شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

مجوز بلند مرتبه سازی در بجنورد

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد از احتمال صدور مجوز برای افزایش یک سقف برای احداث ساختمان‌های مسکونی در این شهر خبر داد.

مهدی محمدی با اشاره به موافقت شهرداری و شورای شهر با افزایش یک سقف در ساخت و سازهای این شهر تصریح کرد: البته این مجوز برای ساخت و سازها، فارغ از هسته مرکزی شهر در صورت تایید صادر خواهد شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر بجنورد، صدور مجوز برای افزایش یک سقف در ساختمان‌ها را باعث رونق بخش مسکن، اشتغالزایی و درآمدزایی برای شهرداری عنوان کرد.

وی در عین حال کاهش ساخت و سازها در بجنورد طی امسال را نسبت به مدت مشابه سال قبل برشمرد و گفت: بخشی از این کاهش‌ها به خاطر اعمال بیمه ساختمانی در سال جدید و همچنین افزایش قیمت مصالح ساختمانی بوده است.

محمدی با اشاره به بالا بودن بیمه ساختمانی افزود: اکنون هزینه‌هایی که بابت این بیمه از شهروندان مطالبه شده حدود هزینه‌هایی است که بابت عوارض ساختمانی که شهرداری از شهروندان برای عمران و آبادانی شهر محاسبه می‌کند، است.

* بجنورد مناسب‌ترین گزینه برای پایلوت مدیریت واحد شهری در کشور

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد در ادامه از این شهر به عنوان مناسب‌ترین گزینه برای پایلوت مدیریت واحد شهری در کشور یاد کرد. وی اظهار کرد: اکنون آمادگی‌ها برای اجرای مدیریت واحد شهری در بجنورد با همکاری دستگاه‌های مرتبط وجود دارد.

محمدی با بیان اینکه مدیریت واحد شهری باعث جلوگیری از موازی کاری در تصمیم‌گیری‌ها می‌شود، گفت: همچنین اجرای این طرح باعث اتلاف سرمایه ملی خواهد شد.

وی از ارتقای رضایتمندی مردم به عنوان یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های اجرای مدیریت واحد شهری نام برد و افزود: بایستی این طرح از سوی دولت به اجرا گذاشته شود. بجنورد با دارا بودن دو منطقه شهری و همچنین شهرداری مهر ۲۱۱ هزار نفر جمعیت دارد. افزایش سقف در ساخت و سازهای شهری بجنورد از جمله مسائل مهمی بوده که موافقان زیادی و از سویی مخالفانی هم داشته است.

رضا فیروزه‌ای، نائب رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد پیش‌تر از این شهر به عنوان کوتاه‌ترین آسمان در بعد ساخت و سازها یاد کرده بود. وی در این باره اظهار داشت: برای جلوگیری از توسعه شهر باید به سمت بلندمرتبه سازی برویم.

به گفته فیروزه‌ای، این رویکرد علاوه بر اینکه باعث استفاده از منابع و ظرفیت‌ها شده از اتلاف هزینه‌های خدمات رسانی نیز جلوگیری می‌کند. وی با اشاره به اینکه اکنون در بسیاری از شهرها مسئله بلندمرتبه سازی رفع شده است، افزود: لازم است تا تدبیر و مجوزهای لازم از سوی مسئولان امر صادر شود.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد افزایش درآمدهای شهرداری، اشتغالزایی، رونق بخش مسکن از پیامدهای مثبت بلندمرتبه سازی در این شهر برشمرد. هم‌اکنون صدور مجوز برای احداث واحدهای مسکونی در بجنورد در قالب چند سقف براساس متراژ معبر انجام می‌گیرد.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است گفتگو از علی رنجی‌پور علی رنجی‌پور: دکتر جهانشاه پاکزاد، استاد دانشگاه شهید بهشتی، یکی از اساتید خوشنام و پیشرو در حوزه طراحی شهری است. بسیاری ...
Price Discovery between Private and Public Housing Markets

Price Discovery between Private and Public Housing Markets

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Price Discovery between Private and Public Housing Markets Seow-Eng Ong and Tien-Foo Sing [Paper Žrst received, September 2000; in Ž nal form, April 2001] Summary. ...
Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Bridging Urban Digital Divides? UrbanPolarisation and Information and Communications Technologies (ICTs) Stephen Graham [Paper Žrst received, November 2000; in Ž nal form, June 2001] Summary. ...
شيز: تحليلي تاريخي و كالبدي؛ و بررسي انطباق مكاني آن با تخت سليمان

شیز: تحلیلی تاریخی و کالبدی؛ و بررسی انطباق مکانی آن با تخت سلیمان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چکیده:  شیز به عنوان یک شهر مهم مذهبی در دوران قبل از اسلام مطرح است. تخت سلیمان نیز محل آثار باقیمانده ای از همان دوران ...
از محله گرايي تا جهاني شدن

از محله گرایی تا جهانی شدن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است هویت یک معیار رشد است. به عبارتی دیگر وقتی یک شهر یا جامعه رشد می‌کند، بخشی از صفات هویتش در جریان رشد تغییر می‌کند و ...
شهر، هنر و مجسمه

شهر، هنر و مجسمه

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نویسنده: کامبیز مشتاق گوهری (معمار)   مقایسه تطبیقی تجربه تاریخی ما و غربی ها این مطلب گزارشی است تحلیلی با محوریت مرور تجربه اروپایی ها ...