شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: ShahrsaziOnline@Gmail.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Soroush: @shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

حفظ حریم خانواده درساخت و سازها

امام جمعه گنبدکاووس گفت: در ساخت و سازهایی که درون شهرها انجام می‌شود، باید حریم خانواده‌ها حفظ شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین سبحانی روز یکشنبه در نشست شهرداران و روسای شوراهای اسلامی گلستان افزود: مردم ایران عمدتا مسلمان هستند و در اسلام بر رعایت حرمت مردم تاکید شده است. وی به شهرداری‌ها توصیه کرد، در ارائه مجوزهای ساخت و ساز طبقاتی‌ باید دقت شود تا آسایش مردم در درون منازلشان حفظ شود.

امام جمعه گنبدکاووس گفت: یکی از رسوم بسیار خوب ایرانی‌ها در ایام گذشته این بود که ساختمان‌های خود را بلند‌تر از گلدسته‌های مساجد نمی‌ساختند‌، اما این امور اخیرا کم رنگ شده است.

‌عبدالرضا چراغعلی، مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گلستان نیز بر رعایت حقوق مردم در ساخت و سازها تاکید کرد و گفت: در انبوه سازی‌ها باید دقت شود تا حقوق همسایگان اطراف ساختمان‌های مرتفع نیز رعایت شود. وی افزود: برای رفع مشکلات شهرها لازم است ‌شهرداری‌ها نسبت به اجرای مقررات در بخش‌های مختلف جدیت داشته باشند.

چراغعلی گفت: برخی شهرداری‌ها در اجرای مصوبات استانی از اهتمام لازم برخوردار نیستند که این امر موجب می‌شود این قبیل شهرداری‌ها در جذب اعتبارات آن بخش‌ها با مشکل مواجه شوند.

وی از ابلاغ طرح هادی شهرهای جدید در آینده نزدیک خبر داد و گفت: فعال کردن پلیس ساختمان از سوی شهرداری‌ها یکی از مصوبات استانی بود که برخی شهرداری‌ها بصورت جدی به آن نمی‌پردازند. وی گفت: اگر پلیس ساختمان در شهرها راه اندازی شود، از بسیاری تخلفات ساختمانی جلوگیری می‌شود.

‌عبدالمجید قزلجه، شهردار گنبدکاووس نیز‌ آبادانی و اجرای طرح‌های عمرانی را از اولویت‌های اصلی این شهرداری خواند و گفت: خدمات رسانی مطلوب حق مردم است و شهرداری در این خصوص از هیچ تلاش و کوشیی دریغ نمی‌کند. وی افزود: انجام خدمات شهری، امور عمرانی‌، فرهنگی و اجتماعی از جمله کارهایی است که شهرداری بر آن اهتمام دارد.

‌جبار ایری‌، رییس شورای اسلامی گلستان نیز بر برنامه محور بودن شوراهای اسلامی تاکید کرد و گفت: اعضای شوراهای اسلامی به محض قبول مسوولیت باید برنامه ۵ ساله‌ای را تدوین کنند و بر اساس آن فعالیت کنند. وی افزود: اگر شوراهایی قادر به تهیه این برنامه نیستند، باید از کارشناسان استفاده کنند و بر اساس اولویت بندی نیازهای شهر فعالیت کنند.

ایری، اعضای شوراهای اسلامی را از دخالت در امور جزیی شهرداری‌ها برحذر داشت و افزود: شوراهای اسلامی علاوه بر امور عمرانی شهرها، در بخش‌های فرهنگی‌، اجتماعی و بهداشتی نیز تاثیر مثبت داشته باشند. در این نشست یک روزه شهرداران و روسای شوراهای اسلامی گلستان بصورت کارگاهی‌، مسایل و مشکلات را بررسی کردند.

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

 • طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷

  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران) افزایش شهرنشینی، توسعۀ بی‌رویه شهرها و ضعف مدیریت در بسیاری از موارد باعث کاهش شدید کیفیت زندگی و به‌خصوص افزایش مسائل زیست‌محیطی و همچنین، تضعیف بنیان‌های اکولوژیکی داخل و پیرامون آن‌ها شده است. استفاده از اتومبیل‌ نیز با توسعۀ شهرها و سبک زندگی نسبت مستقیم دارد که از این حیث مسیرهای ارتباطی اهمیت ویژه‌ای دارند. مسیرهای ارتباطی در داخل بافت‌های شهری برای فراهم‌کردن امکان عبورومرور در شهرها ایجاد شده‌اند. این مسیرها در مجاورت و در ارتباط با بافت‌های شهری شکل‌گرفته‌اند و در این بین بزرگراه‌ها، به‌عنوان گونه‌ای از…

  فایل
  دانلود
 • ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها فرسودگی در پهنۀ وسیعی از تهران یکی از معضلات جدی تلقی می‌شود که تبعات گسترده‌ای در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و... دارد. بنابراین، برای ارتقای کیفیت زندگی، طرح‌های بهسازی و نوسازی در این بافت‌ها پیشنهاد شده است؛ اما نامشخص‌بودن میزان موفقیت اجتماعی و اقتصادي این طرح‌ها، ضرورت ارزیابی طرح‌هاي نوسازي و بهسازي را اجتناب‌ناپذیر می‌کند. در این راستا این پژوهش، به ارزیابی میزان موفقیت طرح نوسازي و بهسازي محلۀ خوب‌بخت پرداخته است. نتایج حاصل از مطالعات نظری نشان می‌دهد، چهار بعد ارتباطی، اقتصادی و اجتماعی،…

  فایل
  دانلود
 • تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران الگوهای تغییرات محله‌ای، برایند رابطۀ درهم‌تنیدۀ بین دو عرصۀ نسبتاً متفاوت ساختار اجتماعی ـ اقتصادی (نیروها و مکانیسم‌ها) و ساختار فضایی (زمینۀ تجربی، تاریخی ـ جغرافیایی) است. کشف این رابطۀ مشروط، فهم بهتر فرایند و سازوکار شکل‌گیری محله‌ها و پیامدها و تفاوت‌های فضایی ناشی از آن را امکان‌پذیر می‌کند. این رساله از ابتدا مبتنی بر این ایده شکل گرفت که «تغییرات محله‌ای نه در خلأ، بلکه در متن شرایط محیطی رخ می‌دهد و تنها حاصل یک ضرورت ساختاری غیرقابل‌اجتناب و غیرقابل‌تغییر نیست و فرایندهای آن از یک الگوی خطی تبعیت نمی‌کند». با عنایت…

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان زنجان
  نقشه جی ای اس استان زنجان
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۷

  دانلود نقشه جی ای اس استان زنجان- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان یزد
  نقشه جی ای اس استان یزد
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان یزد- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان تهران
  نقشه جی ای اس استان تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان تهران- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان قم
  نقشه جی ای اس استان قم
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان قم- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود