همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: Info@Shahrsazionline.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Googel+ : shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

حفظ حریم خانواده درساخت و سازها

امام جمعه گنبدکاووس گفت: در ساخت و سازهایی که درون شهرها انجام می‌شود، باید حریم خانواده‌ها حفظ شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین سبحانی روز یکشنبه در نشست شهرداران و روسای شوراهای اسلامی گلستان افزود: مردم ایران عمدتا مسلمان هستند و در اسلام بر رعایت حرمت مردم تاکید شده است. وی به شهرداری‌ها توصیه کرد، در ارائه مجوزهای ساخت و ساز طبقاتی‌ باید دقت شود تا آسایش مردم در درون منازلشان حفظ شود.

امام جمعه گنبدکاووس گفت: یکی از رسوم بسیار خوب ایرانی‌ها در ایام گذشته این بود که ساختمان‌های خود را بلند‌تر از گلدسته‌های مساجد نمی‌ساختند‌، اما این امور اخیرا کم رنگ شده است.

‌عبدالرضا چراغعلی، مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گلستان نیز بر رعایت حقوق مردم در ساخت و سازها تاکید کرد و گفت: در انبوه سازی‌ها باید دقت شود تا حقوق همسایگان اطراف ساختمان‌های مرتفع نیز رعایت شود. وی افزود: برای رفع مشکلات شهرها لازم است ‌شهرداری‌ها نسبت به اجرای مقررات در بخش‌های مختلف جدیت داشته باشند.

چراغعلی گفت: برخی شهرداری‌ها در اجرای مصوبات استانی از اهتمام لازم برخوردار نیستند که این امر موجب می‌شود این قبیل شهرداری‌ها در جذب اعتبارات آن بخش‌ها با مشکل مواجه شوند.

وی از ابلاغ طرح هادی شهرهای جدید در آینده نزدیک خبر داد و گفت: فعال کردن پلیس ساختمان از سوی شهرداری‌ها یکی از مصوبات استانی بود که برخی شهرداری‌ها بصورت جدی به آن نمی‌پردازند. وی گفت: اگر پلیس ساختمان در شهرها راه اندازی شود، از بسیاری تخلفات ساختمانی جلوگیری می‌شود.

‌عبدالمجید قزلجه، شهردار گنبدکاووس نیز‌ آبادانی و اجرای طرح‌های عمرانی را از اولویت‌های اصلی این شهرداری خواند و گفت: خدمات رسانی مطلوب حق مردم است و شهرداری در این خصوص از هیچ تلاش و کوشیی دریغ نمی‌کند. وی افزود: انجام خدمات شهری، امور عمرانی‌، فرهنگی و اجتماعی از جمله کارهایی است که شهرداری بر آن اهتمام دارد.

‌جبار ایری‌، رییس شورای اسلامی گلستان نیز بر برنامه محور بودن شوراهای اسلامی تاکید کرد و گفت: اعضای شوراهای اسلامی به محض قبول مسوولیت باید برنامه ۵ ساله‌ای را تدوین کنند و بر اساس آن فعالیت کنند. وی افزود: اگر شوراهایی قادر به تهیه این برنامه نیستند، باید از کارشناسان استفاده کنند و بر اساس اولویت بندی نیازهای شهر فعالیت کنند.

ایری، اعضای شوراهای اسلامی را از دخالت در امور جزیی شهرداری‌ها برحذر داشت و افزود: شوراهای اسلامی علاوه بر امور عمرانی شهرها، در بخش‌های فرهنگی‌، اجتماعی و بهداشتی نیز تاثیر مثبت داشته باشند. در این نشست یک روزه شهرداران و روسای شوراهای اسلامی گلستان بصورت کارگاهی‌، مسایل و مشکلات را بررسی کردند.

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

 • کتاب منطقه خلاق و پایداری (نگاهی به شکل گیری عملی)
  کتاب منطقه خلاق و پایداری (نگاهی به شکل گیری عملی)
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | تیر ۱۸, ۱۳۹۶

  کتاب منطقه خلاق و پایداری (نگاهی به شکل گیری عملی) به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، این کتاب که در زمینه‌ی برنامه‌ریزی منطقه‌ای و مسائل آن به نگارش درآمده است، به تئوری‌های منطقه‌ی خلاق و چگونگی کاربست آنها در ساحت عمل نگاهی تازه و متفاوت افکنده است. نویسنده در فصل نخست به ارائه تبیینی دقیق از مفاهیم و تئوری‌های منطقه خلاق می‌پردازد و در فصل دو، ضمن بیان دیدگاه‌های اندیشمندان مطرح حوزه پایداری، این مفهوم را در ارتباط با محیط‌زیست مورد بحث و بررسی قرار می‌‌دهد.فصل سوم و پایانی کتاب نیزبه نحوه عینی‌سازی این نظریات و مفاهیم در مطالعه…

  فایل
  دانلود
 • کتاب معرفی مهمترین ماهواره های سنجش از دور در منابع زمینی
  کتاب معرفی مهمترین ماهواره های سنجش از دور در منابع زمینی
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۵

  کتاب معرفی مهمترین ماهواره های سنجش از دور در منابع زمینی

  فایل
  دانلود
 • کتاب نمونه ای از طراحی شهری
  کتاب نمونه ای از طراحی شهری
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اسفند ۲۰, ۱۳۹۴

  کتاب نمونه ای از طراحی شهری

  فایل
  دانلود
 • کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست
  کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۴, ۱۳۹۴

  کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین    لینک دانلود مستقیم کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود
 • کتاب خوشه ها و جهانی شدن
  کتاب خوشه ها و جهانی شدن
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۳, ۱۳۹۴

  کتاب خوشه ها و جهانی شدن - توسعه شهری و اقتصاد منطقه ای - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب خوشه ها و جهانی شدن - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود
 • کتاب فضاهای امید
  کتاب فضاهای امید
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۲, ۱۳۹۴

  کتاب فضاهای امید - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب فضاهای امید - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود
 • کتاب دلیل طراحی شهر
  کتاب دلیل طراحی شهر
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۱, ۱۳۹۴

  کتاب دلیل طراحی شهر - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب دلیل طراحی شهر - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود