شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

احداث ویلاشهر در همدان

رئیس کمیسیون فنی، عمرانی و امور زیربنایی و املاک شورای اسلامی شهر همدان از ایجاد ویلاشهر در همدان خبر داد.

حمیدرضا طبی‌مسرور در کمیسیون فنی، عمرانی، امور زیربنایی و املاک شورا که پیرامون بررسی طرح احداث ویلاشهر که با حضور مسئولان و کارشناسان استانداری، فرمانداری، جهاد کشاورزی و شهرداری برگزار شد، گفت: اجرای طرح ویلاشهر علاوه بر جلوگیری از تخریب و از بین رفتن باغات در گسترش و افزایش فضای سبز بسیار موثر است.

وی ادامه داد: با ایجاد ارزش افزوده در نواحی کمتر توسعه‌یافته شهری رشد متوازن را به دنبال داشته و در زمینه تامین سرانه‌های فضای سبز شهری و پاسخ به نیاز مسکن همزمان خواهد بود.

رئیس کمیسیون فنی، عمرانی و امور زیربنایی و املاک شورای شهر همدان با اشاره به تفکر قرار گرفتن فضای شهری در کنار فضای سبز، اظهار کرد: حفاظت از بناهای موجود از وظایف اصلی نسل امروز است و با توجه به اینکه همدان سابقه تاریخی در باغ و باغ‌سازی دارد متاسفانه به دلیل عدم توجه مدیریت شهری در سال‌های گذشته، بخش عمده‌ای از باغات این شهر از بین رفت.

وی با بیان اینکه ما میراث‌دار باغ ویلاهایی هستیم که از لحاظ شهرسازی از جایگاه بالایی در سطح کشور برخوردار است، افزود: همدان دارای الگوهای ناب اسلامی ایرانی در شهرسازی به ویژه حوزه باغ‌شهر است.

طبی‌مسرور از وجود اراضی و زمین‌های مستعد ایجاد ویلاها در این شهر خبر داد و اظهار کرد: باید این اراضی شناسایی شده و ضمن ایجاد فضاهای سبز مناسب فضاهای زندگی انسانی از زمین‌های بلااستفاده شهر نیز نهایت بهره گرفته شود.

وی رسیدن به سرانه فضای سبز کشور را ضرورت شهر همدان دانست و عنوان کرد: ایجاد ویلاشهر در همدان همکاری و کمک دیگر دستگاه‌های اجرایی شهر با مدیریت شهری را می‌طلبد تا در این خصوص با بیان شیوه‌های مناسب در زمینه امور زیربنایی مربوطه امری ماندگار ایجاد کرد.

انتخاب جایگزینی مناسب برای تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی و باغات

نایب رئیس شورای شهر همدان نیز در این جلسه به احداث طرح ۵۰۰ هکتاری ویلاشهر در بعضی از مناطق پیشنهادی شهر تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه ایجاد فضاهای سبز شهرسازی از سرمایه‌های مهم شهر همدان محسوب می‌شوند و از آنجایی که روز به روز شاهد تخریب و از بین رفتن باغات شهر در کنار افزایش آلودگی هوا هستیم، لازم است تفکر ویلاشهر در همدان مجدداً قوت بگیرد.

محمد تبریزی با بیان اینکه با توجه به تغییر کاربری برخی از زمین‌های کشاورزی و باغات لازم است جایگزین مناسبی برای آن انتخاب شود، اظهار کرد: رونق ساخت و ساز در تراکم کم و در قطعات بزرگ می‌تواند در جذب سرمایه‌های خارج از شهر و استان‌های دیگر موثر باشد.

وی گفت: بر این اساس این‌گونه راهکارهای اجرایی برای حفظ اراضی کشاورزی و باغات از ساخت و ساز غیرمجاز و عادی در مناطق تهدیدپذیر از جمله منطقه ویلاشهر باید صورت پذیرد.

رئیس کمیسیون فنی، عمرانی و امور زیربنایی و املاک شورای اسلامی شهر همدان با انتقاد از محل کنونی دفع نخاله‌ها در شهر همدان تاکید کرد: برای دفع نخاله‌ها باید از زمین‌های نامرغوب استفاده شود که در این زمینه باید شهرداری برای مکان‌یابی محل جدید با سازمان‌های مربوطه همکاری و پیگیری‌های لازم را به عمل آورد.

گفتنی است، در این جلسه مسئولان و کارشناسان به ارائه نظرات خود در خصوص تدوین نحوه پردازش ویلاشهر در همدان پرداختند. همچنین مقرر شد که مسئله ویلاشهر به عنوان یک پیشنهاد با الگوی اجرایی در جلسه بعد کمیسیون توسط شهرداری ارائه و برای تصویب به مراجع قانونی ارجاع داده شود.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است گفتگو از علی رنجی‌پور علی رنجی‌پور: دکتر جهانشاه پاکزاد، استاد دانشگاه شهید بهشتی، یکی از اساتید خوشنام و پیشرو در حوزه طراحی شهری است. بسیاری ...
Price Discovery between Private and Public Housing Markets

Price Discovery between Private and Public Housing Markets

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Price Discovery between Private and Public Housing Markets Seow-Eng Ong and Tien-Foo Sing [Paper Žrst received, September 2000; in Ž nal form, April 2001] Summary. ...
Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Bridging Urban Digital Divides? UrbanPolarisation and Information and Communications Technologies (ICTs) Stephen Graham [Paper Žrst received, November 2000; in Ž nal form, June 2001] Summary. ...
شيز: تحليلي تاريخي و كالبدي؛ و بررسي انطباق مكاني آن با تخت سليمان

شیز: تحلیلی تاریخی و کالبدی؛ و بررسی انطباق مکانی آن با تخت سلیمان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چکیده:  شیز به عنوان یک شهر مهم مذهبی در دوران قبل از اسلام مطرح است. تخت سلیمان نیز محل آثار باقیمانده ای از همان دوران ...
از محله گرايي تا جهاني شدن

از محله گرایی تا جهانی شدن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است هویت یک معیار رشد است. به عبارتی دیگر وقتی یک شهر یا جامعه رشد می‌کند، بخشی از صفات هویتش در جریان رشد تغییر می‌کند و ...
شهر، هنر و مجسمه

شهر، هنر و مجسمه

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نویسنده: کامبیز مشتاق گوهری (معمار)   مقایسه تطبیقی تجربه تاریخی ما و غربی ها این مطلب گزارشی است تحلیلی با محوریت مرور تجربه اروپایی ها ...