همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

تغییر رویکردهای معماری شهرسازی

معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برگزاری روز بزرگداشت شیخ بهایی در اصفهان ، از تغییر رویکردهای این حوزه خبر داد.

پیروز حناچی با اشاره به برگزاری مراسم بزرگداشت شیخ بهایی در روز سه شنبه ، سوم اردیبهشت۹۳، به میزبانی اصفهان ، از وی به عنوان معماری برجسته یاد کرد و گفت: بزرگداشت افردای مانند شیخ بهایی که آثار شاخصی مانند ۹۹۹ کاروانسرا را در کارنامه خود دارند ، بهانه ای است تا موضوع معماری بار دیگر با حضور اهل حرفه و جامعه دانشگاهی مطرح شود.
وی با بیان اینکه در شهرسازی شهروند مدار ، شهروندان از اتفاقات و تصمیماتی که برای شهر آنها اتخاذ می شود ، آگاهی دارند ، اظهار داشت: در بسیاری از کشورهای جهان ، طر ح ها پیش از آنکه به مرحله اجرا برسند ، به نمایش عمومی گذاشته می شوند.
معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی افزود: با وجودی که حرکت خوبی در راستای تغییر رویکردهای حوزه آغاز کرده ایم ، فاصله زیادی تا رسیدن به وضعیت مطلوب داریم. وی با تأکید براینکه در شهرسازی شهروند مدار تصمیمات باید کارشناسی شده ، عقلانی و در راستای منافع شهروندان اتخاذ شوند ، تصریح کرد: دستیابی به چنین شهرسازی تنها با همکاری تمام نهادهای مرتبط امکانپذیر است.
حناچی با بیان اینکه تعامل خوبی با شهرداری ها ، بویژه شهرداری تهران داریم ، ادامه داد: در ماههای اخیر نیز تلاش کردیم لغو مصوبات مغایر با قانون شورای عالی شهرسازی و معماری ، شهرداری ها را با مشکلات جدی اجرایی مواجه نکند. وی خاطرنشان کرد: نباید فراموش کنیم که شهرسازی و معماری فرایندی است که به عوامل اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و آموزشی وابسته است.
گفتنی است: به مناسبت سوم اردیبهشت روز بزرگداشت شیخ بهایی ، همایش و بزرگداشت روز معمار در اصفهان برگزار می‌شود.در این همایش پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی، دکتر محمد سعید ایزدی مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری، دکتر طالبیان معاون سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی کشور حضور دارند.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)