شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

بافت فرسوده با تاریخی تمایز دارد

مدیرگروه شهرسازی دانشگاه لرستان با اشاره به قابلیت های گردشگری بافت تاریخی خرم آباد، بر ضرورت تمایز قائل شدن میان بافت فرسوده و تاریخی این شهر تاکید کرد.

حکمت امیری با اشاره به برگزاری نشست تخصصی شهرسازان دانشگاه لرستان با مدیریت شهری خرم آباد و اداره راه و شهرسازی و میراث فرهنگی اظهار داشت: هدف از برپایی این نشست معرفی پتانسیل های موجود در دانشگاه لرستان، برای همکاری و تعامل با شهرداری و سیستم اجرایی استان بوده است. وی گفت: برای ایجاد طرحهای شهرسازی بایستی از متخصصان این حوزه و ظرفیت دانشجویان شهرسازی استفاده شود.

مدیرگروه شهرسازی دانشگاه لرستان افزود: رفع مشکلات شهرسازی و همچنین احیای بافت های فرسوده بایستی با همفکری متخصصان امر صورت گرفته و برای رفع معضلات شهرسازی با فعالان این زمینه تعامل و همکاری های لازم صورت گیرد.

امیری با عنوان این مطلب که شهرسازی در ایران بیش از ۵۰ سال است که مطرح شده است، گفت: متاسفانه تاکنون کارهای شهرسازی صورت گرفته در خرم آباد توسط متخصصان امر انجام نشده و افراد غیر متخصص در این زمینه مداخله کرده اند و اکنون دیگر وقت آن فرا رسیده است که از وجود متخصصان برای این امر استفاده شود. وی گفت: بایستی برای تهیه طرح های جامع تفصیلی، موضعی و موضوعی به رشته شهرسازی توجه بیشتری شود چرا که طرحی که با رویکرد شهرسازی تهیه شود مشکلاتش کمتر خواهد بود.

امیری تصریح کرد: دانشگاه لرستان از سال ۹۰ اقدام به جذب دانشجو در رشته شهرسازی کرده است و هم اکنون ۷۰ دانشجو در این رشته مشغول به ادامه تحصیل هستند. وی افزود: ما در دانشگاه لرستان به دنبال جذب دانشجو در رشته معماری و احداث دانشکده معماری و شهرسازی در دانشگاه لرستان هستیم.

مدیر گروه شهرسازی دانشگاه لرستان ارتقای کیفیت فضاهای شهری را یکی دیگر از اهداف همایش دانست و اظهار داشت: بحث ارتقاء کیفیت فضاهای شهری منجر به ارتقاء کیفیت زندگی شهری می شود.

امیری از مسئولان شهرداری خرم آباد خواست که از نیروهای جوان فارغ التحصیل دانشگاه ها به عنوان متخصص در این حوزه استفاده کنند و خاطرنشان کرد: بایستی بین بافت های فرسوده و بافت های تاریخی تفاوت قائل شویم و نوع برخورد با این دو مقوله بایستی متفادت باشد.

وی با اشاره به این موضوع که بحث مرمت و احیای بافت فرسوده کار یکپارچه و همه جانبه ای را می طلبد، گفت: بحث بازسازی شهری می تواند در قالب بافت فرسوده صورت گیرد و متاسفانه اقداماتی که تا کنون در این مورد در شهر صورت گرفته است به صورت تک بنا بوده است. وی احیای بافت های تاریخی شهر خرم آباد را یکی از ضروریات شهر دانست و گفت: احیا و مرمت بافت های تاریخی شهر از الزامات این بخش است چرا که وجود بافت های تاریخی آیتم گردشگری مناسبی بوده و در زمینه جذب توریست بسیار مثمر ثمر خواهد بود.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

بررسی تطبیقی مداخله در پهنه های فرسوده و ارائه راهبردهای مبتنی بر مشارکت مردم

بررسی تطبیقی مداخله در پهنه های فرسوده و ارائه راهبردهای مبتنی بر مشارکت مردم

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ دی ۲۸, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است بررسی تطبیقی مداخله در پهنه های فرسوده و ارائه راهبردهای مبتنی بر مشارکت مردم – پخش از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم بررسی تطبیقی مداخله ...
بررسی نظام مداخله بهینه برای بهسازی و نوسازی پهنه های فرسوده شهر تهران

بررسی نظام مداخله بهینه برای بهسازی و نوسازی پهنه های فرسوده شهر تهران

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ دی ۲۶, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است بررسی نظام مداخله بهینه برای بهسازی و نوسازی پهنه های فرسوده شهر تهران – پخش از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم بررسی نظام مداخله بهینه ...
مشاركت مردمي در مقاوم سازي و استحكام بخشي بافتهاي تاريخي

مشارکت مردمی در مقاوم سازی و استحکام بخشی بافتهای تاریخی

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ آذر ۱۸, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است مشارکت مردمی در مقاوم سازی و استحکام بخشی بافتهای تاریخی حسن احمدی * منیرالسادات شهابی **    چکیده یکی از معضلاتی که بافتهای تاریخی شهرها ...
تعامل با مردم؛ کلید حل مشکلاتِ بافت فرسوده کرج

تعامل با مردم؛ کلید حل مشکلاتِ بافت فرسوده کرج

این مطلب را نسترن کیوانپور در تاریخ تیر ۳۰, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است عضو شورای شهر کرج: در جذبِ سرمایه‌گذار، ضعیف عمل کرده‌ایم پرداختن به مقوله‌‌ی بافتِ فرسوده مدتی است در صدرِ مسائلِ موردِ توجهِ مسئولان استان قرار ...
بررسی نوسازي و بهسازي بافت فرسوده محله شهيد خوب بخت (تهران)

بررسی نوسازی و بهسازی بافت فرسوده محله شهید خوب بخت (تهران)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ اسفند ۶, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است بررسی نوسازی و بهسازی بافت فرسوده محله شهید خوب بخت (تهران) چکیده شهر تهران، به عنوان یک کلانشهر و هم به عنوان مرکز کشور، از ...
بررسي و طبقه بندي انواع بافت هاي فرسوده شهري كلانشهر تهران و راهكارهاي مداخله در آن

بررسی و طبقه بندی انواع بافت های فرسوده شهری کلانشهر تهران و راهکارهای مداخله در آن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است بررسی و طبقه بندی انواع بافت های فرسوده شهری کلانشهر تهران و راهکارهای مداخله در آن چکیده بافت های فرسوده شهری، محدوده آسیبپذیر شهر از ...