همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: Info@Shahrsazionline.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Googel+ : shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

توالت‌های هوشمند فرودگاه!

توالت‌های ترمینال فرودگاه هیترو لندن به حسگرهایی مجهز شده‌اند که تعداد استفاده‌کنندگان را می‌شمارند!

این شمارش بدون شناسایی مراجعان صورت می‌گیرد و زمانی که تعداد استفاده‌کنندگان از توالت‌ها به یک عدد معینی رسید این حسگرها برای کارکنان نظافت پیام می‌فرستند. در عین حال این اطلاعات می‌تواند جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل شود و از این طریق مشخص می‌شود که کدامیک از توالت‌های موجود در ساختمان بیشتر مورد استفاده قرار گرفته‌اند.
یک شرکت کامپیوتری به نام «یورو تک» که در بخش‌های دیگر ساختمان همین ترمینال در فرودگاه هیترو فعال بوده با استفاده از فن‌آوری موسسه «اینتل» این توالت‌های هوشمند را طراحی کرده است.
«کارن لوماس» از بخش امکانات شهری هوشمند در موسسه کامپیوتری اینتل می‌گوید که این توالت‌ها، یک نمونه جالب از به کارگیری فن‌آوری کامپیوتری و اینترنت در تمام وسایلی است که به طور روزمره از آنها استفاده می‌شود و می‌تواند زندگی را برای همه ساده‌تر و بهتر کند.
وی افزود: همه ما بارها در صف توالت منتظر ایستاده‌ایم و هیچکس نمی‌خواهد پس از انتظار با یک توالت کثیف روبرو شود. باید از اینترنتی کردن وسایل برای مدیریت و تصمیم گیری بهتر و دادن خدمات بهتر به مشتریان استفاده شود. اطلاعات جمع آوری شده توسط این حسگرها به بایگانی‌های مجازی اینترنتی ارسال شده و در آنجا مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرند.
کارن لوماس افزود: بررسی این اطلاعات نشان می‌دهد که از کدامیک از توالت ها بیشتر استفاده شده و به نظافت احتیاج دارند. در عین حال این اطلاعات می تواند به مسئولان نگهداری از ساختمان کمک کند تا در صورت لزوم مراجعان را به توالت‌های خالی هدایت کنند. همچنین از بررسی بلندمدت این اطلاعات می توان فهمید که کدامیک از توالت های موجود در ساختمان ترمینال خیلی کم مورد استفاده قرار گرفته و در نتیجه آنها را برچید و از فضای آن برای کارهای دیگری استفاده کرد و یا در کدام بخش های ساختمان استفاده از توالت بیشتر است و در نتیجه تعداد بیشتری در آن محل نصب کرد.
این سیستم هوشمند در عین حال مدت زمان رسیدن ماموران نظافت به هر یک از توالت‌هایی را که پیام مخابره کرده‌اند خواهد سنجید که ممکن است به نوعی نقض حریم خصوصی این کارمندان باشد.
اما کارن لوماس از موسسه اینتل می گوید: قبلا نیز روش مشابهی برای سنجش سرعت عمل کارمندان به کار می رفت که این گزارش‌ها، کاغذی بودند و در نتیجه به این لحاظ هیچ تغییری صورت نگرفته است. باید توجه داشت که اکثر کارمندان می‌خواهند کار خود را به خوبی انجام داده و مشتریان را راضی نگه دارند.

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

 • کتاب منطقه خلاق و پایداری (نگاهی به شکل گیری عملی)
  کتاب منطقه خلاق و پایداری (نگاهی به شکل گیری عملی)
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | تیر ۱۸, ۱۳۹۶

  کتاب منطقه خلاق و پایداری (نگاهی به شکل گیری عملی) به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، این کتاب که در زمینه‌ی برنامه‌ریزی منطقه‌ای و مسائل آن به نگارش درآمده است، به تئوری‌های منطقه‌ی خلاق و چگونگی کاربست آنها در ساحت عمل نگاهی تازه و متفاوت افکنده است. نویسنده در فصل نخست به ارائه تبیینی دقیق از مفاهیم و تئوری‌های منطقه خلاق می‌پردازد و در فصل دو، ضمن بیان دیدگاه‌های اندیشمندان مطرح حوزه پایداری، این مفهوم را در ارتباط با محیط‌زیست مورد بحث و بررسی قرار می‌‌دهد.فصل سوم و پایانی کتاب نیزبه نحوه عینی‌سازی این نظریات و مفاهیم در مطالعه…

  فایل
  دانلود
 • کتاب معرفی مهمترین ماهواره های سنجش از دور در منابع زمینی
  کتاب معرفی مهمترین ماهواره های سنجش از دور در منابع زمینی
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۵

  کتاب معرفی مهمترین ماهواره های سنجش از دور در منابع زمینی

  فایل
  دانلود
 • کتاب نمونه ای از طراحی شهری
  کتاب نمونه ای از طراحی شهری
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اسفند ۲۰, ۱۳۹۴

  کتاب نمونه ای از طراحی شهری

  فایل
  دانلود
 • کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست
  کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۴, ۱۳۹۴

  کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین    لینک دانلود مستقیم کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود
 • کتاب خوشه ها و جهانی شدن
  کتاب خوشه ها و جهانی شدن
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۳, ۱۳۹۴

  کتاب خوشه ها و جهانی شدن - توسعه شهری و اقتصاد منطقه ای - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب خوشه ها و جهانی شدن - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود
 • کتاب فضاهای امید
  کتاب فضاهای امید
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۲, ۱۳۹۴

  کتاب فضاهای امید - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب فضاهای امید - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود
 • کتاب دلیل طراحی شهر
  کتاب دلیل طراحی شهر
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۱, ۱۳۹۴

  کتاب دلیل طراحی شهر - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب دلیل طراحی شهر - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود