شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: ShahrsaziOnline@Gmail.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Soroush: @shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

احیای بافت فرسوده اصفهان

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهر‌سازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اختصاص پروانه ساخت با حداقل قیمت به مالکان خانه‌های موجود در بافت فرسوده از جمله سیاست‌های تشویقی شهرداری و شورای شهر برای باز‌سازی و احیای بافت فرسوده شهر است.

عبدالرسول جان‌نثاری با اشاره به ضرورت نو‌سازی و احیای بافت فرسوده شهر اظهار کرد: بافت فرسوده از بافت‌هایی است که ابعاد مختلفی باید برای احیای این بافت در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه مباحث عمران شهری، پروژه‌ای، اجتماعی و مباحث فرهنگی باید برای نو‌سازی و احیای بافت فرسوده مورد توجه قرار بگیرد، اضافه کرد: فرهنگ‌سازی در راستای نو‌سازی و احیای بافت فرسوده باید در میان مردم انجام شود.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهر‌سازی شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه مردم باید به این جمع‌بندی برسند که خود نسبت به نو‌سازی و احیای خانه‌های خود در بافت فرسوده اقدام کنند، افزود: زمین یا خانه‌های موجود در بافت فرسوده در اختیار شهرداری نیست که شهرداری خود نسبت به احیای بافت فرسوده موجود در سطح شهر اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه مردم در بافت فرسوده در خانه‌های خود سکونت دارند و این فرهنگ‌سازی باید ایجاد شود تا مالکان این خانه‌ها به سوی نو‌سازی و احیای خانه‌های خود در بافت فرسوده تشویق شوند، ادامه داد: سیستم بانکی باید در راستای احیای بافت فرسوده موجود در سطح شهر فعال شود و وام‌های با بهره بانکی کم را به مالکان خانه‌های موجود در بافت فرسوده اختصاص بدهد.

جان‌نثاری با بیان اینکه همچنین سیستم بانکی باید وامی را به عنوان وام اجاره تعریف کند و در اختیار مالکان خانه‌های فرسوده قرار بدهد، تاکید کرد: این مالکان باید وام اجاره را دریافت کنند تا با اجاره کردن خانه‌ای دیگر نسبت به انجام اقدامات لازم به منظور احیای خانه خود در بافت فرسوده اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون وام اجاره در سیستم بانکی کشور وجود نداشته است، افزود: وام‌های اختصاص داده شده از سوی بانک برای احیای منازل در بافت فرسوده باید براساس پیشرفت فیزیکی پروژه باشد.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهر‌سازی شورای اسلامی شهر اصفهان به سیاست‌های تشویقی شهرداری و شورای شهر در راستای احیای بافت فرسوده موجود در سطح شهر اشاره کرد و گفت: اختصاص پروانه ساخت با حداقل قیمت به مالکان خانه‌های موجود در بافت فرسوده از جمله سیاست‌های تشویقی شهرداری و شورای شهر برای باز‌سازی و احیای بافت فرسوده شهر است.

وی با اشاره به اینکه همچنین قیمت تراکم به متقاضیان نو‌سازی منازل موجود در بافت فرسوده با ۵۰ درصد تخفیف صورت می‌گیرد، اظهار کرد: شورا و شهرداری اصفهان سیاست‌های تشویقی را در راستای احیای بافت فرسوده اصفهان اعمال می‌کنند.

جان‌نثاری با بیان اینکه همچنین برای احیای بافت فرسوده اصفهان در کنار ضرورت وجود اراده فردی باید یک همت جمعی نیز وجود داشته باشد، گفت: مجموع بافت فرسوده شهر اصفهان بیشتر از بافت فرسوده مصوب بوده، اما در حال حاضر تنها بخشی از این بافت مصوب شده است.

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

 • طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷

  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران) افزایش شهرنشینی، توسعۀ بی‌رویه شهرها و ضعف مدیریت در بسیاری از موارد باعث کاهش شدید کیفیت زندگی و به‌خصوص افزایش مسائل زیست‌محیطی و همچنین، تضعیف بنیان‌های اکولوژیکی داخل و پیرامون آن‌ها شده است. استفاده از اتومبیل‌ نیز با توسعۀ شهرها و سبک زندگی نسبت مستقیم دارد که از این حیث مسیرهای ارتباطی اهمیت ویژه‌ای دارند. مسیرهای ارتباطی در داخل بافت‌های شهری برای فراهم‌کردن امکان عبورومرور در شهرها ایجاد شده‌اند. این مسیرها در مجاورت و در ارتباط با بافت‌های شهری شکل‌گرفته‌اند و در این بین بزرگراه‌ها، به‌عنوان گونه‌ای از…

  فایل
  دانلود
 • ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها فرسودگی در پهنۀ وسیعی از تهران یکی از معضلات جدی تلقی می‌شود که تبعات گسترده‌ای در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و... دارد. بنابراین، برای ارتقای کیفیت زندگی، طرح‌های بهسازی و نوسازی در این بافت‌ها پیشنهاد شده است؛ اما نامشخص‌بودن میزان موفقیت اجتماعی و اقتصادي این طرح‌ها، ضرورت ارزیابی طرح‌هاي نوسازي و بهسازي را اجتناب‌ناپذیر می‌کند. در این راستا این پژوهش، به ارزیابی میزان موفقیت طرح نوسازي و بهسازي محلۀ خوب‌بخت پرداخته است. نتایج حاصل از مطالعات نظری نشان می‌دهد، چهار بعد ارتباطی، اقتصادی و اجتماعی،…

  فایل
  دانلود
 • تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران الگوهای تغییرات محله‌ای، برایند رابطۀ درهم‌تنیدۀ بین دو عرصۀ نسبتاً متفاوت ساختار اجتماعی ـ اقتصادی (نیروها و مکانیسم‌ها) و ساختار فضایی (زمینۀ تجربی، تاریخی ـ جغرافیایی) است. کشف این رابطۀ مشروط، فهم بهتر فرایند و سازوکار شکل‌گیری محله‌ها و پیامدها و تفاوت‌های فضایی ناشی از آن را امکان‌پذیر می‌کند. این رساله از ابتدا مبتنی بر این ایده شکل گرفت که «تغییرات محله‌ای نه در خلأ، بلکه در متن شرایط محیطی رخ می‌دهد و تنها حاصل یک ضرورت ساختاری غیرقابل‌اجتناب و غیرقابل‌تغییر نیست و فرایندهای آن از یک الگوی خطی تبعیت نمی‌کند». با عنایت…

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان زنجان
  نقشه جی ای اس استان زنجان
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۷

  دانلود نقشه جی ای اس استان زنجان- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان یزد
  نقشه جی ای اس استان یزد
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان یزد- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان تهران
  نقشه جی ای اس استان تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان تهران- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان قم
  نقشه جی ای اس استان قم
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان قم- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود