شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

علاقه شهرداری تهران به انرژیهای نو

معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: ۶۱ شرکت مشاور و پیمانکار فعال در زمینه بهینه سازی مصرف انرژی و کاربرد انرژی های نو رتبه بندی شده اند.

مجتبی عبدالهی با اشاره به مشاهده برخی کاستی ها و بعضا اجرای نامناسب پروژه های مرتبط با بهینه سازی مصرف انرژی و انرژی های نو در مناطق مختلف شهرداری تهران، بیان کرد: به همین دلیل ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران از سال ۹۱ به منظور انتخاب صحیح و اصولی پیمانکاران و مشاوران فعال در مبحث انرژی، اقدام به رتبه بندی شرکت های فعال در این زمینه کرده است.

وی با بیان این که در این رتبه بندی شرکت ها به چهار دسته تقسیم شدند، افزود: در این پروژه پیمانکاران انرژی های نو، مشاوران انرژی های نو، پیمانکاران بهینه سازی مصرف انرژی و مشاوران بهینه سازی مصرف انرژی مورد ارزیابی قرار گرفتند.

عبدالهی، توان مدیریتی و تخصصی، توان مالی و مهارتی، حسن سابقه، کیفیت فنی محصولات و خدمات قابل ارائه، قرار گرفتن در فهرست مشاوران مجاز سازمان مدیریت و برنامه ریزی راهبردی و فهرست شرکت های مجاز ستاد محیط زیست را از شاخص های ارزیابی این شرکت ها عنوان کرد.

وی ادامه داد: پس از شناسایی شرکت های فعال در زمینه بهینه سازی مصرف انرژی و کاربرد انرژی های نو به ۱۰۴ شرکت نامه ارسال و از آن ها موارد مورد نیاز برای رتبه بندی درخواست شد که پس از مهلت اعلام شده ۶۱ شرکت اقدام به ارسال مدارک درخواست شده، کردند.

معاون خدمات شهر شهرداری تهران با بیان این که در این ارزیابی در برخی موارد یک شرکت در دو زمینه مورد ارزشیابی قرار گرفته است، گفت: از تعداد ۶۱ شرکت که مستندات درخواستی را ارسال کردند، ۵۰ شرکت در حوزه بهینه سازی مصرف انرژی و تعداد ۳۵ شرکت در حوزه انرژی های نو بررسی شده اند که از تعداد ۳۱ شرکت مشاور ارزیابی شده در زمینه بهینه سازی مصرف انرژی، تعداد ۴ شرکت در گروه A، ۱۵ شرکت در گروه B، ۹ شرکت در گروه C، ۱ شرکت در گروه D و ۱ شرکت در گروه E رتبه بندی شدند.

وی افزود: همچنین از تعداد ۲۴ شرکت پیمانکار ارزیابی شده در زمینه بهینه سازی مصرف انرژی، تعداد ۳ شرکت در گروه B ، تعداد ۳ شرکت در گروه C، ۳ شرکت در گروه D و ۷ شرکت در گروه E رتبه بندی شدند.

عبدالهی درباره شرکت های فعال در حوزه مشاور کاربرد انرژی های نو هم بیان کرد: از ۱۰ شرکت فعال در حوزه مشاور کاربرد انرژی های نو، ۲ شرکت در گروه A ، ۲ شرکت در گروه B و ۴ شرکت در گروه C و ۲ شرکت در گروه D قرار گرفتند. همچنین از تعداد ۲۹ شرکت ارزیابی شده در حوزه پیمانکاری انرژی های نو، ۹ شرکت در گروه B ، ۱۰ شرکت در گروه C و ۶ شرکت در گروه D قرار گرفتند.

وی عنوان کرد: در سال ابتدایی اجرای این طرح در زمینه پیمانکاری بهینه سازی مصرف انرژی ۹ شرکت و در زمینه مشاوره بهینه سازی مصرف انرژی، ۲۲ شرکت در سه رتبه A ، B و C مورد ارزیابی قرار گرفتند. همچنین در زمینه پیمانکاری کاربرد انرژی های نو ۹ شرکت و در زمینه مشاوره کاربرد انرژی های نو ۱۰ شرکت در سه رتبه A ، B و Cمورد ارزیابی قرار گرفتند.

عبدالهی با بیان این که این ارزشیابی و سطح بندی شرکت ها باعث می شود که شهرداری تهران در هنگام انعقاد قرارداد، سطح همکاری خود با این شرکت ها را تعیین می کند، گفت: همچنین شرکت هایی که مطابق لیست رتبه بندی شده توسط ستاد محیط زیست و توسعه پایدار به صورت همزمان مجاز به فعالیت در هر دو حوزه مشاوره و پیمانکاری هستند، در مجموع مجاز به عقد قرارداد تا حداکثر ۷۵ درصد کل محدوده مجاز تعیین شده برای آن ها هستند.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است گفتگو از علی رنجی‌پور علی رنجی‌پور: دکتر جهانشاه پاکزاد، استاد دانشگاه شهید بهشتی، یکی از اساتید خوشنام و پیشرو در حوزه طراحی شهری است. بسیاری ...
Price Discovery between Private and Public Housing Markets

Price Discovery between Private and Public Housing Markets

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Price Discovery between Private and Public Housing Markets Seow-Eng Ong and Tien-Foo Sing [Paper Žrst received, September 2000; in Ž nal form, April 2001] Summary. ...
Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Bridging Urban Digital Divides? UrbanPolarisation and Information and Communications Technologies (ICTs) Stephen Graham [Paper Žrst received, November 2000; in Ž nal form, June 2001] Summary. ...
شيز: تحليلي تاريخي و كالبدي؛ و بررسي انطباق مكاني آن با تخت سليمان

شیز: تحلیلی تاریخی و کالبدی؛ و بررسی انطباق مکانی آن با تخت سلیمان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چکیده:  شیز به عنوان یک شهر مهم مذهبی در دوران قبل از اسلام مطرح است. تخت سلیمان نیز محل آثار باقیمانده ای از همان دوران ...
از محله گرايي تا جهاني شدن

از محله گرایی تا جهانی شدن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است هویت یک معیار رشد است. به عبارتی دیگر وقتی یک شهر یا جامعه رشد می‌کند، بخشی از صفات هویتش در جریان رشد تغییر می‌کند و ...
شهر، هنر و مجسمه

شهر، هنر و مجسمه

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نویسنده: کامبیز مشتاق گوهری (معمار)   مقایسه تطبیقی تجربه تاریخی ما و غربی ها این مطلب گزارشی است تحلیلی با محوریت مرور تجربه اروپایی ها ...