همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

همایش معماری و توریسم مشهد

دومین همایش بین المللی معماری و توریسم با حضور افزون بر یک هزار شرکت کننده از داخل و خارج کشور در مشهد برگزار می شود.

دبیر علمی همایش مزبور گفت: دومین همایش معماری و توریسم با حضور جمعی از معماران و صاحب نظران حوزه های شهرسازی و گردشکری روزهای هشتم و نهم خرداد ماه امسال در مشهد برپا خواهد شد.

فرناز فتاحی افزود: شناسایی و شناساندن فرصت های سرمایه گذاری و توسعه صنعت توریسم از طریق معماری معاصر، ایجاد جاذبیت در منظر شهری و معرفی معماری به عنوان نماد جذب گردشگر در سطح ملی و بین المللی از مهم ترین اهداف این همایش است.

وی خاطر نشان کرد: در این همایش ۱۸ استاد برجسته معماری و شهرسازی از کشورهای آمریکا، اسپانیا، کانادا، ایران، تایلند، قطر، ترکیه و فنلاند حضور خواهند داشت. وی برپایی سه میزگرد تخصصی با عناوین گردشگری فرهنگی شهری، معماری و گردشگری شهری و همچنین جهانی سازی و صنعتی سازی در گردشگری شهری را از دیگر بخش های این همایش ذکر کرد.

فتاحی گفت: همایش معماری و توریسم به همت موسسه بین المللی مطالعات شهرسازی و معماری ˈرایاˈ و با همکاری سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی و سایر دستگاههای اجرایی این استان برگزار خواهد شد.

قائم مقام موسسه بین المللی مطالعات شهرسازی و معماری رایا نیز گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده سلسله همایش های معماری و توریسم در کشور به صورت مستمر ادامه خواهد داشت.

سید هاشم اصلحی افزود: در سالهای آینده این همایش در تهران، اصفهان و سایر شهرهای کشور با هدف ارتقای معماری ایرانی اسلامی و نقش آن در جذب توریسم برگزار خواهد شد. وی پیشگیری از تخریب بخشی از بازار ˈسرشورˈ مشهد که یکی از بناهای تاریخی و قدیمی این شهر می باشد را یکی از دستاوردهای همایش پیشین معماری و توریسم عنوان کرد.

دبیر اجرایی همایش معماری و توریسم نیز گفت: صنعت گردشگری هر سال به طور تقریبی پنج درصد تولید خام داخلی جهان را به خود اختصاص می دهد.

امیر حسین بهروز افزود: صنعت توریسم به طور مستقیم و غیر مستقیم بر سایر بخش های اقتصاد کشور تاثیر می گذارد. وی با بیان اینکه معماری خاطره مثبت در ذهن گردشگر ایجاد می کند، گفت: وجود بناهای تاریخی در مجاورت بناهای مدرن که بیانگر روند معماری و نشانگر سبک زندگی مردم می باشد، تضمینی مطمئن برای تبدیل آن منطقه به قطب گردشگری خواهد بود.

وی افزود: سلسله همایش های بین المللی معماری و توریسم گامی در راستای اهداف سند چشم انداز ملی و آمادگی پایتخت معنوی ایران برای زائران و گردشگران است.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است گفتگو از علی رنجی‌پور علی رنجی‌پور: دکتر جهانشاه پاکزاد، استاد دانشگاه شهید بهشتی، یکی از اساتید خوشنام و پیشرو در حوزه طراحی شهری است. بسیاری ...
Price Discovery between Private and Public Housing Markets

Price Discovery between Private and Public Housing Markets

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Price Discovery between Private and Public Housing Markets Seow-Eng Ong and Tien-Foo Sing [Paper Žrst received, September 2000; in Ž nal form, April 2001] Summary. ...
Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Bridging Urban Digital Divides? UrbanPolarisation and Information and Communications Technologies (ICTs) Stephen Graham [Paper Žrst received, November 2000; in Ž nal form, June 2001] Summary. ...
شيز: تحليلي تاريخي و كالبدي؛ و بررسي انطباق مكاني آن با تخت سليمان

شیز: تحلیلی تاریخی و کالبدی؛ و بررسی انطباق مکانی آن با تخت سلیمان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چکیده:  شیز به عنوان یک شهر مهم مذهبی در دوران قبل از اسلام مطرح است. تخت سلیمان نیز محل آثار باقیمانده ای از همان دوران ...
از محله گرايي تا جهاني شدن

از محله گرایی تا جهانی شدن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است هویت یک معیار رشد است. به عبارتی دیگر وقتی یک شهر یا جامعه رشد می‌کند، بخشی از صفات هویتش در جریان رشد تغییر می‌کند و ...
شهر، هنر و مجسمه

شهر، هنر و مجسمه

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نویسنده: کامبیز مشتاق گوهری (معمار)   مقایسه تطبیقی تجربه تاریخی ما و غربی ها این مطلب گزارشی است تحلیلی با محوریت مرور تجربه اروپایی ها ...