همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

راهکار جدید نوسازی بافت فرسوده

مدیر عامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران گفت: به منظور برنامه ریزی مناسب برای نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده، صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان طی ۹۰ روز آینده راه اندازی می شود.

محمد سعید ایزدی در مراسم هفدهمین سالروز تاسیس شرکت عمران و بهسازی شهری ایران که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، اظهار داشت: تدوین طرح جامعه مسکن با رویکردهای جدید به خصوص در زمینه مسکن اجتماعی و مشارکتی از اولویت های شرکت عمران و بهسازی شهری ایران در سال ۹۳ است.

وی با اشاره به اولویت ها و برنامه کاری این شرکت در سال جاری یادآور شد: ارتقای سطح فرهنگ و ترویج فرهنگ نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده در بین مردم به منظور استفاده از ظرفیت های موجود از اولویت های کاری این شرکت در سال جاری است.

وی توجه به نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده در شهرها را مهم ارزیابی کرد و گفت: ایجاد هماهنگی بین دستگاه های اجرایی در تامین زیر ساخت ها بر اساس نیازها و اولویت های ساکنان در محلات از اهداف برنامه جامع نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده شهری است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: برای اطمینان از اثر بخش بودن برنامه ها و اقدامات بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده شهری، پایش و ارزیابی اقدامات انجام شده در این زمینه بسیار حائز اهمیت است و بازنگری در قوانین و مقررات، موانع و مشکلات فرآروی نحوه نوسازی بافت های فرسوده، کهن و تاریخی را مرتفع می کند.

مدیر عامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران بر ضرورت ساماندهی نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده در کشور تاکید کرد و گفت: در این راستا تشکیل ستاد اجرایی به منظور ایجاد هماهنگی و ساماندهی سیاست های توسعه شهری در مقیاس ملی ضروری به نظر می رسد.

مدیر عامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران اظهار داشت: دستگاههای مسئول در فرایند بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده زیاد است و این مساله باعث ایجاد آسیب هایی می شود، اما می توان این آسیب ها را به فرصت تبدیل کرد.

وی همکاری سازمان بهزیستی، معاونت اجتماعی ناجا، شهرداری ها، بسیج سازمان فنی وحرفه ای، انجمن های مددکاری و کمیسیون ملی یونسکو در نوسازی بافت های فرسوده مهم دانست و یادآور شد: برای تامین منابع مالی مورد نیاز آیین نامه تامین منابع مالی و نوسازی بافت های فرسوده به تصویب رسیده است تا از روش های مختلف منابع مالی مورد نیاز نوسازی بافت های فرسوده را تامین کنیم.

ایزدی استفاده از تجارب گذشته و اجرای برنامه های کوچک مقیاس با تاثیر بزرگ را از دیگر اولویت های این شرکت اعلام کرد و افزود: طرح حمایت و مشارکت در دفاتر خدمات نوسازی، توسعه قلمرو عمومی، بهسازی و مرمت بناهای تاریخی، اجرایی کردن سند ملی، تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اسناد و املاک، بحث الگو سازی و افزایش کیفیت ساخت از دیگر اولویت های این شرکت در سال جاری خواهد بود.

در پایان این مراسم متخصصان، معماران و مهندسان ساختمانی کشورمان مسایل و مشکلات فرآروی معماری شهرها و نوسازی بافت های فرسوده را با وزیر راه و شهرسازی در میان گذاشتند.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است گفتگو از علی رنجی‌پور علی رنجی‌پور: دکتر جهانشاه پاکزاد، استاد دانشگاه شهید بهشتی، یکی از اساتید خوشنام و پیشرو در حوزه طراحی شهری است. بسیاری ...
Price Discovery between Private and Public Housing Markets

Price Discovery between Private and Public Housing Markets

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Price Discovery between Private and Public Housing Markets Seow-Eng Ong and Tien-Foo Sing [Paper Žrst received, September 2000; in Ž nal form, April 2001] Summary. ...
Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Bridging Urban Digital Divides? UrbanPolarisation and Information and Communications Technologies (ICTs) Stephen Graham [Paper Žrst received, November 2000; in Ž nal form, June 2001] Summary. ...
شيز: تحليلي تاريخي و كالبدي؛ و بررسي انطباق مكاني آن با تخت سليمان

شیز: تحلیلی تاریخی و کالبدی؛ و بررسی انطباق مکانی آن با تخت سلیمان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چکیده:  شیز به عنوان یک شهر مهم مذهبی در دوران قبل از اسلام مطرح است. تخت سلیمان نیز محل آثار باقیمانده ای از همان دوران ...
از محله گرايي تا جهاني شدن

از محله گرایی تا جهانی شدن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است هویت یک معیار رشد است. به عبارتی دیگر وقتی یک شهر یا جامعه رشد می‌کند، بخشی از صفات هویتش در جریان رشد تغییر می‌کند و ...
شهر، هنر و مجسمه

شهر، هنر و مجسمه

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نویسنده: کامبیز مشتاق گوهری (معمار)   مقایسه تطبیقی تجربه تاریخی ما و غربی ها این مطلب گزارشی است تحلیلی با محوریت مرور تجربه اروپایی ها ...