شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

باغات تهران در محدوده حریم

مدیرکل حریم شهر تهران با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد باغات و فضای سبز تهران در محدوده حریم است، گفت : در طرح راهبردی حریم هیچ برنامه ای برای تثبیت ساخت و سازهای غیر مجاز در محدوده حریم نداریم و رای ماده ۱۰۰ در خصوص آن به طور حتم اجرایی می شود.

دکتر حسین خانلری گفت: ۱۱۵۰ کیلومتر که یک و نیم برابر داخل محدوده است حریم اختصاصی تهران است که باید از آن حفاظت شود تا به جایی قابل قبول برسد و بر اساس سندی مشخص اداره شود .

وی با اشاره به فرمایشات رهبری در خصوص باغات ، افزود : بیش از ۷۰ درصد باغات و فضای سبز خصوصی و عمومی تهران در حریم است که باید حفظ شود و برای حفظ آن باید برنامه داشته و بدانیم این محدوده را به چه سمتی هدایت کنیم.

مدیرکل حریم شهر تهران تصریح کرد: در طرح راهبردی حریم هیچ برنامه ای برای تثبیت ساخت و سازهای غیر مجاز در محدوده حریم نداریم و رای ماده ۱۰۰ در خصوص آن به طور حتم اجرایی می شود .

خانلری با اشاره به اینکه سطح اشغال در حریم با داخل حریم متفاوت است، افزود: به عنوان نمونه اگر بخشی از حریم به عنوان راه عبور آسفالت شود جزو سطح اشغال است که این قانون در محدوده شهر مصداق ندارد، از این رو قوانین محدوده حریم به طور خاص برای این محدوده تعریف می شود.

وی با تاکید بر اینکه طرح راهبردی کاملا محتوایی و بازدارنده است، گفت: برای حریم شهر، خدمات تفریحی به شکل روباز و با غلبه فضای سبز، حفظ باغات و کمترین فضای مسقف تعریف شده است و حتی ایستگاه های آتش نشانی مورد نیاز در این محدوده نیز با غلبه فضای سبز و روباز پیش بینی شده است.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

one script

دلیل تخریب باغات تهران

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی گفت: مصوبه تغییر کاربری بخشی از باغهای شهر تهران و نبود نظارت لازم ، سبب تخریب روز ...