شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

شهرداری‌ها شهرها را می‌فروشند!

وزیر راه و شهرسازی گفت: وضعیت معماری در ایران نگران‌کننده است و شهرهای کشور از درون دچار فرسودگی شده‌اند که یک خطر اجتماعی است. از سوی دیگر در بسیاری از شهرها، شهرداری‌ها با کمبود بودجه روبرو می‌شوند و شهرهای خود را می‌فروشند.

عباس آخوندی در سالروز تاسیس شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران اظهار کرد: نوسازی بافت‌های فرسوده، اصلی‌ترین بحث در حوزه مسکن است که در این بخش مقاومت‌های بسیاری در مقابل نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده اتفاق افتاده است.

وی افزود: نوسازی بافت‌های فرسوده یک امر اجتماعی است که نحوه تصمیم‌گیری در مورد آن به دولت بازمی‌گردد اما در ایران مردم علاقه‌مند به حضور و مداخله دولت هستند که این امر خود باعث بوجود آمدن مشکلات زیادی شده است. آخوندی خاطر نشان کرد: طی ۱۷ سال گذشته تلاش شده یک قانون ساماندهی در بخش مسکن ایجاد شود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این‌که در حال حاضر تمایل به ساخت در خارج از شهرها بسیار زیاد است، تصریح کرد: شهرهای کشور دچار مشکل هستند و از درون دچار فرسودگی شده‌اند که این مساله خود تبدیل به یک خطر اجتماعی نیز شده است.

آخوندی با بیان این‌که برای بهسازی بافت‌های فرسوده و قدیمی دو نهاد به نام شهرداری و دولت دخالت می‌کنند، اظهار کرد: در ایران چیزی به نام حکمروایی محلی وجود ندارد باید تلاش کنیم چنین نهادی ایجاد شود تا بسیاری از فعالیت‌های اجتماعی در حکمروایی محلی به وجود بیاید.

وی ادامه داد: در امر مالیه کشور افراط و تفریط وجود دارد به گونه‌ای که بودجه شهرداری به دولت وابسته بوده است اما در حال حاضر بودجه شهرداری جدا شده و در بسیاری از شهرها شهرداری‌ها با کمبود بودجه روبرو می‌شود و دست به فروش شهرهای خود می‌زنند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این‌که این امر با بحث عدالت جغرافیایی بسیار فاصله دارد، تصریح کرد: حکمروایی محلی بخشی است که در ایران شکل روشنی ندارد و باید با اجرای آن تعادل را ایجاد کنیم.

آخوندی اظهار کرد: وضعیت معماری درایران نگران کننده است و مساله مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که بهسازی بافت‌ها کهن هستند که باید برای آن یک راه حل جدی پیدا کنیم. وی خاطرنشان کرد: یک نظام حکمروایی برای بهسازی بافت‌های فرسوده در کشور بسیار ضروری است.

وزیر در پایان با تاکید بر این‌که در حال حاضر باید شهروندان را محور قرار دهیم، افزود: بدین وسیله می توانیم یک گام به جلو برداریم و برای بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده باید پیشرفت کنیم.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

لغو مصوبه تغییر کاربری کاخ مروارید

لغو مصوبه تغییر کاربری کاخ مروارید

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است شورای عالی شهرسازی و معماری در جلسه اخیرش مصوب کرد که تصمیم کمیسیون ماده پنج مورخ ۲۱/۶/۹۱ و مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری مورخ ...
مغایرت اطلس مال با طرح تفصیلی

مغایرت اطلس مال با طرح تفصیلی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ اردیبهشت ۳, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران نسبت به مقاومت برخی شهرداران مناطق در خصوص اجرای طرح تفصیلی تذکر داد. محمد سالاری در ...
تغییر کاربری برخی از مدارس به تجاری

تغییر کاربری برخی از مدارس به تجاری

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۲۸, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است وزیر آموزش و پرورش گفت: طبق احکام در بودجه ۹۳ بعضی از مدارس که در موقعیت تجاری قرار دارند، با تغییر کاربری قانونی به واحدهای ...
ایجاد کمربند سبز میدان ساعت تبریز

ایجاد کمربند سبز میدان ساعت تبریز

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۲۴, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است شهردار منطقه ۸ تبریز از اجرای پروژه چندجانبه هشت کیلومتری در بافت مرکزی کلانشهر تبریز خبر داد. جعفر مدبر با بیان این مطلب اظهار داشت: پروژه ...