همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: Info@Shahrsazionline.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Googel+ : shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

احیای بافت فرسوده اصفهان

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهر‌سازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اختصاص پروانه ساخت با حداقل قیمت به مالکان خانه‌های موجود در بافت فرسوده از جمله سیاست‌های تشویقی شهرداری و شورای شهر برای باز‌سازی و احیای بافت فرسوده شهر است.

عبدالرسول جان‌نثاری با اشاره به ضرورت نو‌سازی و احیای بافت فرسوده شهر اظهار کرد: بافت فرسوده از بافت‌هایی است که ابعاد مختلفی باید برای احیای این بافت در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه مباحث عمران شهری، پروژه‌ای، اجتماعی و مباحث فرهنگی باید برای نو‌سازی و احیای بافت فرسوده مورد توجه قرار بگیرد، اضافه کرد: فرهنگ‌سازی در راستای نو‌سازی و احیای بافت فرسوده باید در میان مردم انجام شود.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهر‌سازی شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه مردم باید به این جمع‌بندی برسند که خود نسبت به نو‌سازی و احیای خانه‌های خود در بافت فرسوده اقدام کنند، افزود: زمین یا خانه‌های موجود در بافت فرسوده در اختیار شهرداری نیست که شهرداری خود نسبت به احیای بافت فرسوده موجود در سطح شهر اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه مردم در بافت فرسوده در خانه‌های خود سکونت دارند و این فرهنگ‌سازی باید ایجاد شود تا مالکان این خانه‌ها به سوی نو‌سازی و احیای خانه‌های خود در بافت فرسوده تشویق شوند، ادامه داد: سیستم بانکی باید در راستای احیای بافت فرسوده موجود در سطح شهر فعال شود و وام‌های با بهره بانکی کم را به مالکان خانه‌های موجود در بافت فرسوده اختصاص بدهد.

جان‌نثاری با بیان اینکه همچنین سیستم بانکی باید وامی را به عنوان وام اجاره تعریف کند و در اختیار مالکان خانه‌های فرسوده قرار بدهد، تاکید کرد: این مالکان باید وام اجاره را دریافت کنند تا با اجاره کردن خانه‌ای دیگر نسبت به انجام اقدامات لازم به منظور احیای خانه خود در بافت فرسوده اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون وام اجاره در سیستم بانکی کشور وجود نداشته است، افزود: وام‌های اختصاص داده شده از سوی بانک برای احیای منازل در بافت فرسوده باید براساس پیشرفت فیزیکی پروژه باشد.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهر‌سازی شورای اسلامی شهر اصفهان به سیاست‌های تشویقی شهرداری و شورای شهر در راستای احیای بافت فرسوده موجود در سطح شهر اشاره کرد و گفت: اختصاص پروانه ساخت با حداقل قیمت به مالکان خانه‌های موجود در بافت فرسوده از جمله سیاست‌های تشویقی شهرداری و شورای شهر برای باز‌سازی و احیای بافت فرسوده شهر است.

وی با اشاره به اینکه همچنین قیمت تراکم به متقاضیان نو‌سازی منازل موجود در بافت فرسوده با ۵۰ درصد تخفیف صورت می‌گیرد، اظهار کرد: شورا و شهرداری اصفهان سیاست‌های تشویقی را در راستای احیای بافت فرسوده اصفهان اعمال می‌کنند.

جان‌نثاری با بیان اینکه همچنین برای احیای بافت فرسوده اصفهان در کنار ضرورت وجود اراده فردی باید یک همت جمعی نیز وجود داشته باشد، گفت: مجموع بافت فرسوده شهر اصفهان بیشتر از بافت فرسوده مصوب بوده، اما در حال حاضر تنها بخشی از این بافت مصوب شده است.

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

 • کتاب منطقه خلاق و پایداری (نگاهی به شکل گیری عملی)
  کتاب منطقه خلاق و پایداری (نگاهی به شکل گیری عملی)
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | تیر ۱۸, ۱۳۹۶

  کتاب منطقه خلاق و پایداری (نگاهی به شکل گیری عملی) به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، این کتاب که در زمینه‌ی برنامه‌ریزی منطقه‌ای و مسائل آن به نگارش درآمده است، به تئوری‌های منطقه‌ی خلاق و چگونگی کاربست آنها در ساحت عمل نگاهی تازه و متفاوت افکنده است. نویسنده در فصل نخست به ارائه تبیینی دقیق از مفاهیم و تئوری‌های منطقه خلاق می‌پردازد و در فصل دو، ضمن بیان دیدگاه‌های اندیشمندان مطرح حوزه پایداری، این مفهوم را در ارتباط با محیط‌زیست مورد بحث و بررسی قرار می‌‌دهد.فصل سوم و پایانی کتاب نیزبه نحوه عینی‌سازی این نظریات و مفاهیم در مطالعه…

  فایل
  دانلود
 • کتاب معرفی مهمترین ماهواره های سنجش از دور در منابع زمینی
  کتاب معرفی مهمترین ماهواره های سنجش از دور در منابع زمینی
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۵

  کتاب معرفی مهمترین ماهواره های سنجش از دور در منابع زمینی

  فایل
  دانلود
 • کتاب نمونه ای از طراحی شهری
  کتاب نمونه ای از طراحی شهری
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اسفند ۲۰, ۱۳۹۴

  کتاب نمونه ای از طراحی شهری

  فایل
  دانلود
 • کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست
  کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۴, ۱۳۹۴

  کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین    لینک دانلود مستقیم کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود
 • کتاب خوشه ها و جهانی شدن
  کتاب خوشه ها و جهانی شدن
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۳, ۱۳۹۴

  کتاب خوشه ها و جهانی شدن - توسعه شهری و اقتصاد منطقه ای - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب خوشه ها و جهانی شدن - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود
 • کتاب فضاهای امید
  کتاب فضاهای امید
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۲, ۱۳۹۴

  کتاب فضاهای امید - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب فضاهای امید - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود
 • کتاب دلیل طراحی شهر
  کتاب دلیل طراحی شهر
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۱, ۱۳۹۴

  کتاب دلیل طراحی شهر - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب دلیل طراحی شهر - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود