شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: ShahrsaziOnline@Gmail.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Soroush: @shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

پل ستارخان درجا تعریض می شود

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با بیان این که پل ستارخان با اتکا بر تجربیات کسب شده از پروژه احداث پل طبقاتی صدر، حفظ و تعریض می شود، گفت : امیدواریم با بهره گیری از تجارب حاصل شده در پروژه احداث بزرگراه طبقاتی صدر و به کارگیری آن در این پروژه، بتوان برخی مشکلات دیرینه منطقه از جمله بحث آلودگی صوتی ناشی از تردد خودروها روی پل ستارخان کنترل شده و موجب بهبود کیفیت زندگی مردم در اطراف این پل شود.

مازیار حسینی ضمن اعلام خبر فوق افزود: برطرف کردن مشکل گلوگاه ترافیکی پل ستارخان در مسیر امتداد بزرگراه شیخ فضل الله نوری، از اولویت های اصلی مدیریت شهری در سال جاری است که البته با توجه به قدمت آن، این امر باید با لحاظ اقدامات مربوط به بهسازی لرزه ای و مقاوم سازی پل در مقابل زلزله به طور همزمان انجام شود.

وی با بیان آنکه بعد از بهره برداری از مجموعه پل های چندسطحی تقاطع بزرگراه شیخ فضل الله با بزرگراه جناح و روان سازی ترافیک در آن محدوده، در حال حاضر تمرکز ما روی حل مشکل پل ستارخان به عنوان یکی از گلوگاه های ترافیکی مهم در محدوده غرب شهر تهران است، اظهار کرد : سه خط عبوری بزرگراه شیخ فضل الله در هر یک از باندهای شرقی و غربی این بزرگراه در محدوده تقاطع با پل ستارخان به ۲ خط عبوری کاهش می یابد که طبیعی است این امر باعث کندی جریان ترافیک می شود، چاره اندیشی برای رفع این معضل از سال گذشته به طور جدی در دستور کار سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران قرار گرفته است.

معاون شهردار تهران در ادامه افزود: بیش از ۷ گزینه برای حل مشکل ترافیک این تقاطع در سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران طرح و بررسی گردید که از آن جمله برچیدن پل و احداث زیرگذر در خیابان ستارخان بود اما با لحاظ جنبه های فنی، اقتصادی و به ویژه اجتماعی موضوع، در نهایت بحث تعریض درجای پل بالاترین امتیاز را در بین گزینه ها کسب کرد و مقرر شد تا با تهیه طرح های اجرایی، زمینه آماده سازی و اجرای عملیات به فوریت توسط سازمان مهندسی و عمران شهر تهران فراهم شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران احتمال بروز تاثیرات منفی بر زندگی و کسب و کار شهروندان ساکن در مجاورت پل خیابان ستارخان را از دیگر دلایل مهم کاهش امتیاز گزینه احداث زیرگذر دانست و افزود: برگزاری جلسات متعدد مهندسی ارزش در سازمان مشاور کمک کرد تا گزینه نهایی، گزینه ای ابتکاری، فنی و با حداقل مزاحمت برای شهروندان شود.

حسینی وعده داد تا با بهره گیری از تجارب حاصل شده در پروژه احداث بزرگراه طبقاتی صدر و به کارگیری آن در این پروژه، بتوان برخی مشکلات دیرینه منطقه از جمله بحث آلودگی صوتی ناشی از تردد خودروها روی پل ستارخان را نیز کنترل کرده و کیفیت زندگی مردم در اطراف این پل را بهبود بخشیم.

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

 • طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷

  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران) افزایش شهرنشینی، توسعۀ بی‌رویه شهرها و ضعف مدیریت در بسیاری از موارد باعث کاهش شدید کیفیت زندگی و به‌خصوص افزایش مسائل زیست‌محیطی و همچنین، تضعیف بنیان‌های اکولوژیکی داخل و پیرامون آن‌ها شده است. استفاده از اتومبیل‌ نیز با توسعۀ شهرها و سبک زندگی نسبت مستقیم دارد که از این حیث مسیرهای ارتباطی اهمیت ویژه‌ای دارند. مسیرهای ارتباطی در داخل بافت‌های شهری برای فراهم‌کردن امکان عبورومرور در شهرها ایجاد شده‌اند. این مسیرها در مجاورت و در ارتباط با بافت‌های شهری شکل‌گرفته‌اند و در این بین بزرگراه‌ها، به‌عنوان گونه‌ای از…

  فایل
  دانلود
 • ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها فرسودگی در پهنۀ وسیعی از تهران یکی از معضلات جدی تلقی می‌شود که تبعات گسترده‌ای در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و... دارد. بنابراین، برای ارتقای کیفیت زندگی، طرح‌های بهسازی و نوسازی در این بافت‌ها پیشنهاد شده است؛ اما نامشخص‌بودن میزان موفقیت اجتماعی و اقتصادي این طرح‌ها، ضرورت ارزیابی طرح‌هاي نوسازي و بهسازي را اجتناب‌ناپذیر می‌کند. در این راستا این پژوهش، به ارزیابی میزان موفقیت طرح نوسازي و بهسازي محلۀ خوب‌بخت پرداخته است. نتایج حاصل از مطالعات نظری نشان می‌دهد، چهار بعد ارتباطی، اقتصادی و اجتماعی،…

  فایل
  دانلود
 • تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران الگوهای تغییرات محله‌ای، برایند رابطۀ درهم‌تنیدۀ بین دو عرصۀ نسبتاً متفاوت ساختار اجتماعی ـ اقتصادی (نیروها و مکانیسم‌ها) و ساختار فضایی (زمینۀ تجربی، تاریخی ـ جغرافیایی) است. کشف این رابطۀ مشروط، فهم بهتر فرایند و سازوکار شکل‌گیری محله‌ها و پیامدها و تفاوت‌های فضایی ناشی از آن را امکان‌پذیر می‌کند. این رساله از ابتدا مبتنی بر این ایده شکل گرفت که «تغییرات محله‌ای نه در خلأ، بلکه در متن شرایط محیطی رخ می‌دهد و تنها حاصل یک ضرورت ساختاری غیرقابل‌اجتناب و غیرقابل‌تغییر نیست و فرایندهای آن از یک الگوی خطی تبعیت نمی‌کند». با عنایت…

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان زنجان
  نقشه جی ای اس استان زنجان
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۷

  دانلود نقشه جی ای اس استان زنجان- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان یزد
  نقشه جی ای اس استان یزد
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان یزد- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان تهران
  نقشه جی ای اس استان تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان تهران- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان قم
  نقشه جی ای اس استان قم
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان قم- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود