامستان جامع البرز در مرز میان شهرستان‌های کرج و اشتهارد مأموریت فرا استانی سازمان آرامستان‌های شهرداری کرج بشمار می‌رود که با تکمیل و بهره‌برداری از آن، نیاز البرز و شهرهای هم‌جوار به گورستان تا ۲۰۰ سال آینده تأمین می‌شود و نگرانی از این بابت وجود ندارد. وی افزود: آرامستان‌ها همواره یکی از نگرانی‌های زیست محیطی کارشناسان و مسئولان شهری بوده و از آنجا که با سلامت آب‌های زیرزمینی و منابع طبیعی ارتباط تنگاتنگی دارد، زیر ذره‌بین کارشناسان است.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری کرج خاطرنشان کرد: با توجه به دفن بیش از ۷۰ هزار میت در آرامستان بهشت سکینه (س) و خاکسپاری روزانه بیش از ۱۵ مرحوم و مرحومه در این گورستان، قطعاً فضای آن طی سال‌های آینده پاسخگوی نیازها نیست و از سوی دیگر ، طبق نقشه‌ی راه ستاد بحران استان وجود حداقل چند هزار قبر خالی برای مواقع پیش‌بینی نشده ضرورت دارد که مجموع دغدغه‌های ما را برای مذاکره با دولت برای دریافت زمین دولتی برای احداث گورستان جامع استان سوق داد و هیئت دولت با واگذاری نزدیک به ۲۲۴ هکتار از اراضی منابع طبیعی در مرز میان «ماهدشت و اشتهارد» موافقت کرد.
اسکندری ادامه داد: از لحظه‌ی واگذاری زمین مذکور به این سازمان، کارگاه‌های عمرانی در آنجا دائر شده است و با همکاری نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی اقدام جهادی نسبت به ایجاد مسیر دسترسی دورتادور زمین به عرض هشت مترمربع اقدام شد.
وی از پیگیری ویژه‌ برای تخصیص حق‌آبه آرامستان از رودخانه شور اشتهارد و سایر منابع آبی خبر داد و گفت: طبق پیش‌بینی‌های انجام شده آرامستان جامع استان بخشی از نیازهای استان‌های تهران و قزوین هم‌چنین تمام شهرهای استان البرز را پوشش می‌دهد و در طراحی فضاها، دکوراسیون و چیدمان آن تلاش می‌شود آخرین استانداردهای بهداشتی و محیط زیست، زیبایی و تنوع و توجه به بهداشت روانی و نشاط اجتماعی مراجعه‌کنندگان و کارکنان لحاظ شود و در همین راستا، اجرای طرح‌های درخت‌کاری و توسعه‌ی فضای سبز از اکنون آغاز شده است.
مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری کرج خاطرنشان کرد: با توجه به وسعت زیاد آرامستان جامع و پیش‌بینی‌ها، برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای، تخصیص حق‌آبه مناسب از منابع آبی اطراف ضرورت دارد که نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در این خصوص قول مساعد داده‌اند.

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

 • طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷

  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران) افزایش شهرنشینی، توسعۀ بی‌رویه شهرها و ضعف مدیریت در بسیاری از موارد باعث کاهش شدید کیفیت زندگی و به‌خصوص افزایش مسائل زیست‌محیطی و همچنین، تضعیف بنیان‌های اکولوژیکی داخل و پیرامون آن‌ها شده است. استفاده از اتومبیل‌ نیز با توسعۀ شهرها و سبک زندگی نسبت مستقیم دارد که از این حیث مسیرهای ارتباطی اهمیت ویژه‌ای دارند. مسیرهای ارتباطی در داخل بافت‌های شهری برای فراهم‌کردن امکان عبورومرور در شهرها ایجاد شده‌اند. این مسیرها در مجاورت و در ارتباط با بافت‌های شهری شکل‌گرفته‌اند و در این بین بزرگراه‌ها، به‌عنوان گونه‌ای از…

  فایل
  دانلود
 • ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها فرسودگی در پهنۀ وسیعی از تهران یکی از معضلات جدی تلقی می‌شود که تبعات گسترده‌ای در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و... دارد. بنابراین، برای ارتقای کیفیت زندگی، طرح‌های بهسازی و نوسازی در این بافت‌ها پیشنهاد شده است؛ اما نامشخص‌بودن میزان موفقیت اجتماعی و اقتصادي این طرح‌ها، ضرورت ارزیابی طرح‌هاي نوسازي و بهسازي را اجتناب‌ناپذیر می‌کند. در این راستا این پژوهش، به ارزیابی میزان موفقیت طرح نوسازي و بهسازي محلۀ خوب‌بخت پرداخته است. نتایج حاصل از مطالعات نظری نشان می‌دهد، چهار بعد ارتباطی، اقتصادی و اجتماعی،…

  فایل
  دانلود
 • تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران الگوهای تغییرات محله‌ای، برایند رابطۀ درهم‌تنیدۀ بین دو عرصۀ نسبتاً متفاوت ساختار اجتماعی ـ اقتصادی (نیروها و مکانیسم‌ها) و ساختار فضایی (زمینۀ تجربی، تاریخی ـ جغرافیایی) است. کشف این رابطۀ مشروط، فهم بهتر فرایند و سازوکار شکل‌گیری محله‌ها و پیامدها و تفاوت‌های فضایی ناشی از آن را امکان‌پذیر می‌کند. این رساله از ابتدا مبتنی بر این ایده شکل گرفت که «تغییرات محله‌ای نه در خلأ، بلکه در متن شرایط محیطی رخ می‌دهد و تنها حاصل یک ضرورت ساختاری غیرقابل‌اجتناب و غیرقابل‌تغییر نیست و فرایندهای آن از یک الگوی خطی تبعیت نمی‌کند». با عنایت…

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان زنجان
  نقشه جی ای اس استان زنجان
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۷

  دانلود نقشه جی ای اس استان زنجان- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان یزد
  نقشه جی ای اس استان یزد
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان یزد- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان تهران
  نقشه جی ای اس استان تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان تهران- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان قم
  نقشه جی ای اس استان قم
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان قم- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود