شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: ShahrsaziOnline@Gmail.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Soroush: @shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

سال توسعه بزرگراههای تهران

تقاطع غیرهمسطح ایران خودرو با بزرگراه های لشکری و فتح طی مراسمی با حضور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به نمایندگی از دکترقالیباف، فرماندهان نیروی هوایی ارتش، شهروندان و شورایاران و شهردار منطقه ۲۱ به بهره برداری رسید.

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران در مراسم افتتاح تقاطع غیرهمسطح ایران خودرو با بزرگراه های شهیدلشکری و فتح گفت: در کنار بزرگراه تهران-کرج این محل یکی از مسیرهای پرتراکم ورودی به پایتخت است . وی افزود: بزرگراه شهید لشکری در گذشته به صورت یک تقاطع چراغ دار اداره می شد که ما شاهد تصادفات و انباشت ترافیک در این محل بودیم .

تشکری هاشمی تصریح کرد: با بررسی و مطالعات کارشناسی-تخصصی که صورت گرفت و با تلاش هایی که توسط شهردار منطقه ۲۱ انجام شد، این تقاطع در عرض ۱۸ ماه به یک تقاطع غیرهمسطح تبدیل گردید که نشان از کار جهادی خدمتگزاران مردم در شهرداری تهران دارد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تاکید بر اینکه تمام تلاش مجموعه شهرداری بر این است که از اتلاف وقت شهروندان جلوگیری کند، گفت: مطمئنا سیاست ایمن سازی و بهبود سریع ترافیک در پایتخت به جدیت دنبال خواهد شد. وی اظهار امیدواری کرد: تقاطع هایی که به صورت دوربرگردان های ناامن هستند ساماندهی خواهند شد .

تشکری هاشمی با اشاره به اینکه برنامه های شهرداری برای حل مشکل ترافیک شهر تهران بسیار گسترده است، ادامه داد: ساماندهی معابر تنها هدف شهرداری نیستند و ما عمده توان خود را برای گسترش حمل ونقل عمومی به کار می بریم . وی در پایان گفت: به یاری خداوند متعال سال ۹۳ ، سال جهش در حمل و نقل عمومی و حل گره های ترافیکی شهر خواهد بود .
سلیمی: این پروژه یک میلیارد تومان هزینه داشت.

مصطفی سلیمی شهردار منطقه ۲۱ در این مراسم با تبریک اعیاد شعبانیه گفت: ساخت پل تقاطع غیرهمسطح ایران خودرو با بزرگراه های شهید لشکری وفتح در طول هجده ماه در نوع خود یک رکورد محسوب می شود چرا که در حال حاضر ساخت چنین پل هایی در کشور حدود ۲ الی ۳ سال زمان می برد .

وی با بیان اینکه در ساخت این پروژه ساماندهی شبکه های تاسیساتی ۵ ،۶ ماه زمان برد، تصریح کرد: همه معاونت های منطقه برای ساخت این تقاطع همدل و بسیج شده بودند. وی با اشاره به اینکه برای ساخت این پروژه یک میلیارد تومان هزینه شده است، افزود: ترافیک موجود در این محل بیشتر اوقات تا بزرگراه آزادگان کشیده می شد که از امروز به بعد دیگر شاهد ترافیک در این محل نخواهیم بود .

سلیمی با اشاره به ویژگی های این تقاطع گفت: این تقاطع شامل یک پل اصلی روگذر از نوع عرشه فلزی بر روی بزرگراه شهید لشکری جهت حذف تقاطع با بلوار و یک روگذر از نوع دال بتنی جهت اتصال شمال و جنوب بلوار است . وی در پایان ابراز امیدواری کرد که زیرگذر این تقاطع نیز در ماه های آینده به بهره برداری می رسد .

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

 • طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷

  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران) افزایش شهرنشینی، توسعۀ بی‌رویه شهرها و ضعف مدیریت در بسیاری از موارد باعث کاهش شدید کیفیت زندگی و به‌خصوص افزایش مسائل زیست‌محیطی و همچنین، تضعیف بنیان‌های اکولوژیکی داخل و پیرامون آن‌ها شده است. استفاده از اتومبیل‌ نیز با توسعۀ شهرها و سبک زندگی نسبت مستقیم دارد که از این حیث مسیرهای ارتباطی اهمیت ویژه‌ای دارند. مسیرهای ارتباطی در داخل بافت‌های شهری برای فراهم‌کردن امکان عبورومرور در شهرها ایجاد شده‌اند. این مسیرها در مجاورت و در ارتباط با بافت‌های شهری شکل‌گرفته‌اند و در این بین بزرگراه‌ها، به‌عنوان گونه‌ای از…

  فایل
  دانلود
 • ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها فرسودگی در پهنۀ وسیعی از تهران یکی از معضلات جدی تلقی می‌شود که تبعات گسترده‌ای در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و... دارد. بنابراین، برای ارتقای کیفیت زندگی، طرح‌های بهسازی و نوسازی در این بافت‌ها پیشنهاد شده است؛ اما نامشخص‌بودن میزان موفقیت اجتماعی و اقتصادي این طرح‌ها، ضرورت ارزیابی طرح‌هاي نوسازي و بهسازي را اجتناب‌ناپذیر می‌کند. در این راستا این پژوهش، به ارزیابی میزان موفقیت طرح نوسازي و بهسازي محلۀ خوب‌بخت پرداخته است. نتایج حاصل از مطالعات نظری نشان می‌دهد، چهار بعد ارتباطی، اقتصادی و اجتماعی،…

  فایل
  دانلود
 • تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران الگوهای تغییرات محله‌ای، برایند رابطۀ درهم‌تنیدۀ بین دو عرصۀ نسبتاً متفاوت ساختار اجتماعی ـ اقتصادی (نیروها و مکانیسم‌ها) و ساختار فضایی (زمینۀ تجربی، تاریخی ـ جغرافیایی) است. کشف این رابطۀ مشروط، فهم بهتر فرایند و سازوکار شکل‌گیری محله‌ها و پیامدها و تفاوت‌های فضایی ناشی از آن را امکان‌پذیر می‌کند. این رساله از ابتدا مبتنی بر این ایده شکل گرفت که «تغییرات محله‌ای نه در خلأ، بلکه در متن شرایط محیطی رخ می‌دهد و تنها حاصل یک ضرورت ساختاری غیرقابل‌اجتناب و غیرقابل‌تغییر نیست و فرایندهای آن از یک الگوی خطی تبعیت نمی‌کند». با عنایت…

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان زنجان
  نقشه جی ای اس استان زنجان
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۷

  دانلود نقشه جی ای اس استان زنجان- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان یزد
  نقشه جی ای اس استان یزد
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان یزد- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان تهران
  نقشه جی ای اس استان تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان تهران- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان قم
  نقشه جی ای اس استان قم
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان قم- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود