همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

مشکلات طرح‌ تفصیلی هیدج

شهردار هیدج گفت: مشکلات طرح جامع و طرح تفصیلی شهر هیدج بسیار مشهود است.

علی‌اکبر ملک‌محمدی، بعد از ظهر امروز در نخستین نشست شهرداران استان زنجان اظهار کرد: بیمه ساختمانی از مشکلات شهرداری‌ها است که موجب ایجاد مشکلاتی برای مردم شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نیروهای شرکتی امنیت شغلی ندارند و دل به کار نمی‌بندند، خاطرنشان کرد: این امر برخی شهرداری‌ها را با مشکلاتی مواجه کرده است.

این مسئول بر ضرورت ارائه آموزش‌های لازم به مردم تاکید کرد و گفت: ارائه آموزش به کارکنان و مردم در مسائل مختلف موجب حل بسیاری از مشکلات می‌شود.

شهردار هیدج با اشاره به مشکلات طرح جامع و طرح تفصیلی در شهر هیدج، بیان داشت: مشکلات این دو طرح در این شهر بسیار مشهود است. ملک‌محمدی با بیان اینکه در شهرهای کوچک نظام مهندسی شعبه‌ای دارد که فقط از مردم پول می‌گیرند، افزود: کارآیی این شعب باید مورد توجه قرار گیرد.

شهردار صائین‌قلعه نیز در این نشست با اشاره به مشکلات طرح جامع و تفصیلی تصریح کرد: قولنامه‌ای بودن املاک واقع در این شهر مشکلاتی را به وجود آورده است. احمد واعظی مشکلات شهرداری‌ها را متنابه دانست و گفت: باید اجماع کلی برای حل مشکلات به وجود آید.

*مدیریت حریم شهرها ضروری است

شهردار قیدار نیز در این جلسه بر ضرورت توجه به تهیه طرح برای حریم و مدیریت حریم شهرها تاکید کرد و خاطرنشان کرد: طرح حریم این شهرستان آماده شده است.

یدالله لطفی با بیان اینکه این مشکلات برای توسعه شهرها سد راهی محسوب می‌شود، ادامه داد: باید با مدیریت لازم در زمینه حریم و با تهیه طرح‌های مطالعه شده حرف‌هایی را برای گفتن داشت.

وی با اشاره به مقصر بودن شهرداری‌ها در ۵۰ درصد مسائل راهنمایی و رانندگی بر ضرورت قبول نمایندگان راهنمایی و رانندگی به عنوان نمایندگان حقوقی شهرداری در این گونه مسائل تاکید کرد.

این مسئول با اشاره به اینکه هیچ نوع تعادلی بین هزینه و درآمد شهرداری وجود ندارد، خاطرنشان کرد: با وصول عوارض و کارهایی از این دست اداره شهر امکانپذیر نیست.

شهردار سهرورد نیز در این جلسه با اشاره به اینکه مطالعه طرح جامع این شهر به مدت سه سال است که آغاز شده است، افزود: هنوز این طرح اجرایی نشده است.

حیدر نوری ادامه داد: برای ارتقای درجه شهرداری هیچ مرجع و ارگانی حمایت‌های لازم را انجام نمی‌دهد. وی بر ضرورت حل مشکلات شهرداری‌ها تاکید کرد و گفت: برگزاری این جلسات موجب همدلی می‌شود.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است گفتگو از علی رنجی‌پور علی رنجی‌پور: دکتر جهانشاه پاکزاد، استاد دانشگاه شهید بهشتی، یکی از اساتید خوشنام و پیشرو در حوزه طراحی شهری است. بسیاری ...
Price Discovery between Private and Public Housing Markets

Price Discovery between Private and Public Housing Markets

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Price Discovery between Private and Public Housing Markets Seow-Eng Ong and Tien-Foo Sing [Paper Žrst received, September 2000; in Ž nal form, April 2001] Summary. ...
Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Bridging Urban Digital Divides? UrbanPolarisation and Information and Communications Technologies (ICTs) Stephen Graham [Paper Žrst received, November 2000; in Ž nal form, June 2001] Summary. ...
شيز: تحليلي تاريخي و كالبدي؛ و بررسي انطباق مكاني آن با تخت سليمان

شیز: تحلیلی تاریخی و کالبدی؛ و بررسی انطباق مکانی آن با تخت سلیمان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چکیده:  شیز به عنوان یک شهر مهم مذهبی در دوران قبل از اسلام مطرح است. تخت سلیمان نیز محل آثار باقیمانده ای از همان دوران ...
از محله گرايي تا جهاني شدن

از محله گرایی تا جهانی شدن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است هویت یک معیار رشد است. به عبارتی دیگر وقتی یک شهر یا جامعه رشد می‌کند، بخشی از صفات هویتش در جریان رشد تغییر می‌کند و ...
شهر، هنر و مجسمه

شهر، هنر و مجسمه

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نویسنده: کامبیز مشتاق گوهری (معمار)   مقایسه تطبیقی تجربه تاریخی ما و غربی ها این مطلب گزارشی است تحلیلی با محوریت مرور تجربه اروپایی ها ...