شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

طرح ساماندهی سکونتگاه غیررسمی

مدیرکل دفتر دبیر خانه ستاد ملی توانمندسازی سکونتگاه های غیررسمی کشور گفت: تهیه طرح ساماندهی سکونتگاه غیر رسمی برای ۷۷ شهر کشور انجام شده است.

نریمان مصطفائی در جلسه تعیین وضعیت زمین های غیر رسمی چهار محال و بختیاری اظهار داشت: ۵۲ هزار هکتار زمین در کل کشور شناسایی شده است که در محدودگاه غیر رسمی قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه، پنج میلیون و ۹۰۰ هزار نفر در سکونتگاه های غیر رسمی زندگی می کنند، تصریح کرد: در حال حاضر در ۲۰ شهر از شهر های مذکور اقدامات اجرایی برای سکونتگاه های غیر رسمی صورت گرفته است.

مصطفائی ادامه داد: اقداماتی اجرایی در بخش های مختلف کاربری اجتماعی – اقتصادی و .. در این ۲۰ شهر صورت گرفته است. وی اذعان داشت: مقرر شده است در این استان ستاد های توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاه های غیر رسمی صورت گیرد.

مصطفائی بیان داشت: ستاد های توانمند سازی و ساماندهی سکونتگاه های غیر رسمی شهرستان و استان به ریاست فرماندار و استاندار تشکیل خواهد شد.

وی یکی از این سکونتگاه های غیر رسمی را در برخی از جاهای شهرکرد و اراضی تیر برزه ای هفشجان و … دانست و یادآور شد: لازم است این محله ها در طرح توانمند سازی و ساماندهی سکونتگاه های غیر رسمی آورده شوند.

مصطفائی بیان داشت: چنانچه هماهنگی های لازم بین دستگاه های اجرایی وجود داشته باشد می توان بسیاری از مشکلات را حل کرد.
مدیر کل دفتر دبیر خانه ستاد ملی توانمند سازی سکونتگاه های غیر رسمی کشور تاکید کرد: سکونتگاه های غیر رسمی خارج از ضوابط محدوده شهر ، بافت های فرسوده، بافت روستایی در سند ملی بازآفرین شهری باید دیده شود و در سند ملی جدید آورده شوند.

مدیرکل دفتر دبیر خانه ستاد ملی توانمند سازی سکونتگاه های غیر رسمی کشور گفت: ما باید برای بخش های مختلف از شهر ها برنامه ریزی متفاوتی داشته باشیم و راه حل هایی برای معضلات گذاشته شود.

مصطفائی با اشاره به اینکه نباید از معضل شهر ها غافل شویم، اظهار داشت: چنانچه جمعیت افزوده شود سکونتگاه ها نیز به تدریج افزوده خواهد شد و برای این مسئله از همین امروز باید برنامه ریزی صورت گیرد.

راه رسیدن به توسعه پایدار رسیدگی به مسائل و مشکلات شهری است

وی تصریح کرد: در طرح های تفصیلی باید این پیشنهاد داده شود که برنامه ریزی کاملی برای سکونتگاه های جدید در شهر ها انجام گیرد.

مصطفائی عدالت اجتماعی را ضروری دانست و یادآور شد: در خصوص ساماندهی سکونتگاه های غیر رسمی لازم است همواره عدالت اجتماعی برقرار شود. وی بیان داشت: انتظارات نسل ها با یکدیگر متفاوت است و ما باید به همین مسئله در طرح های خود توجه داشته باشیم.

مصطفائی عنوان کرد: طی بازدیدی که از زمین های تیر برزه ای شهر هفشجان صورت گرفت به این نتیجه رسیدم که وضعیت این محله نسبت به جاهای دیگر کشور بهتر است.

مدیر کل دفتر دبیر خانه ستاد ملی توانمند سازی سکونتگاه های غیر رسمی کشور بیان داشت: لازم است در طرح های سکونتگاه های غیر رسمی شاخص های محلی دیده شود و مطالعات بر طبق این شاخص ها صورت گیرد.

مصطفایی با اشاره به اینکه باید همواره به دنبال توسعه پایدار باشیم اذعان داشت: یکی از راه های رسیدن به توسعه پایدار رسیدگی به مسائل و مشکلات شهری است.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است گفتگو از علی رنجی‌پور علی رنجی‌پور: دکتر جهانشاه پاکزاد، استاد دانشگاه شهید بهشتی، یکی از اساتید خوشنام و پیشرو در حوزه طراحی شهری است. بسیاری ...
Price Discovery between Private and Public Housing Markets

Price Discovery between Private and Public Housing Markets

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Price Discovery between Private and Public Housing Markets Seow-Eng Ong and Tien-Foo Sing [Paper Žrst received, September 2000; in Ž nal form, April 2001] Summary. ...
Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Bridging Urban Digital Divides? UrbanPolarisation and Information and Communications Technologies (ICTs) Stephen Graham [Paper Žrst received, November 2000; in Ž nal form, June 2001] Summary. ...
شيز: تحليلي تاريخي و كالبدي؛ و بررسي انطباق مكاني آن با تخت سليمان

شیز: تحلیلی تاریخی و کالبدی؛ و بررسی انطباق مکانی آن با تخت سلیمان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چکیده:  شیز به عنوان یک شهر مهم مذهبی در دوران قبل از اسلام مطرح است. تخت سلیمان نیز محل آثار باقیمانده ای از همان دوران ...
از محله گرايي تا جهاني شدن

از محله گرایی تا جهانی شدن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است هویت یک معیار رشد است. به عبارتی دیگر وقتی یک شهر یا جامعه رشد می‌کند، بخشی از صفات هویتش در جریان رشد تغییر می‌کند و ...
شهر، هنر و مجسمه

شهر، هنر و مجسمه

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نویسنده: کامبیز مشتاق گوهری (معمار)   مقایسه تطبیقی تجربه تاریخی ما و غربی ها این مطلب گزارشی است تحلیلی با محوریت مرور تجربه اروپایی ها ...