شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: ShahrsaziOnline@Gmail.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Soroush: @shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

طرح جامع مشهد تصویب شد

معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد با اشاره به تصویب طرح جامع شهر مشهد در شورای عالی برنامه‌ریزی استانداری خراسان رضوی گفت: این طرح پس از ۱۰ سال با حضور معاونان وزرارت راه و شهرسازی و اعضای شورای برنامه‌ریزی و استاندار خراسان رضوی تصویب شد.

محمد رضا حسین‌نژاد در نشست خبری که در محل شهرداری مشهد برگزار شد با اشاره به تصویب طرح جامع شهر مشهد در شورای عالی برنامه ریزی استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: طرح جامع شهر مشهد پس از ۱۰ سال تحقیق و برنامه ریزی با پیگیری‌های استاندار خراسان رضوی و مسئولان شهرداری مشهد در شواری عالی برنامه‌ریزی استان تصویب شد. وی افزود: بر اساس این طرح محدوده شهر مشهد ۳۰ هزار و ۵۱۷ هکتار و حریم این شهر با احتساب خود محدوده ۱۰۸ هزار هکتار در نظر گرفته شده است.

حسین‌نژاد بیان کرد: در جلسه‌ای که در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ماه جاری با حضور معاونان وزارت راه و شهرسازی، مسئولان شهرداری و همچنین استاندار خراسان رضوی و اعضای شورای عالی برنامه‌ریزی استان در محل استانداری خراسان رضوی برگزار شد طرح جامع مشهد تصویب و در اختیار شورای عالی شهرسازی قرار گرفت.

وی با اشاره به برخی ویژگی‌های طرح جامع مشهد عنوان کرد: در این طرح شرایط خاص مشهد از لحاظ تاریخی، فرهنگی، ژئوپولیتیک، مذهبی و گردشگری، تاثیرگذاری این شهر به‌عنوان یک شهر تاثیر گذار در کشور و همچنین وجود حرم مطهر علی ابن موسی الرضا(ع) آستان قدس رضوی دیده شده است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری گفت: طرح جامع مشهد با شرایط و نیازهای روز منطبق شده و نکات ریز و درشت کارشناسان مورد توجه قرار گرفته است. وی در ادامه به هفت حوزه در نظر گرفته شده برای طرح تفصیلی مشهد اشاره و اظهار کرد: طرح تفضیلی مشهد در حوزه میانی، میانی غربی، میانی شرقی، شمال غربی، شمال شرقی،جنوب شرقی و جنوب شرقی در نظر گرفته شده است.

حسین نژاد بیان کرد: امیدوارم این طرح به گونه ای باشد که از ورد مکرر طرح به کمیسیون بنده پنج بی نیاز شود و همچنین با کمترین اعمال سلیقه اجرایی شود. وی بیان دقیق حریم شهر مشهد را منوط به تصویب طرح جامع در شورای عالی شهرسازی دانست و اظهار کرد: در اطراف مشهد محدوده‌هایی که با شهرهای همجوار مورد اختلاف هستند در این طرح مسکوت گذاشته شده و ساخت ساز در این مناطق تا اعلام نظر شورای عالی شهر سازی ممنوع خواهد بود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد با اشاره به حضور حدود یک میلیون نفر در سکونت گاه های غیر رسمی که عمدتا در اطرف مشهد زندگی می کنند گفت: پس از تصویب طرح جامع و طرح حریم مشهد سکونت گاه های غیر رسمی حدود ۹۰۰ هزار نفر رسمی خواهد شد.

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

طرح جامع مشهد

طرح جامع مشهد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ دی ۷, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است طرح جامع مشهد که شامل فایل هایی از این منطقه بوده و در این مجموعه از فایل  و روش های آماتور پرهیز شده و طرح ...
 • طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷

  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران) افزایش شهرنشینی، توسعۀ بی‌رویه شهرها و ضعف مدیریت در بسیاری از موارد باعث کاهش شدید کیفیت زندگی و به‌خصوص افزایش مسائل زیست‌محیطی و همچنین، تضعیف بنیان‌های اکولوژیکی داخل و پیرامون آن‌ها شده است. استفاده از اتومبیل‌ نیز با توسعۀ شهرها و سبک زندگی نسبت مستقیم دارد که از این حیث مسیرهای ارتباطی اهمیت ویژه‌ای دارند. مسیرهای ارتباطی در داخل بافت‌های شهری برای فراهم‌کردن امکان عبورومرور در شهرها ایجاد شده‌اند. این مسیرها در مجاورت و در ارتباط با بافت‌های شهری شکل‌گرفته‌اند و در این بین بزرگراه‌ها، به‌عنوان گونه‌ای از…

  فایل
  دانلود
 • ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها فرسودگی در پهنۀ وسیعی از تهران یکی از معضلات جدی تلقی می‌شود که تبعات گسترده‌ای در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و... دارد. بنابراین، برای ارتقای کیفیت زندگی، طرح‌های بهسازی و نوسازی در این بافت‌ها پیشنهاد شده است؛ اما نامشخص‌بودن میزان موفقیت اجتماعی و اقتصادي این طرح‌ها، ضرورت ارزیابی طرح‌هاي نوسازي و بهسازي را اجتناب‌ناپذیر می‌کند. در این راستا این پژوهش، به ارزیابی میزان موفقیت طرح نوسازي و بهسازي محلۀ خوب‌بخت پرداخته است. نتایج حاصل از مطالعات نظری نشان می‌دهد، چهار بعد ارتباطی، اقتصادی و اجتماعی،…

  فایل
  دانلود
 • تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران الگوهای تغییرات محله‌ای، برایند رابطۀ درهم‌تنیدۀ بین دو عرصۀ نسبتاً متفاوت ساختار اجتماعی ـ اقتصادی (نیروها و مکانیسم‌ها) و ساختار فضایی (زمینۀ تجربی، تاریخی ـ جغرافیایی) است. کشف این رابطۀ مشروط، فهم بهتر فرایند و سازوکار شکل‌گیری محله‌ها و پیامدها و تفاوت‌های فضایی ناشی از آن را امکان‌پذیر می‌کند. این رساله از ابتدا مبتنی بر این ایده شکل گرفت که «تغییرات محله‌ای نه در خلأ، بلکه در متن شرایط محیطی رخ می‌دهد و تنها حاصل یک ضرورت ساختاری غیرقابل‌اجتناب و غیرقابل‌تغییر نیست و فرایندهای آن از یک الگوی خطی تبعیت نمی‌کند». با عنایت…

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان زنجان
  نقشه جی ای اس استان زنجان
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۷

  دانلود نقشه جی ای اس استان زنجان- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان یزد
  نقشه جی ای اس استان یزد
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان یزد- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان تهران
  نقشه جی ای اس استان تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان تهران- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان قم
  نقشه جی ای اس استان قم
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان قم- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود