شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: ShahrsaziOnline@Gmail.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Soroush: @shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

برگزاری همایش بین المللی معماری

دبیر سومین همایش بین المللی معماری معاصر، گفتگوی ایران و جهان گفت: در نظام مدیریت شهری استفاده از تجارب معماران بزرگ جهان، ایده ها و تکنولوژی های روز دنیا ضروری است.

مقداد شریف در نشستی به مناسبت سومین همایش بین المللی معماری معاصر/ گفت وگوی ایران و جهان، افزود: در ایران مبنا، سبک و نظریه های معماری زیادی وجود دارد، اما در مرحله انتقال، استفاده از ایده ها و تجارب معماران به توسعه معماری در ایران کمک زیادی خواهد کرد.

وی تاکید کرد هر چند که معماران کشور در تصمیم گیری های نظام شهری هیچ نقشی ندارند، اما تبادل اطلاعات و گفتگو بین معماران ایران و دیگر کشورهای جهان در رشد و بالندگی حرفه معماری ایران تاثیرگذار است.

دبیر این همایش معتقد است معماری در هر دوره برای خود سبک و سیاق خاصی دارد و با برگزاری این همایش ها جامعه معماری ایران می تواند چالش ها و مشکلات این حرفه را با معماران بزرگ دنیا مطرح کند.

شریف تصریح کرد در حال حاضر وجود نماهای رومی در ساختمانها که بدون هیچ فکر و اندیشه ای بکارگرفته شده، جای نگرانی دارد، زیرا پس از مدتی تهران و بسیاری از شهرهای ایران جولانگاه معماری رومی می شود و این مساله به سرعت چهره شهرهای ما را عوض خواهد کرد.

وی بارزترین هنر یک کشور را معماری ساختمانهای آن عنوان کرد و گفت: با این حال چالش عمده معماری ایران نبود آگاهی عمومی مردم از سبک معماری های اخیر است و دید تجاری سازی بساز و بفروش ها در کشور آینده نظام معماری را نگران کننده کرده است.

شریف به استفاد ه از توانمندیهای معماران جوان و متخصص کشور تاکید کرد و گفت: در صورتی که مردم از نظام معماری اطلاع کافی داشته باشند،با استفاده از جوانان متخصص معماری که سرمایه های علمی کشور نیز هستند به سبک های معماری ایده آل خواهیم رسید.

شهاب کاتوزیان عضو هیات علمی دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران نیز در این نشست گفت: امروز نظام معماری و شهری عضو جدایی ناپذیری از یکدیگر هستند ، اما استفاده از نرم افزارها و دنیای دیجیتال تفکر و اندیشه را از جامعه معماری سلب کرده است.

وی با اشاره به سفر پرفسور پیتر ایزنمن به ایران به منظور شرکت در سومین همایش بین المللی معماری معاصر، گفتگوی ایران و جهان افزود: ایزنمن یکی از معماران برجسته و از نوابغ معماری معاصر جهان است و تبادل نظر معماران کشورمان با این استاد بزرگ معماری، بدون شک به ایجاد روابط منطقی بین معماری با هنر، فلسفه و زیبایی شناسی کمک خواهد کرد.

ایرج کلانتری از اساتید برجسته طراحی و معماری کشورمان نیز گفت: در نظام مدیریت شهری ما، معماران در جایگاه پایینی قرار دارند در حالی که یک معمار خوش ذوق باید در طراحی های مورد نیاز از ضمیر ناخود آگاه خود بهره ببرد.

وی تاکید کرد خلاقیت های فردی در معماری بناها و ساختمانها مهم است و ایجاد فضای های شاداب که تاکنون تجربه نشده تنها با استفاده از ایده های معماران عملی می شود.

رضا دانشمیر طراح پردیس سینمایی پارک ملت گفت: در ابتدای یک دوره شکوفا، معماران جوان کشورمان به دنبال خواسته هایی هستند که بتواند با ایجاد بسترهای مناسب جهش بلندی را در این عرصه به وجود آورند.

سومین همایش بین المللی معماری معاصر، گفتگوی ایران و جهان با حضور اساتید ، متخصصان و اندیشمندان روزهای ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت ماه جاری در مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار می شود.

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است گفتگو از علی رنجی‌پور علی رنجی‌پور: دکتر جهانشاه پاکزاد، استاد دانشگاه شهید بهشتی، یکی از اساتید خوشنام و پیشرو در حوزه طراحی شهری است. بسیاری ...
Price Discovery between Private and Public Housing Markets

Price Discovery between Private and Public Housing Markets

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Price Discovery between Private and Public Housing Markets Seow-Eng Ong and Tien-Foo Sing [Paper Žrst received, September 2000; in Ž nal form, April 2001] Summary. ...
Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Bridging Urban Digital Divides? UrbanPolarisation and Information and Communications Technologies (ICTs) Stephen Graham [Paper Žrst received, November 2000; in Ž nal form, June 2001] Summary. ...
شيز: تحليلي تاريخي و كالبدي؛ و بررسي انطباق مكاني آن با تخت سليمان

شیز: تحلیلی تاریخی و کالبدی؛ و بررسی انطباق مکانی آن با تخت سلیمان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چکیده:  شیز به عنوان یک شهر مهم مذهبی در دوران قبل از اسلام مطرح است. تخت سلیمان نیز محل آثار باقیمانده ای از همان دوران ...
از محله گرايي تا جهاني شدن

از محله گرایی تا جهانی شدن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است هویت یک معیار رشد است. به عبارتی دیگر وقتی یک شهر یا جامعه رشد می‌کند، بخشی از صفات هویتش در جریان رشد تغییر می‌کند و ...
شهر، هنر و مجسمه

شهر، هنر و مجسمه

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نویسنده: کامبیز مشتاق گوهری (معمار)   مقایسه تطبیقی تجربه تاریخی ما و غربی ها این مطلب گزارشی است تحلیلی با محوریت مرور تجربه اروپایی ها ...
 • طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷

  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران) افزایش شهرنشینی، توسعۀ بی‌رویه شهرها و ضعف مدیریت در بسیاری از موارد باعث کاهش شدید کیفیت زندگی و به‌خصوص افزایش مسائل زیست‌محیطی و همچنین، تضعیف بنیان‌های اکولوژیکی داخل و پیرامون آن‌ها شده است. استفاده از اتومبیل‌ نیز با توسعۀ شهرها و سبک زندگی نسبت مستقیم دارد که از این حیث مسیرهای ارتباطی اهمیت ویژه‌ای دارند. مسیرهای ارتباطی در داخل بافت‌های شهری برای فراهم‌کردن امکان عبورومرور در شهرها ایجاد شده‌اند. این مسیرها در مجاورت و در ارتباط با بافت‌های شهری شکل‌گرفته‌اند و در این بین بزرگراه‌ها، به‌عنوان گونه‌ای از…

  فایل
  دانلود
 • ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها فرسودگی در پهنۀ وسیعی از تهران یکی از معضلات جدی تلقی می‌شود که تبعات گسترده‌ای در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و... دارد. بنابراین، برای ارتقای کیفیت زندگی، طرح‌های بهسازی و نوسازی در این بافت‌ها پیشنهاد شده است؛ اما نامشخص‌بودن میزان موفقیت اجتماعی و اقتصادي این طرح‌ها، ضرورت ارزیابی طرح‌هاي نوسازي و بهسازي را اجتناب‌ناپذیر می‌کند. در این راستا این پژوهش، به ارزیابی میزان موفقیت طرح نوسازي و بهسازي محلۀ خوب‌بخت پرداخته است. نتایج حاصل از مطالعات نظری نشان می‌دهد، چهار بعد ارتباطی، اقتصادی و اجتماعی،…

  فایل
  دانلود
 • تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران الگوهای تغییرات محله‌ای، برایند رابطۀ درهم‌تنیدۀ بین دو عرصۀ نسبتاً متفاوت ساختار اجتماعی ـ اقتصادی (نیروها و مکانیسم‌ها) و ساختار فضایی (زمینۀ تجربی، تاریخی ـ جغرافیایی) است. کشف این رابطۀ مشروط، فهم بهتر فرایند و سازوکار شکل‌گیری محله‌ها و پیامدها و تفاوت‌های فضایی ناشی از آن را امکان‌پذیر می‌کند. این رساله از ابتدا مبتنی بر این ایده شکل گرفت که «تغییرات محله‌ای نه در خلأ، بلکه در متن شرایط محیطی رخ می‌دهد و تنها حاصل یک ضرورت ساختاری غیرقابل‌اجتناب و غیرقابل‌تغییر نیست و فرایندهای آن از یک الگوی خطی تبعیت نمی‌کند». با عنایت…

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان زنجان
  نقشه جی ای اس استان زنجان
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۷

  دانلود نقشه جی ای اس استان زنجان- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان یزد
  نقشه جی ای اس استان یزد
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان یزد- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان تهران
  نقشه جی ای اس استان تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان تهران- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان قم
  نقشه جی ای اس استان قم
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان قم- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود