شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

نوسازی سرانه‌های خدماتی، همپای مسکن

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: مجموعه تخفیفات شهرداری برای نوسازی بافت های فرسوده در طی سال های گذشته بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان بوده و انتظار می رفت که به همین میزان هم پتانسیل بودجه عمومی در خدمت نوسازی قرار گیرد تا همپای نوسازی مسکن، خدمات و سرانه‌های ۷گانه نیز نوسازی شوند، اما ورود دولت به موضوع نوسازی بافت‌های فرسوده طی سال‌های اخیر ناکافی بوده است.

عباداله فتح‌الهی با اشاره به الگوسازی در بافت‌های فرسوده شهری گفت: معمولاً شکل‌گیری بافت‌های فرسوده با مهاجرت‌های غیرقانونی و عدم رعایت استاندارهای مهندسی در ساخت و ساز همراه بوده است.

وی افزود: رعایت شرایط روحی، روانی، فرهنگی، بسترهای اجتماعی و … شهروندان ساکن در بافت های فرسوده نکته‌ای قابل تأمل است و ورود به نوسازی در حیطه مالکیت اشخاص بدون حضور همه جانبه مالکین و ساکنان تقریباً نزدیک به صفر خواهد بود.

فتح الهی تصریح کرد: معاونت اجتماعی و فرهنگی با نگاه جامع فرهنگی و اجتماعی در امر نوسازی بافت‌های فرسوده در سازمان نوسازی شهر تهران شکل گرفت و امروز در شهر تهران شاهد فعالیت ۵۶ دفتر خدمات نوسازی در سطح محلات مختلف هستیم که از سوی این معاونت هدایت، مهندسی و مدیریت می شوند.

وی تصریح کرد: مجموعه بسته‌های قانونی، حمایتی و تشویقی میان حاکمیت و شهروندان یک مسئله و وظایف نهادهای حاکمیتی در ارتقاء سطح خدمات عمومی ای که خارج از حیطه تسلط و مالکیت شهروندان است مسئله مهم دیگری است و بنابراین فرآیند نوسازی بدون پرداختن به خدمات و سرانه های ۷ گانه شهری بطور کامل اتفاق نمی‌افتد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان این که طبق قانون برنامه ۵ ساله توسعه، دولت و شهرداری موظف به نوسازی سالانه ۱۰درصداز بافت های فرسوده هستند، اظهار کرد : شهرداری تهران از سال ۱۳۸۷ تاکنون به ارائه بسته های تسهیلات تشویقی که منتج از نتایج طرح تفصیلی و مصوبات شورای اسلامی شهر تهران بوده پرداخته است.

وی افزود: در سال ۱۳۸۷ مجموع پروانه های تجمیعی صادره در بافت های فرسوده ۲درصد بوده که این میزان در سال ۱۳۹۲ با استقرار دفاتر خدمات نوسازی و ارائه بسته های تسهیلات تشویقی که از سوی شورای اسلامی شهر تهران و شهردار تهران ابلاغ شد به ۵۱درصد ارتقاء پیدا کرده است.

فتح الهی ضمن تأکید بر اهمیت نقش حیاتی و حساس دولت در نوسازی بافت های فرسوده، عنوان کرد: مجموعه تخفیفات شهرداری برای نوسازی بافت های فرسوده در طی سال‌های گذشته بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان بوده و انتظار می رفت که به همین میزان هم پتانسیل بودجه عمومی در خدمت نوسازی قرار گیرد تا همپای نوسازی مسکن، خدمات و سرانه‌های ۷ گانه نیز نوسازی شوند، اما ورود دولت به موضوع نوسازی بافت های فرسوده طی سا‌ های اخیر ناکافی بوده است.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است گفتگو از علی رنجی‌پور علی رنجی‌پور: دکتر جهانشاه پاکزاد، استاد دانشگاه شهید بهشتی، یکی از اساتید خوشنام و پیشرو در حوزه طراحی شهری است. بسیاری ...
Price Discovery between Private and Public Housing Markets

Price Discovery between Private and Public Housing Markets

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Price Discovery between Private and Public Housing Markets Seow-Eng Ong and Tien-Foo Sing [Paper Žrst received, September 2000; in Ž nal form, April 2001] Summary. ...
Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Bridging Urban Digital Divides? UrbanPolarisation and Information and Communications Technologies (ICTs) Stephen Graham [Paper Žrst received, November 2000; in Ž nal form, June 2001] Summary. ...
شيز: تحليلي تاريخي و كالبدي؛ و بررسي انطباق مكاني آن با تخت سليمان

شیز: تحلیلی تاریخی و کالبدی؛ و بررسی انطباق مکانی آن با تخت سلیمان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چکیده:  شیز به عنوان یک شهر مهم مذهبی در دوران قبل از اسلام مطرح است. تخت سلیمان نیز محل آثار باقیمانده ای از همان دوران ...
از محله گرايي تا جهاني شدن

از محله گرایی تا جهانی شدن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است هویت یک معیار رشد است. به عبارتی دیگر وقتی یک شهر یا جامعه رشد می‌کند، بخشی از صفات هویتش در جریان رشد تغییر می‌کند و ...
شهر، هنر و مجسمه

شهر، هنر و مجسمه

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نویسنده: کامبیز مشتاق گوهری (معمار)   مقایسه تطبیقی تجربه تاریخی ما و غربی ها این مطلب گزارشی است تحلیلی با محوریت مرور تجربه اروپایی ها ...