شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

احداث مسجد ۲۱هزار نفری بندرعباس

مدتی بود که مردم بندرعباس از کنار مصلای این شهر عبور می کردند و متوجه می شدند که رفت و آمد خودروهای سنگین و برای جابه جایی مصالح بودند و کم کم نمای بنایی شبیه مناره و گنبد توجه مردم جلب کرد تا اینکه اعلام شد این بنا به مسجدی با ظرفیت پذیرش ۲۱ هزار نفر ساخته می شود.

با توجه به اینکه در گذشته ستون های فلزی برای ساخت مصلی دراین محل ایجاد و مدتی هم رها شده بود مردم چندان امیدی به ساخت و تکمیل آن نداشتند و خاطره هتل هرمز که به هتل هرگز معروف شد در ذهن ها آمد البته این هتل بهره برداری شد.

نماینده تام الاختیار شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سراسر کشور از مدیران خبرگزاری ها و رسانه های هرمزگان برای توضیح درباره این ساخت وساز وبنای مسجد دعوت کرد.

عباس مومن آبادی گفت که در این محل مسجدی برای پذیرش ۲۱هزار نفر درحال ساخت است که تاکنون بیش از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. وی افزود: اتفاق بزرگی درحال رخ دادن است که در تاریخ هرمزگان و حتی تاریخ کشور بی سابقه است چرا که می خواهیم بزرگترین مسجد کشور یعنی سه برابر مسجد گوهرشاد( هفت هزارو۵۰۰متر مربع) مسجدی در دو طبقه بسازیم که براساس مطالعاتی که از ۱۸ کشور اسلامی شده بعداز مسجدالحرام۹۰۰هزار متر مربع، مسجد نبی (ص) با۶۰۰هزار مترمربع ، این مسجد با ۱۴۱هزار متر مربع شامل صحن وشبستان رتبه سوم در جهان دارد.

وی ادامه داد: ارتفاع مسجد ۱۳متر ، گنبد اصلی ۴۲متر است و اولین گنبد دوپوسته جهان اسلام خواهد بود ، سه مناره غربی واصلی ارتفاع ۷۷ متر ودومناره شمالی وجنوبی ارتفاع ۵۸متر ،در مجموع ۳۵در ۱۴در اصلی در شمال و ۱۴ در اصلی در جنوب به نیت ۱۴معصوم( ص) وهفت در شرقی خواهد داشت.

۱۵۰ تا ۲۰۰ چشمه سرویس بهداشتی در زیر زمین ، معمار بومی و اسلامی ، سیستم های آتش نشانی ، سرمایش و گرمایش ، صوت و صدا و پخش مستقیم با ۱۲۰بلند گو ، کتابخانه، قفسه برای قرآن وکتاب دعا ومهر، نمای سنگ و ترکیبی ، شبکه نور پردازی ، کفشداری ( لمسی ، رمزی و معمولی) از جمله ویژگی های این مسجد خواهد بود.

مومن آبادی گفت: تاکنون ۲۹۰میلیارد ریال پیش پرداخت از محل فروش عرصه زمین مصلی قبلی به پیمانکار داده شده و نمی توان کل اعتبار را پیش بینی کرد ولی حداقل یک هزارو ۲۰۰میلیاردریال اعتبار نیاز داریم که تاکنون وزارت ارشاد ۲۰میلیارد ریال تقبل کرده که امیدواریم کسانی که می خواهند ذخیره آخرت داشته باشند هم دراین حرکت معنوی مشارکت کنند.

نماینده تام الاختیار شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سراسرکشوربیان کرد:در طرح توسعه مسجد بزرگ بندرعباس ۱۷ دستگاه اداری ومسکونی در اطراف آن باید تخریب شود که تاکنون دراین باره نشست هایی برگزار شده که امیدواریم همکاری لازم با این طرح داشته باشند وبتوانیم این طرح در بخش پارکینگ برای دوهزارو ۵۰۰ خودرو و فضای سبز تکمیل کنیم.

مومن آبادی اضافه کرد: در ابتدای شروع کار که از سوم دی ۹۲ آغاز شد دو گروه با ساخت این مسجد بزرگ از سر دلسوزی و غیره مخالفت هایی داشتند و از آنجا که حکم تام الاختیاری از شورای سیاست گذاری ائمه جمعه سراسر کشور داشتم حتی هیات امنا را هم حذف کردیم تا روال کار بصورت تخصصی وفنی پیش برود و بعد از ساخت دراین باره تصمیم گرفته خواهد شد.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است گفتگو از علی رنجی‌پور علی رنجی‌پور: دکتر جهانشاه پاکزاد، استاد دانشگاه شهید بهشتی، یکی از اساتید خوشنام و پیشرو در حوزه طراحی شهری است. بسیاری ...
Price Discovery between Private and Public Housing Markets

Price Discovery between Private and Public Housing Markets

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Price Discovery between Private and Public Housing Markets Seow-Eng Ong and Tien-Foo Sing [Paper Žrst received, September 2000; in Ž nal form, April 2001] Summary. ...
Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Bridging Urban Digital Divides? UrbanPolarisation and Information and Communications Technologies (ICTs) Stephen Graham [Paper Žrst received, November 2000; in Ž nal form, June 2001] Summary. ...
شيز: تحليلي تاريخي و كالبدي؛ و بررسي انطباق مكاني آن با تخت سليمان

شیز: تحلیلی تاریخی و کالبدی؛ و بررسی انطباق مکانی آن با تخت سلیمان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چکیده:  شیز به عنوان یک شهر مهم مذهبی در دوران قبل از اسلام مطرح است. تخت سلیمان نیز محل آثار باقیمانده ای از همان دوران ...
از محله گرايي تا جهاني شدن

از محله گرایی تا جهانی شدن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است هویت یک معیار رشد است. به عبارتی دیگر وقتی یک شهر یا جامعه رشد می‌کند، بخشی از صفات هویتش در جریان رشد تغییر می‌کند و ...
شهر، هنر و مجسمه

شهر، هنر و مجسمه

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نویسنده: کامبیز مشتاق گوهری (معمار)   مقایسه تطبیقی تجربه تاریخی ما و غربی ها این مطلب گزارشی است تحلیلی با محوریت مرور تجربه اروپایی ها ...