شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

تهیه طرح تفصیلی مشهد

معاون شهرسازی و معماری شهردار مشهد گفت: طرح تفصیلی سال ۹۳ مشهد با رویکرد شهرسازی و معماری اسلامی تهیه می‌شود.

محمدرضا حسین‌نژاد اظهار کرد: شهر مشهد به هفت حوزه برای تهیه طرح تفصیلی تقسیم شده و از اولویت‌های سال ۹۳ معاونت شهرسازی و معماری شهرداری مشهد، تهیه طرح تفصیلی با رویکرد شهرسازی و معماری اسلامی است. وی اضافه کرد: همچنین در احیای بافت‌های فرسوده «آبکوه» و «عامل» نیز روند تهیه طرح تفصیلی دنبال خواهد شد.

حسین‌نژاد ادامه داد: با توجه به اینکه طرح جامع مشهد نیاز به تصویب در شورای توسعه برنامه‎ریزی استان و شورای عالی شهرسازی و معماری کشور را دارد، لذا از جمله اولویت‌های این معاونت پیگیری مراحل تصویب طرح جامع است.

وی اضافه کرد: همچنین مناطق سکونتگاهی قرقی و توس به صورت محدوده منفصل به شهر مشهد الحاق شده است که معاونت شهرسازی و معماری شهرداری مشهد در سال جاری تهیه طرح جامع برای این دو محدوده را پیگیری خواهد کرد.

معاون شهرسازی و معماری شهردار مشهد خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سالانه حدود یک میلیون مترمربع پروانه مسکونی، تجاری، اداری، اقامتی و … صادر می‌شود، این حوزه درصدد تقویت سیستم یکپارچه شهرسازی، خدمات‌رسانی الکترونیکی و جمعی‌سپاری خدمت به مردم خواهد بود.

حسین‌نژاد همکاری مدیریت راه و شهرسازی با سازمان مهندسی، مقاوم‌سازی و ارتقای ضوابط شهرسازی و معماری اسلامی و منظر شهر اسلامی را از دیگر اهداف معاونت شهرسازی و معماری مشهد دانست. وی با اشاره به اینکه محدوده و حریم شهر مشهد ۵۵ هزار هکتار را دربرگرفته است، افزود: سهم محدوده شهر از این میزان ۳۰ هزار هکتار است.

معاون شهرسازی و معماری شهردار مشهد اظهار کرد: در این راستا درصدد تهیه طرح جامع حریم برای حفظ ظرفیت‌های رشد آتی شهر و کنترل سکونتگاه‌های غیررسمی هستیم.

حسین‌نژاد تاکید کرد: با توجه به اینکه نامگذاری امسال متمرکز بر دو محور اقتصاد و فرهنگ است، صنعت و ساختمان در اشتغال، اقتصاد و ارتقای فرهنگ سکونتگاه‌ها در اجرای پیوست‌های فرهنگی موثر است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شهرداری و معاونت شهرسازی و معماری شهرداری مشهد، با عزم جهادی به عنوان یکی از بخش‌های اثرگذار با همدلی با سایر معاونت‌ها و در راس آن با شهردار می‌تواند وظیفه خود را نسبت به این تاکید مقام معظم رهبری ایفا کند.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است محققان راهی برای استخراج طلا و سایر فلزات ارزشمند از فاضلاب یافته‌اند. گروهی از دانشمندان طرحی برای استخراج طلا و فلزاتی نظیر نقره و پلاتین ...
نقاشی هایی که باید زیر باران دید

نقاشی هایی که باید زیر باران دید

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است فیلم نقاشی هایی که باید زیر باران دید یک هنرمند اهل سیاتل طراحی های زیبایی از هنر خیابانی را در سطح شهر انجام می دهد ...
مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است تا چند سال آینده مردم سراسر جهان و به ویژه اروپا شاهد ساخته شدن مرتفع‌ترین بنای قاره سبز در نقطه‌ای غیرمتعارف خواهند بود: یک دهکده! ...
بزرگراه لندن - نیویورک:ایده بزرگ

بزرگراه لندن – نیویورک:ایده بزرگ

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است روسیه قصد دارد با ایجاد یک شبکه بزرگراهی، لندن را به مسکو و سپس به نیویورک متصل کند که البته بودجه فراوانی می خواهد و ...
فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۱۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است دکتر پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: فقدان و نارسایی قوانین، ضوابط، مقررات و ساز و کارهای اجرایی مانع از ...
اجرای کمپین "آسمان آبی و زمین پاک"

اجرای کمپین “آسمان آبی و زمین پاک”

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۹, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: یکی از ویژگی‌های شهرهای مدرن حضور مستمر شهروندان و بهره گیری از ایده‌های آنان در راستای ساخت شهری بهتر ...