همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

مغایرت اطلس مال با طرح تفصیلی

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران نسبت به مقاومت برخی شهرداران مناطق در خصوص اجرای طرح تفصیلی تذکر داد.

محمد سالاری در پنجاه و نهمین جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به ایجاد کارگروه احصاء مغایرت های شورای معماری مناطق، گفت: در پی این کارگروه، یک هزار و ۱۵۶ بخشنامه و دستور العمل که با طرح تفصیلی مغایر بوده، لغو شده، اما شاهد مقاومت هایی از سوی شهرداران دراین زمینه هستیم.

وی افزود: این نگرانی وجود دارد که فشارها منجر به احیا بخشنامه ها و دستورالعمل ها شود. وی در ادامه نسبت به تخلفات پروژه اطلس مال در خیابان نیاوران، بیمه کارگران ساختمانی و ساخت و ساز در پهنه حفاظت ویژه در خیابان ولنجک نکاتی را تذکر داد.

سالاری در خصوص پروژه اطلس مال در خیابان نیاوران گفت: این پروژه با مساحت دو هزار و ۶۳۰ متر در کنار مرکز تحقیقات استراتژیک در خیابان نیاوران در مهرماه سال ۹۰ بر اساس توافقی با شهرداری شروع به ساخت کرده است.

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران ادامه داد: با توجه به مساحت بالا، این امکان در کمیسیون ماده ۵ وجود دارد که طبقات اضافه دریافت کند اما شهرداری منطقه اعلام می کند به دلیل اینکه این جواز قبل از ابلاغ طرح تفصیلی صادر شده نیازی به عمل کردن طبق طرح تفصیلی ندارد.

وی با بیان اینکه یک بام و دو هوا نمی شود، گفت: مالک با استناد به مصوبات طرح تفصیلی که ۳ برابر و ۵ برابر مساحت بنا می تواند اضافه اشکوب دریافت کند ۶۸۰ درصد تراکم دریافت کرده است.

سالاری خاطر نشان کرد: در این پروژه از یکسو به دلیل اینکه توافقنامه قبل از ابلاغ طرح تفصیلی امضا شده نیازی به رعایت مفاد طرح نیست و مصوبه کمیسیون ماده ۵ را ندارد، از طرف دیگر از مزایای طرح تفصیلی استفاده کرده است .

joghrafia

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

شهرداری‌ها شهرها را می‌فروشند!

شهرداری‌ها شهرها را می‌فروشند!

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است وزیر راه و شهرسازی گفت: وضعیت معماری در ایران نگران‌کننده است و شهرهای کشور از درون دچار فرسودگی شده‌اند که یک خطر اجتماعی است. از ...
لغو مصوبه تغییر کاربری کاخ مروارید

لغو مصوبه تغییر کاربری کاخ مروارید

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است شورای عالی شهرسازی و معماری در جلسه اخیرش مصوب کرد که تصمیم کمیسیون ماده پنج مورخ ۲۱/۶/۹۱ و مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری مورخ ...
تغییر کاربری برخی از مدارس به تجاری

تغییر کاربری برخی از مدارس به تجاری

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۲۸, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است وزیر آموزش و پرورش گفت: طبق احکام در بودجه ۹۳ بعضی از مدارس که در موقعیت تجاری قرار دارند، با تغییر کاربری قانونی به واحدهای ...
ایجاد کمربند سبز میدان ساعت تبریز

ایجاد کمربند سبز میدان ساعت تبریز

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۲۴, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است شهردار منطقه ۸ تبریز از اجرای پروژه چندجانبه هشت کیلومتری در بافت مرکزی کلانشهر تبریز خبر داد. جعفر مدبر با بیان این مطلب اظهار داشت: پروژه ...