شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

همایش ملی معماری در گذر زمان

دومین همایش ملی معماری و شهرسازی در گذر زمان با موضوع جستجوی فضاهای گمشده روز سه شنبه با حضور اساتید و دانشجویان معماری دانشگاه های کشور در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) آغاز به کار کرد.

دبیر علمی این همایش در آیین گشایش آن گفت: نشست های اتاق فکر و شورای سیاستگذاری همایش ملی معماری و شهرسازی از مهرماه سال گذشته برگزار و در نهایت فراخوان چکیده مقالات آن از تاریخ ۲۰ دی ماه سال گذشته آغاز شد.

رحیم هاشم پور افزود: در مرحله اول از فراخوان همایش در مجموع قریب ۵۰۰ چکیده مقاله به دبیرخانه همایش رسید که از این بین ۳۲۰ چکیده برای ارسال اصل مقالات توسط هیات داوران پذیرفته شدند. وی اضافه کرد: در نهایت ۲۵۰ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد که از این بین ۱۳۵ مقاله با نظر هیات داوران پذیرفته شد.

هاشم پور، ارزش های کیفی فضاها، هویت و پایداری فرهنگی، بازآفرینی فضاهای گمشده، فضاهای عمومی و مکان آفرینی، دفاع غیرعامل در فضاهای زیستی و محیط مصنوع و جلوه های نمادین را محورهای دومین دوره همایش ملی معماری و شهرسازی در گذر زمان ذکر کرد.

دبیر علمی همایش معماری و شهرسازی افزود: این همایش براساس یک برنامه ریزی کلان و درازمدت در دانشکده معماری و شهرسازی تدوین شده و این دانشکده تصمیم دارد که هر ساله براساس موضوعات مهم روز و مورد توجه حوزه معماری و شهرسازی در ایران برگزار نماید.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین نیز در ادامه این همایش گفت: برگزاری چنین همایشی هم به ایجاد اعتقاد در سیاستمداران کمک می کند و هم نقش موثری در راهنمایی و کسب تجربه برای دانشجویان و علاقه مندان معماری و شهرسازی دارد.

علی فرخزاد بر استفاده از ظرفیت های فنی و مهندسی استان تاکید کرد و افزود: در حال حاضر حدود ۲۴۰ مهندس شهرسازی در استان وجود دارند که باید از استعدادها و تجارب آنان به خوبی برای توسعه شهر استفاده شود.

وی ادامه داد: مجموعه نظام مهندسی ساختمان استان با به روز کردن فعالیت های خود و بهره گیری از توانمندی های موجود، توانسته برای پنج سال متوالی رتبه برتر در اجرای مقررات ملی ساختمان را در کشور به خود اختصاص دهد. اولین همایش ملی معماری و شهرسازی در گذر زمان در اردیبهشت ماه سال گذشته در قزوین برگزار شده بود.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است گفتگو از علی رنجی‌پور علی رنجی‌پور: دکتر جهانشاه پاکزاد، استاد دانشگاه شهید بهشتی، یکی از اساتید خوشنام و پیشرو در حوزه طراحی شهری است. بسیاری ...
Price Discovery between Private and Public Housing Markets

Price Discovery between Private and Public Housing Markets

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Price Discovery between Private and Public Housing Markets Seow-Eng Ong and Tien-Foo Sing [Paper Žrst received, September 2000; in Ž nal form, April 2001] Summary. ...
Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Bridging Urban Digital Divides? UrbanPolarisation and Information and Communications Technologies (ICTs) Stephen Graham [Paper Žrst received, November 2000; in Ž nal form, June 2001] Summary. ...
شيز: تحليلي تاريخي و كالبدي؛ و بررسي انطباق مكاني آن با تخت سليمان

شیز: تحلیلی تاریخی و کالبدی؛ و بررسی انطباق مکانی آن با تخت سلیمان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چکیده:  شیز به عنوان یک شهر مهم مذهبی در دوران قبل از اسلام مطرح است. تخت سلیمان نیز محل آثار باقیمانده ای از همان دوران ...
از محله گرايي تا جهاني شدن

از محله گرایی تا جهانی شدن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است هویت یک معیار رشد است. به عبارتی دیگر وقتی یک شهر یا جامعه رشد می‌کند، بخشی از صفات هویتش در جریان رشد تغییر می‌کند و ...
شهر، هنر و مجسمه

شهر، هنر و مجسمه

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نویسنده: کامبیز مشتاق گوهری (معمار)   مقایسه تطبیقی تجربه تاریخی ما و غربی ها این مطلب گزارشی است تحلیلی با محوریت مرور تجربه اروپایی ها ...