شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

دهیارها شهردار می شوند

مدیرکل امور روستایی استانداری تهران گفت: مهمترین مشکلی که به شکل اصولی و زیربنایی باید در روستاها حل شود قانون جامع دهیاران است.

حمید اردوخانی در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت:‌ در روستاهای استان تهران حدود ۳۵ دستگاه اداری کار اجرایی می کنند بدون آنکه دهیار به عنوان مدیریت واحد روستاها هویت قانونی داشته باشد و تنها براساس بخشنامه اعلام شده که مدیر ارشد روستا دهیار است.

۷۰ درصد دهیاران تهرانی لیسانس دارند

وی افزود: از میان ۳۲۰ دهیار در استان تهران حدود ۷۰ درصد دارای تحصیلات بالای لیسانس و فوق لیسانس هستند که نشان می دهد یک بدنه کارشناسی مرتبط با مسایل فنی و مهندسی در دل روستاها داریم از این پتانسیل می توانیم در توسعه روستایی، استحکام بنا، زیرساخت ها و بافت های فرسوده بهره بگیریم.

طرح جامع دهیاران به مجلس رفت

مدیرکل امور روستایی استانداری تهران با بیان اینکه به دنبال هویت بخشی به دهیاران هستیم که وضعیت استخدامی آنها مشخص شود، افزود: طرح جامع دهیاران به مجلس رفته اما برخی از دستگاه ها منافع خود را با وجود دهیاران مخالف می دانند و با این طرح به عناوین مختلف مخالفت می کنند.

به گفته اردوخانی از مهمترین نکات تصویب طرح جامع دهیاران آن است که دهیاران دستگاه اجرایی به حساب آمده و می توانند با اعتبارات ملی و استانی کار پیمانکاری و پروژه ای انجام دهند که درآمدی برای روستا به دنبال دارد.

همچنین به عنوان مدیر قانونی همچون شهرداران در روستاها عمل کرده و دستگاه ها را موظف به همکاری با دهیاران می کنند.

مدیرکل امور روستایی استانداری تهران با اشاره به موفقیت های تازه در زمینه خدمات رسانی به روستاها گفت: درحال حاضر جمع آوری وحمل پسماند روستایی در همه روستاهای دارای دهیاری مکانیزه شده است که موفقیت بزرگی به حساب می آید.

وی افزود:‌ ایجاد ایستگاه های آتش نشانی از دیگر پیشرفت های روستاها است که ۳۰ پایگاه آتش نشانی در حل حاضر در روستاها راه اندازی شده است. همچنین بهره برداری از زمین فوتبال در ۲۲۵ روستا و ساخت ۲۳۰ بوستان در روستاها از دیگر پیشرفت هایی است که تا کنون به دست آمده است.

به گفته اردوخانی ۷میلیارد تومان اعتبار نیاز است تا پایان سال سایر روستاهای دارای دهیاری به زمین فوتبال و بوستان مجهز شوند.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)